Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Klasa 3b SP3
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Projekty szkolne
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl



Wiadomości z klasy 3b szkoły podstawowej - rok szkolny 2011/2012


Żywa lekcja przyrody na ścieżce dydaktycznej i w Izbie leśnej "Muza" w Nadleśnictwie Wejherowo

16.09.2011r. wybraliśmy się na wycieczkę do nadleśnictwa. Przed leśniczówką czekała na nas pani Asia, która wszystko nam wyjaśniała i z cierpliwością odpowiadała na nasze pytania. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przekroczenia symbolicznej "bramy do lasu", wchodząc na ścieżkę dydaktyczną. Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna to rodzaj szlaku turystycznego, który powstał w celu zaprezentowania społeczeństwu, a w szczególności młodzieży szkolnej, przyrody jako zespołu elementów i procesów, tworzących wspaniały system, będący środowiskiem, w którym żyjemy. Uczniowie poznali warstwą budowę lasu, zobaczyli paśniki oraz szkółkę leśną i najstarszy dąb naszego regionu. Dowiedzieli się w jakim celu zakłada się leśne zbiorniki wodne, zobaczyliśmy pomnik przyrody nieożywionej oraz maszyny używane przy pracach leśnych.
Następnie mieliśmy okazje obejrzeć zgromadzone w izbie leśnej eksponaty, posłuchać nagranych odgłosów zwierząt. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej MUZA położony jest w lasach Puszczy Darżlubskiej. W ośrodku na stałe są zorganizowane trzy sale wystawiennicze, prezentujące "Świat roślin", "Zwierzęta naszych lasów" oraz "Gospodarkę leśną".

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder

Klasa 3b Klasa 3b


Klasa 3b Klasa 3b


Wiadomości z klasy 2b szkoły podstawowej - rok szkolny 2010/2011


Bezpiecznie na drodze

Pedagog szkolny, pani Patrycja Hewelt, w dniu 04.11.2010r., zorganizowała dla uczniów klas 1-3 warsztaty na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spektaklu dzieci miały okazję utrwalić sobie zasady przechodzenia przez ulicę oraz przypomnieć znaczenie podstawowych znaków drogowych. Zajęcia miały charakter praktyczny, uczniowie brali udział w prostych konkursach, w których musieli wykazać się znajomością zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach podczas drogi do szkoły. Salę gimnastyczna opuścili śpiewając refren piosenki:

Czerwone światło stop, zielone światło idź,
na żółtym świetle czekaj, bo przezornym trzeba być.
Czerwone światło nie, zielone światło tak,
na żółtym czekaj bo pewności brak.


Tekst: Mariola Szreder

Klasa 2b Klasa 2b


Klasa 2b Klasa 2b


Tęczowe eksperymenty

Dzisiaj na zajęciach poznawaliśmy barwy podstawowe: czerwoną, żółtą i niebieską. Mieszaliśmy je ze sobą, aby uzyskać inne kolory. Z jakich barw utworzyć kolor zielony? brązowy? fioletowy? Teraz wiemy! Tworzyliśmy ciekawe kolorystycznie kompozycje. Udało nam się „wyczarować” na kartce papieru tęczę.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b



Wizyta w sklepie MINI MARKET

Dzięki uprzejmości właściciela sklepu MINI MARKET, pana L. Klebba mieliśmy możliwość zapoznania się z wyposażeniem sklepu, rozkładem towaru na półkach. Przeprowadziliśmy również wywiad z panią ekspedientką. Poznaliśmy pojęcia: towar, cena, wartość, paragon. Wyszukiwaliśmy towary, których ceny mieszczę się w granicach 8,9,10 zł. Mogliśmy zważyć owoce i warzywa wykorzystując różne typy wag. Wielu z nas chce w przyszłości również pracować w sklepie.
Na zakończenie wycieczki zostaliśmy poczęstowani lizakami! Był to najsłodszy element wycieczki.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b



Jak oddzielić mak od popiołu, „kopciuszkowe” 

Pomagaliśmy Kopciuszkowi oddzielać mak od groch, kaszę od fasoli, cukier od maku, sól od kaszy. Zadanie wcale nie okazało się łatwe. Skorzystaliśmy z podpowiedzi pani i próbowaliśmy przesiewać przez sito oraz rozpuszczać niektóre z mieszanek w wodzie. Przy tej okazji zbadaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie. Były to bardzo ciekawe obserwacje i doświadczenia. Wiemy już, że np. sól rozpuszcza się  w wodzie, a kasza opada na dno. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób można „odzyskać” sól jeśli rozpuścimy ją w wodzie-przez szybie odparowanie lub przez powolna krystalizację.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b


Pasowanie na czytelnika

Wreszcie nadszedł ten dzień, czujemy się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Redzie. We wtorek 8 lutego zostaliśmy pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Znamy już prawie wszystkie litery, potrafimy czytać i pisać. Pani bibliotekarki zapoznały nas z zasadami korzystania z księgozbiorów, uroczyście ślubowaliśmy, że będziemy szanować wypożyczone książki, oddawać je w terminie, chronić przed młodszym rodzeństwem.  Możemy już korzystać z biblioteki szkolnej jak nasi starsi koledzy. Mamy swoje ulubione książki np. „Encyklopedia dla ciekawskich” - Basia.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b


Tu też nie mogło nas zabraknąć!

Wystąpiliśmy podczas WOŚP, która  zagrała już po raz 18. Ta niezwykła orkiestra cieszy się w Polsce dużym powodzeniem. Nam też bliskie są problemy chorych dzieci, dlatego chętnie zgodziliśmy się na występ, przygotowaliśmy dwa tańce do piosenek: „Myszka mała” oraz „Familijny blues”. Rodzice pomogli nam przygotować stroje, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło nasz występ.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b


Zabawa karnawałowa

Jak co roku w styczniu zorganizowano nam bal karnawałowy. Cała klasa wzięła chętnie w nim udział. Podobały nam się konkursy:  taniec z balonem, zawijanie kolegi papierem toaletowym (wygraliśmy tę zabawę!), czy taniec wokół krzesełek. Po tańcach mieliśmy poczęstunek w klasie i wybieraliśmy też  najciekawsze klasowe stroje karnawałowe.  Nie było to wcale łatwe, każdy miał swojego faworyta.  Wśród chłopców dominowali żołnierze i karatecy, dziewczynki to księżniczki, cyganki, wróżki.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Wycieczka

Podczas tej wycieczki słuchaliśmy z zainteresowaniem opowieści Pana kustosza o zwyczajach świątecznych na Kaszubach. Może kiedyś sami zostaniemy kolędnikami? Ćwiczyliśmy granie na diabelskich skrzypcach i burczybasie, co wcale nie jest takie proste. Wykonaliśmy dekoracyjną bombkę choinkową wykorzystując typowe elementy kaszubskie. Lekcja ta odbyła się w nietypowej sali lekcyjnej. Urządzono ją na wzór klasy szkolnej z czasów, kiedy nasi dziadkowie chodzili do szkoły. Wiemy teraz jak wygląda kałamarz, dyscyplina, czy klęczenie na grochu. To ostanie podobało nam się bardzo, ale tylko przez chwilę. „Dobrze, że nasza Pani nie stosuje takich kar za na przykład brak zadania w Domowniczku”. (Michał)

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b Klasa 1b


Idą święta na Kaszubach

Szkolny konkurs Idą święta na Kaszubach, bardzo nam się podobał. Byliśmy niepokonani w konkurencji sklejanie papierowego łańcuch na choinkę. Musimy trochę popracować nad innymi konkurencjami, mamy na to cały rok. Gratulujemy zwycięzcom 1c w za szybkość w kolorowaniu i wycinaniu bombek.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b Klasa 1b


Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci!

Przekonali się o tym uczniowie 1b, kiedy niespodziewanie zjawił się w ich sali lekcyjnej.  Co o pojawieniu się tego gościa mówili zainteresowani: „Mikołaj ma buty jak nasza Pani”(Ania R.), „Ja nie zawsze byłem grzeczny” (Grzegorz), „Szkoda, że nie ma z Tobą reniferów, Mikołaju”(Natalia). 
Chociaż trudno było się rozstać, dzieci pozwoliły Mikołajowi ruszyć w dalszą podróż. Musiał jednak obiecać, że odwiedzi nas za rok. Niektórzy obiecali poprawę…

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b


Wizyta w banku PKO BP w Redzie.

Skąd się biorą pieniądze? Jak wygląda sejf bankowy? Jak założyć konto bankowe? Na te i inne pytania odpowiadali nam pracownicy. Dowiedzieliśmy się jakie sprawy można załatwić w banku: wziąć kredyt na budowę domu lub założenie przedsiębiorstwa, czy lokaty.
Na zakończenie przygotowano dla nas ciekawy konkurs z nagrodami. Każdy otrzymał też gadżety z logo banku PBO BP 

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b


Andrzejkowe wróżby

Co nas czeka? Jakie prezenty przyniesie nam Mikołaj? Gwiazdor? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w dniu imienin Andrzeja. W odczytywaniu przyszłości pomagała nam przybyła z daleka wróżka.
Siedzieliśmy w tajemniczym kręgu i z zapartym tchem obserwowaliśmy rzucane kostki. 18 czy 10, a może 8 lub 6? Każda liczba oznacza coś innego.
Nie zabrakło lania wosku przez zaczarowaną dziurkę od klucza. Chociaż mieliśmy poważne miny, traktujemy wszystko z przymrużeniem oka.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b


Ja i moje domowe zwierzęta.

Kolejny blok tematycznym, który okazał się szczególnie interesujący dotyczył zwierząt hodowanych w domach. Z tej okazji urządziliśmy DZIEŃ CZWORONOGA w naszej klasie. Wiemy, że nie wystarczy tylko lubić domowe zwierzęta. Trzeba o nie dbać. Wybraliśmy się do gabinetu weterynarii, gdzie pani doktor opowiedziała nam jak należy dbać o nasze pupile. Skoro nasze zwierzęta są zdrowe potrzebują zabawy. Pojechaliśmy zatem do sklepu zoologicznego, gdzie zobaczyliśmy rozmaite akcesoria służące do zabawy i opieki. Na koniec urządziliśmy klasowe akwarium z papierowymi rybkami.

Tekst: Mariola Szreder

•  Galeria zdjęć: Ja i moje domowe zwierzęta.


Ja i mój dom.

Realizując blok tematyczny: „ja i mój dom” wybraliśmy się na spacer po Redzie. Obserwowaliśmy budynki mieszkalne oraz inne budowle. Byliśmy w burze projektowym Inwest Studio. Bardzo miła Panią architekt Halina Grzeszczuk, opowiedziała nam o swojej pracy. Pokazała nam różne katalogi, plany oraz makiety budynków.
W domu, przy pomocy dorosłych próbowaliśmy „zbudować” swój wymarzony dom.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


W krainie telewizji i informacji.

Wiemy teraz jak wygląda praca z drugiej strony szklanego ekranu. Mieliśmy możliwość udzielania wywiadu. W studio nagrań nagrywaliśmy piosenki.
Wszystko wydawało na się bardzo interesujące. Ile tu komputerów, monitorów. Wiemy już, że każdy program składa się z milionów klatek. Przypomina to trochę budowlę z klocków lego.

Tekst: Mariola Szreder

Klasa 1b Klasa 1b


Klasa 1b




Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2014