Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory

Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XVII Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl
Wizyta w Holandii

W dniach 4 - 8 czerwca 2013r. grupa nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie uczestniczyła w spotkaniu roboczym w Houten, w Holandii. Było to ostatnie spotkanie w ramach realizowanego projektu "Jesteśmy strażnikami fauny i flory".
Głównym celem wyjazdu uczniów było poznanie kultury i realiów życia w kraju partnerskim, poznanie zainteresowań i aspiracji dzieci i młodzieży z Portugalii, Hiszpanii, Turcji i Holandii oraz nawiązanie przyjaźni. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji, uczyli się zrozumienia i poszanowania dla osób o odmiennych tradycjach i zwyczajach, kształcili umiejętności komunikacyjne i społeczne w obcym środowisku. Uczniowie chodzili ze swoimi nowymi przyjaciółmi do szkoły Protestants - christelijke basisschool "De Vlaswiek", uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, wycieczkach rowerowych.
Nauczyciele dokonali ewaluacji końcowej projektu, wymienili się pracami uczniów związanymi z florą swojego kraju, obserwowali lekcje w szkole partnerskiej oraz w szkole zawodowej Wellant College, zapoznali się z holenderskim systemem edukacji. Wspólnie z uczniami zwiedzili przetwórnię owoców i uczestniczyli w wycieczkach rowerowych po okolicy. Gospodarze wizyty przedstawili również osiągnięcia Holandii w walce z żywiołem wody (prezentacja multimedialna "Ruimte voor de Rivier" oraz wycieczka do Stuwcomplex Hagestei).
Ostatni dzień wizyty nauczyciele i uczniowie spędzili w Amsterdamie - konstytucyjnej stolicy Królestwa Niderlandów, którą podziwiali płynąc kanałami łodzią wycieczkową. Wszystkich zachwyciły XVI- i XVII-wieczne kamieniczki, mosty, fortyfikacje, pałace, muzea, parki, ale także kilkupoziomowy parking rowerowy przy dworcu kolejowym Amsterdam Centraal.
Wizyta w kraju wiatraków, tulipanów, polderów, chodaków i serów dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Było to ostatnie spotkanie w ramach realizowanego projektu, ale mamy nadzieję, że nie jest to koniec przyjaźni nawiązanych z życzliwymi partnerami.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie:
http://reda-netherlands.blogspot.com

Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012Wizyta w Hiszpanii

W dniach 22 - 26 kwietnia 2013r. w Sant Joan de Vilatorrada, w Hiszpanii, odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu "Jesteśmy strażnikami fauny i flory". Wzięli w nim udział dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski.
Głównym celem wyjazdu dzieci, które mieszkały u hiszpańskich rodzin, było poznanie kultury i realiów życia w kraju partnerskim, poznanie zainteresowań i aspiracji dzieci i młodzieży z Portugalii, Holandii i Hiszpanii oraz nawiązanie przyjaźni. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji, uczyli się zrozumienia i poszanowania dla osób o odmiennych tradycjach i zwyczajach, kształcili umiejętności komunikacyjne i społeczne w obcym środowisku.
Uczniowie chodzili ze swoimi nowymi przyjaciółmi do szkoły "Escola Collbaix", uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, zapoznali się z systemem edukacji Katalonii. Nauczyciele wymienili się pracami uczniów związanymi z florą swojego kraju, obserwowali lekcje, podsumowali dotychczasowe działania oraz zaplanowali działania na kolejny miesiąc.
Nauczyciele i uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Świętego Jerzego, wspólnie wędrowali ścieżką przyrodniczą w "Cami de Natura" oraz Parc Natural de La Muntanya de Montserrat, zwiedzili Barcelonę i klasztor Montserrat.
Wizyta w Hiszpanii dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Kolejne, ostatnie spotkanie, odbędzie się w czerwcu, w Holandii.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie:
http://reda-catalonia.blogspot.com

Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012Wizyta we Włoszech

W dniach od 5 do 8 listopada 2012r. w Santeramo in Colle, we Włoszech odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu "Jesteśmy strażnikami fauny i flory". Wzięli w nim udział dyrektorzy i nauczyciele szkół z Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski.

Głównym celem wizyty była wymiana materiałów, prezentacji i albumów oraz informacji na temat działań podejmowanych lokalnie w każdej szkole. Ustalono także szczegółowy plan pracy na najbliższe miesiące. Nauczyciele zwiedzili szkołę partnerską 2° Circolo Didattico "San Francesco d'Assisi" w Santeramo in Colle, uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, obejrzeli przedstawienie teatralne "Il Saltimbanco" oraz zapoznali się z systemem edukacji we Włoszech.

Organizatorzy wizyty zorganizowali wycieczki do "Le Cesine" WWF OASIS oraz Parku Narodowego "Alta Murgia", gdzie podczas wędrówki z przewodnikiem nauczyciele i uczniowie poznawali faunę i florę południowych Włoch. W czasie pobytu w regionie Apulia goście zwiedzili stolicę regionu - Bari, miasteczko Alberobello, słynące z niezwykłych domów wiejskich, tzw. trulli oraz Sassi -historyczną część miasta Matera z unikatowymi domostwami drążonymi w skale. Kolejne spotkanie grupy partnerskiej odbędzie się w kwietniu, w Hiszpanii.


Więcej informacji oraz zdjęć na stronie:
http://faunaflora-comenius.blogspot.com/


•  Galeria zdjęć: Wizyta we Włoszech

Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012Goście z Bursy ponownie w Redzie

W dniach 15 - 20 października 2012r. ośmioosobowa grupa przedstawicieli partnerskiego konsorcjum z Bursy gościła w Redzie. Jesienna, słoneczna pogoda sprzyjała poznawaniu naszego regionu. Goście zwiedzili Redę, Gdańsk i Półwysep Helski.

Jednak spotkanie to nie tylko promocja turystyczna regionu, ale przede wszystkim realizacja tematyki projektu. Goście odwiedzili zakład Prefabet SA w Redzie, oferujący kilkadziesiąt miejsc pracy w mieście. Podczas seminarium w Urzędzie Miasta Redy zaprezentowano zmiany w systemach edukacji obu krajów. Ważnym punktem programu była także wizyta w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie. Goście zwiedzili placówkę, a także uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, zapoznali się z różnymi formami pracy dydaktycznej, rewalidacyjnej oraz wychowawczej. Istotnym elementem tej wizyty była konferencja "Osoby niepełnosprawne na rynku pracy", podczas której przedstawiono możliwości kształcenia zawodowego, doradztwa zawodowego oraz planowania dalszych dróg kariery młodzieży niesłyszącej. Goście zapoznali się z realizowanymi w szkole ponadgimnazjalnej projektami unijnymi "4 Kroki - wsparcie osób niesłyszących na rynku pracy" oraz "Weź sprawy w swoje ręce - wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy". Poznali również problemy, z jakimi borykają się osoby niesłyszące poszukujące pracy.

W Szkole Podstawowej nr 3, która była organizatorem całej wizyty, goście obserwowali lekcje, zwiedzili nową halę sportową i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów. Podsumowano także dotychczasowe działania oraz omówiono szczegóły dalszej współpracy obu grup partnerskich. Goście interesowali się zasadami finansowania placówek oświatowych w mieście oraz prywatyzacją przedszkoli. W czasie pobytu w Redzie zwiedzili dwa przedszkola - "Akademię Pana Kleksa" oraz "Omnibusek", w którym uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka połączonej z oficjalnym otwarciem przedszkola.

Kolejne spotkanie grupy partnerskiej odbędzie się wiosną, w Turcji.


•  Galeria zdjęć: Goście z Bursy ponownie w Redzie

Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012Konferencja w ZS nr 2 w Redzie

W dniu 26.06.2012R. w Zespole Szkół nr 2 w Redzie odbyła się konferencja pt."Dobry start - szansą dla młodych ludzi na europejskim rynku pracy". Wykład pt."Kluczowe umiejętności absolwentów szkół średnich i uczelni wyższych gwarantujące sukces na rynkach pracy" wygłosiła dr Krystyna Kmiecik-Baran, profesor Kaszubsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie.
Wręczono nagrody w konkursie na biznesplan, a wykład na temat źródeł finansowania działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich wygłosiła mgr Ewa Ropela - przedstawiciel Fundacji Gospodarczej. Po konferencji odbyła się debata, podczas której próbowano odpowiedzieć na pytanie - "Jakie umiejętności dają gwarancję na sukces zawodowy?".
Konferencja odbyła się w ramach realizacji projektu Comenius Regio.


•  Galeria zdjęć: Konferencja w ZS nr 2 w Redzie

Tekst: Mirosława Niewiadomska


Wizyta w Turcji

W dniach 4 - 11 czerwca 2012r. w Denizli, w Turcji odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu "Jesteśmy strażnikami fauny i flory". Wzięli w nim udział dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie reprezentowały nauczycielki: Grażyna Napieraj, Mirosława Niewiadomska, Hanna Zwierzycka, Teresa Dopke oraz uczniowie: Adriana Bieschke, Sara Dowgiałło, Mikołaj Lieder, Wojciech Kanikuła i Mateusz Godlewski.

Głównym celem wyjazdu dzieci, które mieszkały u rodzin tureckich, było poznanie kultury i realiów życia w kraju partnerskim, poznanie zainteresowań i aspiracji dzieci i młodzieży z Portugalii, Holandii i Turcji oraz nawiązanie przyjaźni. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji, uczyli się zrozumienia i poszanowania dla osób o odmiennej religii, tradycjach i zwyczajach, kształcili umiejętności komunikacyjne i społeczne w obcym środowisku.

Uczniowie chodzili ze swoimi nowymi przyjaciółmi do szkoły Kayhan Zehra Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu, uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, zapoznali się z systemem edukacji w Turcji. Nauczyciele wymienili się pracami uczniów związanymi z fauną danego kraju. Zbiór wybranych przez poszczególne szkoły prac plastycznych, opowiadań i opisów zwierząt zostanie opracowany w formie książki przez szkołę partnerską w Holandii. Nauczyciele obserwowali lekcje, podsumowali dotychczasowe działania oraz zaplanowali działania na kolejne miesiące. Organizatorzy spotkania zorganizowali wycieczkę krajoznawczą do wspaniałego Pamukkale i Muzeum Hierapolis. W parku ‘Çamlik’ nauczyciele i uczniowie zwiedzili małe zoo i razem uczestniczyli w pikniku, a w Kuşadası zwiedzili malowniczo położoną wyspę, połączoną groblą z lądem. Podczas wędrówki po wyspie wszyscy podziwiali egzotyczne rośliny, których zdjęcia wraz z opisem znajdą się w albumie na temat fauny i flory.

Wizyta w Turcji dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Było to trzecie spotkanie grupy partnerskiej. Kolejne odbędzie się w listopadzie, we Włoszech.

Więcej informacji i zdjęć na blogu: http://reda-denizli.blogspot.com


•  Galeria zdjęć: Wizyta w Turcji

Tekst: Grażyna NapierajŚwięto Comeniusa w SP nr 3 w Redzie

Dnia 7. maja, w ramach Tygodnia Comeniusa, odbył się w naszej szkole konkurs "Z Syriuszem w podróż po Europie". W kwietniu uczniowie gromadzili informacje na temat dwunastu krajów Unii Europejskiej oraz Turcji. Wybraliśmy kraje, z których szkoły współpracowały z nami w ramach programu Comenius w latach 2005 - 2012.
Wiadomości o wybranych krajach dotyczyły między innymi położenia państw, stolic, informacji o znanych, wybitnych postaciach. Uczniowie mogli również wykonać projekt na maskotkę UE - Syriusza, którego strój musiał nawiązywać do kultury i tradycji naszego kraju.
Zwycięzcami konkursu zostali: Mikołaj Lieder (kl. 6a) i Wojciech Skierka (kl. 6a). Odpowiedzieli oni poprawnie na największą liczbę pytań. Natomiast najciekawszy projekt Syriusza wykonany został przez Magdalenę Konkel (kl. 5b). Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012 2011/2012


2011/2012

Delegacja z Turcji w Redzie

W dniach 12-16 marca w ramach realizacji projektu Comenius Regio gościła w Redzie delegacja Wydziału Oświaty, Uniwersytetu i Przedszkola z Bursy w Turcji. Goście odwiedzili Zespół Szkół nr 2 oraz Przedszkole nr 1. Wzięli udział w konferencji "Nasza przyszłość w naszych rękach", która odbyła się w Cechu Rzemiosł Różnych z udziałem redzkich rzemieślników, przedstawicieli MOPS oraz uczniów i nauczycieli ZS nr 2 w Redzie. Przedstawiciele grupy tureckiej, Urzędu Miasta Redy oraz MOPS przedstawili w swoich prezentacjach sytuację na rynku pracy w swoim regionie, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów walki z bezrobociem oraz zapotrzebowania na rynku pracy. Uczniowie ZS nr 2 przedstawili efekty nauki przedsiębiorczości w szkole. Zaprezentowali własne pomysły na założenie i promocję swojej firmy.

Goście spotkali się także z władzami Miasta Redy, Marszałkiem Województwa Pomorskiego, Starostą Wejherowskim, przedstawicielami Kaszubskiej Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku . W Urzędzie Miasta Redy partnerzy dokonali analizy i porównania systemów edukacji w Polsce i Turcji. Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie była okazją do zapoznania gości z ofertą edukacyjną oraz ofertą pracy dla młodych ludzi w naszym regionie.

Uczestnicy spotkania odwiedzili także Miejską Bibliotekę Publiczną w Redzie, gdzie po zapoznaniu się z bogatą działalnością biblioteki, obejrzeli występ zespołu "Redzanie" i uczyli się gry na ludowych instrumentach.

Goście z Bursy zachwycili się także zabytkami Gdańska oraz obejrzeli film 5D "Misja Gdańsk" w centrum Madison, promującym stolicę naszego województwa. Mieli również niepowtarzalną okazję zwiedzenia jednego z najnowocześniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się koncernów naftowych Europy Środkowej, Grupę Kapitałową LOTOS w Gdańsku.

Była to pierwsza z trzech zaplanowanych wizyt tureckich partnerów w Redzie. Goście wyjechali pełni wrażeń i planów dotyczących dalszej, efektywnej współpracy.

Galeria zdjęć: Delegacja z Turcji w Redzie

Tekst: Grażyna Napieraj2011/2012Zima z COMENIUSEM w Redzie

W dniach 11 - 18 lutego 2012r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie gościła dyrektorów i nauczycieli szkół wspólnie realizujących projekt "Jesteśmy strażnikami fauny i flory". Goście reprezentowali 5 państw: Portugalię, Hiszpanię, Holandię, Turcję i Włochy. W wizycie uczestniczyło także 29 uczniów, których bardzo serdecznie przyjęły redzkie rodziny.
Nauczyciele i dyrektorzy instytucji partnerskich zapoznali się z nowoczesną bazą sportowo-dydaktyczną oraz metodami pracy w Zespole Szkół nr 2 oraz Przedszkolu nr 1 w Redzie. Ważnym punktem programu było spotkanie w Urzędzie Miasta, podczas którego Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta Redy Teresa Kania odpowiadali na pytania gości dotyczące finansowania szkół i przedszkoli oraz inwestycji w naszej gminie. Goście zapoznali się także z systemem oświaty w Polsce.
Nauczyciele odwiedzili również Miejską Bibliotekę Publiczną w Redzie oraz nowoczesną bazę pobytowo-treningową dla sportowców w Gniewinie. Wspólnie z uczniami zwiedzili Muzeum Stutthof, Stare Miasto w Gdańsku oraz stadion PGE Arena.
Uczniowie wszystkich krajów partnerskich wspólnie uczestniczyli w warsztatach związanych z tematyką projektu, przedstawili multimedialne prezentacje swoich krajów i regionów, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Wspaniałą okazją do rozmów i wspólnej zabawy był kulig i ognisko, a także wyjazd do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Akwarium Gdyńskiego. Integracja dzieci i młodzieży podczas wspólnych zajęć i wycieczek była bardzo ważnym elementem wizyty. Uczniowie rozszerzyli swoje kompetencje językowe, a nasi goście poznawali tradycje i zwyczaje polskich rodzin. Wierzymy, że nawiązane przyjaźnie będą w przyszłości budowały dobre relacje między zaprzyjaźnionymi krajami.
W czasie wizyty ustalono plan dalszej wspólnej pracy, wymieniono się pracami plastycznymi dzieci, materiałami i produktami, które powstały w ramach podejmowanych działań oraz ustalono szczegóły kolejnego spotkania, które odbędzie się w czerwcu, w Turcji.

•  Galeria zdjęć: Zima z Comeniusem w Redzie

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie:
http://faunaflora-comenius.blogspot.com/

Tekst: Grażyna NapierajDyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Redzie składają
serdeczne podziękowanie rodzinom goszczącym uczniów ze szkół:

Protestant christelijke basisschool "De Vlaswiek" w Houten (Holandia),
Kayhan Zehra Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu w Denizli (Turcja),
Agrupamento de Escolas da Cordinha – Escola Básica Integrada da Cordinha – Oliveira do Hospital (Portugalia),
Escola Collbaix Sant Joan de Vilatorrada (Hiszpania),
2° Circolo Didattico "San Francesco d'Assisi" Santeramo in Colle (Włochy).

Jesteśmy wdzięczni za duże zaangażowanie, opiekę nad dziećmi i okazaną im troskę. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi między uczniami, miłego spędzenia czasu i bliższego poznania się. Mamy nadzieję, że przyjaźń, która połączyła naszych uczniów i ich zagranicznych gości, będzie trwała.2011/2012


Wizyta w Bursie

W dniach od 21. do 25. listopada 2011r. delegacja nauczycieli, członków stowarzyszenia i przedstawicieli Urzędu Miasta gościła w tureckim mieście Bursa, gdzie odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie partnerów w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Redy, Szkołę Podstawową nr 3 i Stowarzyszenie TKS Reda-Ciechocino, we współpracy z trzema instytucjami w Turcji: Bursa Il Milli Egitim Mudurlugu (Miejski Wydział Oświaty), Dumlupınar Anaokulu (przedszkole)oraz Uludag University Educational Faculty Preschool Education Departament (Wydział Pedagogiki Uniwersytetu), projektu "Umiejętności konieczne do adaptacji w pracy w firmach międzynarodowych". W spotkaniu uczestniczył burmistrz Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Teresa Kania, dyrektor ZS nr 2 w Redzie Jan Skrobul oraz nauczyciele i członkowie stowarzyszenia. Polska delegacja została bardzo serdecznie przyjęta przez gubernatora ponad dwu i pół milionowej Bursy, Sahabettin Harput oraz kuratora oświaty - Atilla Gulsar. Podczas spotkań przedstawiciele samorządu interesowali się systemem oświaty, sposobem finansowania i administrowania w jednostkach samorządu lokalnego Turcji. Podczas konferencji przedstawiono dotychczasowe rezultaty, jakie zostały wypracowane do tej pory: analiza ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych, a zapotrzebowanie na rynku pracy, ankieta o jakich zawodach marzą dzieci, prezentacja o zawodach w nowoczesnych korporacjach oraz szereg prac plastycznych. Delegacja zapoznała się z pracą przedszkola, szkoły podstawowej i średniej, a także uczestniczyła w konferencji na temat szkolnictwa wyższego na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu. Kolejne spotkanie odbędzie się w marcu 2012 roku w Redzie.


•  Galeria zdjęć: Wizyta w Bursie

Tekst: Grażyna Napieraj2011/2012


Wizyta w Portugalii

W dniach 24-28 października 2011 roku w Ervedal de Beira, Oliveira do Hospital odbyło się pierwsze robocze spotkanie w ramach projektu Comenius "Jesteśmy strażnikami fauny i flory". Wzięli w nim udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Holandii, Portugalii i Polski. Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie reprezentowali: Dyrektor Szkoły Jan Skrobul oraz nauczycielki: Mirosława Niewiadomska, Grażyna Napieraj oraz Estera Miotk. Głównym celem wizyty było poznanie partnerów, ustalenie szczegółowego planu pracy na najbliższe miesiące, wymiana listów uczniów, prezentacji o szkołach i regionach oraz prezentacji i albumów o zwierzętach. W konkursie na logo projektu zwyciężył projekt SP nr 3 w Redzie - logo opracowane przez uczennicę kl.6a Dominikę Gruba.
Uczestnicy spotkania obserwowali zajęcia lekcyjne w szkole partnerskiej Agrupamento de Escolas da CORDINHA w Ervedal, a także w szkołach podstawowych w Vila Franca da Beira oraz Seixo da Beira. Gospodarze wizyty zapoznali gości z organizacją pracy szkół, stosowanymi metodami nauczania oraz codziennymi problemami nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele szkoły portugalskiej oraz zaproszeni goście wzięli udział w wielkim szkolnym festynie z okazji Hallowe'en oraz zatańczyli wraz z zespołem ludowym tradycyjne tańce.
Ważnym punktem wizyty było także spotkanie z władzami miasta Oliveira do Hospital, podczas którego uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem szkolnictwa w Portugalii oraz polityką oświatową w regionie.
W czasie pobytu w kraju odkrywców i podróżników oraz nastrojowej muzyki fado, partnerzy szkoły Cordinha poznali piękno gór Serra da Estrela, Lizbonę z jej uroczymi zakątkami oraz sanktuarium w Fatimie.
Następne spotkanie grupy partnerskiej odbędzie się w lutym, w Redzie.
Więcej informacji oraz zdjęć na stronie:
http://faunaflora-comenius.blogspot.com/

Galeria zdjęć: Wizyta w Portugalii

Tekst: Grażyna Napieraj2011/2012

Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional
Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2011