|
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 3
Język kaszubski
Logopeda
NEWS:
XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>
Polecamy
Bezpieczne strony
Zagłosuj na nas
|
|
Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP3
W dniu 12 października w naszej szkole obchodzono święto związane z kolejną rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły - Jana Skrobula, który wszystkich serdecznie przywitał oraz podziękował za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły.
Dzień ten był również okazją do wręczania nagród nauczycielom. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Mirosława Wróblewska. Nagrodę Burmistrza otrzymały panie: Lidia Skrobul i Barbara Kisiel. Natomiast Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Justyna Zabrodzka, Barbara Stenzel, Katarzyna Danisewicz, Anna Lewińska, Mirosława Niewiadomska, Grażyna Napieraj, Małgorzata Terlecka, Aleksandra Laskowska, Tomasz Grodzicki, Patryk Wielmowiec, Teresa Dopke, Maria Szymoniak, Danuta Gajewska, Anna Siuda, Alicja Nawrocka, Bogumiła Desknait-Naczk, Karolina Hajdel, Elżbieta Rybarczyk, Ewa Ryś, Agnieszka Brzezińska, Mariola Szreder.
W czasie akademii życzenia nauczycielom złożyły również przedstawicielka Rady Rodziców - pani Wioletta Buć oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
Ważnym i miłym akcentem uroczystości była część artystyczna. Wystąpili w niej uczniowie klas III gimnazjum, którzy przygotowali pod kierunkiem pań: Anny Galiń-Tatary i Teresy Liegman przedstawienie pt. "Kopciuszek na wesoło". Młodzi artyści wykazali się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi i tanecznymi. Wesoły nastrój odgrywanych scen podtrzymywały występy uczniowskiego zespołu muzycznego oraz chóru prowadzonego przez panią Monikę Kitel.
To był wyjątkowy dzień i pozostanie długo w naszej pamięci.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Teresa Liegman
Zdjęcia: Teresa Dopke
Wycieczka trzecioklasistów do lasu
Dnia 4 i 5 października 2018r. klasy trzecie wyjechały na wycieczkę do lasu. Przywitała nas pani leśnik, Marzena Wysocka.
W izbie leśnej dzieci obejrzały film o lesie, oglądały przekroje drzew, zwierzęta występujące w naszych lasach oraz zobaczyły ul od środka. Na oknie jednego z pomieszczeń pszczoły zrobiły sobie "dom".
Następnie uczniowie udali się na ścieżkę leśną, na której zobaczyli m.in. warstwową budowę lasu; różne gatunki drzew, które starali się rozpoznać po liściach, owocach i korze; pułapki na "kornika drukarza", a także pomnik przyrody.
Po zdobyciu takiej porcji wiedzy wszyscy zrobili się strasznie głodni i poszli smażyć kiełbaski. Smakowały one wybornie na świeżym powietrzu.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Hanna Zwierzycka
Zdjęcia: Sylwia Rotkiewicz, Robert Rotkiewicz, Piotr Charzyński
Koncert dla klas młodszych
W czwartek, 11 października, dzieci z klas 0 - 3 zebrały się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w koncercie. Można było wysłuchać na nim utworów prezentujących różne gatunki muzyczne: polkę, sambę. Dzieci rozpoznawały także rozmaite instrumenty muzyczne, a niektóre mogły również na nich zagrać.
Koncert ten był nie tylko urozmaiceniem zwykłego dnia nauki, ale także okazją do zdobycia nowej wiedz muzycznej.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Marta Semmerling
Światowy Dzień Zwierząt w klasach młodszych
Jak co roku nasza szkoła zorganizowała obchody Światowych Dni Zwierząt. 4 października nauczyciele mieli problem z odnalezieniem niektórych swoich uczniów, gdyż na korytarzach pojawiły się tygrysy, kotki, pieski nie zabrakło też kurczaka, żabki czy biedronki.
Tego dnia na lekcjach dzieci słuchały bajek o zwierzętach, a nieco starsi rozmawiali o różnych akcjach wspomagających opiekę nad zwierzętami, nie tylko tymi domowymi, ale również była mowa o gatunkach, którym grozi wyginięcie. Jednocześnie ruszyła też akcja wspomagana przez dzieci i rodziców z naszej szkoły "Pełna miska dla schroniska". Czyli zostały wywieszone plakaty informujące o tym, że zbieramy różne potrzebne rzeczy dla zwierząt ze Schroniska w Dąbrówce.
Takie zajęcia pozwalają dzieciom inaczej spojrzeć na świat zwierząt, uczą się empatii do zwierząt, szacunku oraz miłości. Tegoroczne obchody przygotowały panie Danuta Gajewska, Klaudia Miotk oraz Maria Szymoniak.
10.10.2018r. odbyło się podsumowanie konkursów, związanych z tym świętem.
Klasy 0 - konkurs plastyczny "Zwierzęta które lubię" - rysowanie kredkami.
I miejsce - Hanna Zwara kl. 0 a
II miejsce - Amelia Skurtys kl. 0 b
III miejsce - Mateusz Sikora kl. 0 a, Franciszek Bochentyn kl. 0 c.
Wyróżnienie - Stanisław Jakubina kl. 0 c
Klasy I - konkurs plastyczny "Czy zwierzęta się ruszają?" - malowanie farbami.
I miejsce -Daria Ulatowska kl. I c
II miejsce - Szymon Rost kl. I d
III miejsce - Zofia Hamerska kl. I d
Wyróżnienie - Judyta Gosz kl. I a, Julia Krampa kl. I b.
Klasy II - konkurs polonistyczny "Za co kochamy zwierzęta"
I miejsce - Hanna Pietuszko kl. II a
II miejsce - Martyna Bieńkowska kl. II c
III miejsce - Ewa Zwara kl. II b, Aleksander Świderski kl. II b
Wyróżnienie - Marcin Klimaszewski kl. II a, Klara Sobolewska kl. II d
Klasy III - test przyrodniczo-matematyczny "Nie tylko o zwierzętach domowych"
W tej kategorii przyznano tylko dwie nagrody:
III miejsce - Emilia Malottki kl. III a
Wyróżnienie - Maja Rompca kl. III a
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wszystkim uczniom gratulujemy!
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak, Danuta Gajewska, Teresa Dopke
Bezpieczna droga do szkoły - warsztaty w klasach pierwszych
W klasach pierwszych odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Zajęcia poprowadziła pedagog szkolny - Patrycja Hewelt-Skrobul. W ich trakcie poruszono między innymi takie zagadnienia jak: używanie numeru alarmowego, przechodzenie przez ulicę, kontakt z nieznajomymi oraz ze zwierzętami. Dzieci aktywnie pracowały na zajęciach, wykazując się dużą wiedzą z omawianego tematu.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Patrycja Hewelt-Skrobul
"Owocowy Tydzień w świetlicy"
Jak co roku w minionym tygodniu, tj. 1 - 5.10.2018r. w świetlicy miał miejsce "Owocowy Tydzień". Dzieci rozpoznawały owoce różnymi zmysłami: dotykiem, węchem, smakiem. W czasie zajęć świetliczaki dowiedziały się jak ważne dla naszego zdrowia są witaminy i składniki mineralne zawarte w owocach.
Podsumowaniem zajęć było wykonanie szaszłyka owocowego, co spotkało się z największym entuzjazmem.
Zajęcia te miały na celu zachęcić uczniów do spożywania owoców zamiast słodyczy.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska
Zdjęcia: Magdalena Guzow, Agnieszka Brzezińska
Camp Kalmar - wrześniowa wymiana językowa na Litwie
W dniach 22 - 28 września 2018 roku piętnaścioro uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod opieką Barbary Stenzel i Patryka Wielmowca, po raz kolejny wzięło udział w wymianie językowej Exchanges for All, która tym razem odbyła się w ramach projektu Camp Kalmar nieopodal litewskiej Kłajpedy.
W trakcie sześciu dni pobytu w ośrodku "Jaunimo Sodyba" uczniowie z czterech nadbałtyckich krajów - Danii, Litwy, Szwecji i Polski - mieli doskonałą okazję do integracji ze swoimi rówieśnikami nie tylko w trakcie zajęć, wieczoru międzykulturowego, prac projektowych, wspólnych posiłków i codziennych aktywności, lecz również podziwiania uroków największego nadmorskiego miasta Litwy, Kłajpedy.
Camp Kalmar to także okazja do uczestniczenia w warsztatach artystycznych, podczas których - pod okiem doświadczonych instruktorów z Anglii, Walii i Portugalii - młodzież mogła rozwijać swoje zdolności i umiejętności taneczne, teatralne oraz prestidigitatorskie, a przede wszystkim nieustannie obcować z językiem angielskim. Efekty ciężkiej pracy zarówno uczniów, jak i prowadzących zajęcia zaprezentowano w ostatnich dniach pobytu podczas występów na forum lokalnych szkół, gdzie też uczestników wymiany czekało gorące przyjęcie i gromkie brawa ze strony zgromadzonych społeczności szkolnych.
Z pewnością wymiana językowa w ramach projektu Camp Kalmar wywarła ogromny wpływ na wzrost motywacji i samooceny uczniów; była niewątpliwie wielką szansą na rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku angielskim i podniesienie poziomu kompetencji językowych, zrozumienie oraz poszanowanie dla osób o odmiennym języku, religii i zwyczajach, jak również zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym w regionie bałtyckim.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec
Gimnazjaliści na warsztatach dziennikarsko-filmowych Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie
W dniach 26-27 września uczniowie z klas III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach dziennikarsko-filmowych, których przewodnią ideą było promowanie wolontariatu i postawy prospołecznej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pracą dziennikarza, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu etyki dziennikarskiej, nauczyli się przeprowadzać wywiad i sondę, a także mieli niepowtarzalną okazję na stworzenie etiud filmowych. Zadanie to było dla nich nie lada wyzwaniem, ale wywiązali się z niego znakomicie. Zgromadzony przez organizatorów materiał dźwiękowy i filmowy będzie prezentowany w licznych placówkach oraz na stronie internetowej Puckiego Hospicjum w celu promocji tych jakże pozytywnych działań.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Kamila Markowska
Uroczystość "Pasowanie na ucznia" pierwszoklasistów
W czwartek, 27 września, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się przemową pana dyrektora Jana Skrobula, który powitał wszystkich zebranych gości i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Uczniowie zaprezentowali przygotowany występ artystyczny, przepięknie zaśpiewali piosenkę, pt. "Witaj szkoło", a następnie po odśpiewaniu hymnu Polski, wspólnie ślubowali na sztandar szkoły, że będą jak najlepiej uczyć się i zachowywać, godnie reprezentować szkołę, szanować rodziców, nauczycieli i kolegów oraz wyrosnąć na prawych Polaków.
Po uroczystej przysiędze nastąpiło pasowanie, gdzie pan dyrektor kładąc każdemu na ramieniu duży ołówek, oficjalnie przyjął go do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego. Koledzy i koleżanki z klas trzecich również przywitali młodszych kolegów, wręczając im własnoręcznie wykonane zakładki do książki.
Po uroczystości na sali i wspólnych zdjęciach, uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzicami, udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. W klasie otrzymali pamiątkowe dyplomy od pań oraz drobne upominki przygotowane przez rodziców.
Był to niezapomniany dzień zarówno dla uczniów, jak i rodziców.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Marta Semmerling
Zdjęcia: Teresa Dopke
Tydzień Dobrych Manier w klasach I-III
W minionym tygodniu, od 17 do 23 września, w klasach I-III trwał Tydzień Dobrych Manier. Każda klasa z dużym zaangażowaniem wykonywała specjalne zadania konkursowe. Jednym z nich było wykonanie "Drzewka dobrych manier". Następne zadanie to przygotowanie jednego tańca spośród zaproponowanych: sportowego, dyskotekowego, towarzyskiego lub regionalnego. Uczniowie zaprojektowali też odpowiedni strój pasujący do ich tańca. Projekty przedstawili na specjalnych manekinach. Przez cały tydzień zachowanie dzieci było oceniane przez panie wychowawczynie, panie ze świetlicy, panią bibliotekarkę, oraz panią woźną. W poniedziałek wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, by podsumować pracowity tydzień. Uczniowie zaprezentowali swoje tańce oraz odpowiadali na pytania na temat dobrych manier. Spotkanie zakończyła prezentacja najgrzeczniejszych, czyli dżentelmena i damy z poszczególnych klas. Wszystkie dzieci wywiązały się ze swoich zadań znakomicie. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c, drugie miejsce klasa 2d oraz klasa 1c, natomiast trzecie miejsce zdobyły klasy 1d i 2b. Serdecznie gratulujemy! Spotkanie przygotowały i prowadziły panie: Bogumiła Deksnait-Naczk i Mariola Szreder.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia: Teresa Dopke
Wycieczka IIc i IId do Parku Ewolucji
W dniu 21 września uczniowie z klas: IIc i IId uczestniczyli w wycieczce do Parku Ewolucji w Sławutówku. Na uczniów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Park. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania ścieżki dinozaurów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ich makiety w rzeczywistych rozmiarach. Podczas tej podróży towarzyszyła nam pani przewodnik, która przekazywała różne ciekawe informacje dotyczące tych zwierząt. Obejrzeliśmy również scenki z życia człowieka pierwotnego. Następnie udaliśmy się do kina prehistorycznego, gdzie oglądaliśmy film przedstawiający narodziny naszej planety oraz historię powstania życia na Ziemi. W dalszej kolejności udaliśmy się do batyskafu i tam przeżyliśmy niesamowitą podróż w czasie na dno oceanu, oglądając ryby i gady morskie sprzed milionów lat. Odbyliśmy również przejażdżkę w kolorowych wagonikach Dino pociągu, a także przejechaliśmy się pojazdami Flinstonów. Na koniec wszyscy z ogromną radością bawili się w bajkowych domkach na placu zabaw. Tego dnia sprzyjała nam bardzo ładna pogoda, umożliwiając czerpanie wiedzy i radości w sposób jak najpełniejszy.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Anna Siuda, Bogumiła Deksnait-Naczk
"100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości"
Nasza szkoła bierze udział w akcji "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości". Wydarzenie zostało zainicjowane przez nauczycieli geografii z całej Polski. Celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja szkoły i regionu oraz pogłębianie wiedzy uczniów o swojej "Małej Ojczyźnie". Uczestnicy kółka przyrodniczego włączyli się w akcję wypisując pocztówki z pozdrowieniami do ponad 100 szkół, w tym 1 znajdującej się na terenie Litwy. Uczniowie w ten sposób rozsławiają swoje szkoły i miasta w całym kraju, ponieważ kartki z pozdrowieniami będą zawierały informacje o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz
Wycieczka klasy 8 a do Powiatowego Centrum Młodzieży Garczyn
W dniach 17 - 19 września 2018 r. uczniowie klasy 8 a uczestniczyli w zajęciach sprawnościowych w Powiatowym Centrum Młodzieży Garczyn. W miłej i pełnej wrażeń atmosferze czas upłynął bardzo szybko. Mnogość atrakcji młodzież zawdzięczała bardzo sympatycznym instruktorom.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Ewa Wróblewska
Uczniowie z SP3 w projekcie Erasmus + Ecological Footprint 2020 - Europe Go Green
W dniach 10.09.2018-16.09.2018 uczniowie wraz z nauczycielami: Janem Skrobulem, Mariolą Szreder oraz Sandrą Jażdżewską wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus + Ecological Footprint 2020 - Europe Go Green! Spotkanie odbyło się w Burgas, w Bułgarii. Uczniowie podczas spotkania pracowali nad sposobami ograniczenia zużycia śladu węglowego w środowisku.
Relacja uczestników ze spotkania projektowego:
Poniedziałek
Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą przygodę. Wszyscy spotkaliśmy się o 3.30 na peronie w Gdyni Głównej. Przesiedliśmy się w Warszawie na pociąg na lotnisko. Bez większych problemów przeszliśmy odprawę i nim się obejrzeliśmy byliśmy już w Burgas. Tam spotkaliśmy się z rodzinami goszczącymi. Po południu wszyscy zebraliśmy się w szkole i pracowaliśmy nad projektem, ucząc się poprzez zabawę bułgarskich słówek dotyczących życia codziennego i ekologii. Poznawaliśmy ciekawe miejsca, będące znakiem rozpoznawczym Burgas. Został ogłoszony konkurs na najładniejsze zdjęcie pokazujące dbanie o środowisko w Burgas. Następnie udaliśmy się na plaże i lody. Wszyscy zmęczeni wróciliśmy do rodzin goszczących, by zebrać siły na kolejny dzień - Julia Lieder.
Wtorek
Dzisiaj udaliśmy się na wycieczkę do Warny. Tam dostaliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zwiedzanie miasta wraz z naszymi bułgarskimi rówieśnikami biorącymi udział w projekcie ekologicznym Erasmus +"Ecological Footprint" . Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek. Potem udaliśmy się do delifinarium, gdzie mieliśmy krótkie warsztaty na temat organizmów żyjących w Morzu Czarnym oraz skutków ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Później przyjechaliśmy do hotelu, gdzie następnie odbyliśmy interaktywną wycieczkę po Bułgarii - Karolina Zabrodzka.
Środa
Dnia 12 września zebraliśmy się pod hotelem o godzinie dziewiątej rano. Wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy. Podróż nie trwała długo. Po około 30 minutach byliśmy na miejscu. Było to miasto Balchik. Znajdował się tam wspaniały ogród z najróżniejszym roślinami. Wszyscy byli zachwyceni, gdy tylko zobaczyli, gdzie jesteśmy. Pospacerowaliśmy po ogrodzie. Mieliśmy okazję zwiedzić pałac, który był darem dla królowej Rumunii. Kiedy z niego wyszliśmy, mieliśmy czas wolny. Kilka godzin później wróciliśmy do hotelu. O godzinie 18.30 była kolacja. Po niej odbyła się prezentacja przygotowanych przez nas prac. Zadziwiły nas dane dotyczące wpływu plastikowych opakowań na długość rozkładu. Kiedy wszyscy już zaprezentowali swoje prace pograliśmy w najróżniejsze gry integracyjne. Po skończonej zabawie wszyscy poszli spać - Alicja Nowosadzka.
Czwartek
13 września po śniadaniu wymeldowaliśmy się z hotelu i zdecydowaliśmy że pojedziemy do miasta Nessebar , które znajdowało się na wyspie. Niestety zaczęło padać. Po kilku godzinach jazdy pogoda się zmieniła i było słonecznie. Dojechaliśmy do Nessebar, które jest jednym z najstarszych miast w Bułgarii, a jego zabytki zostały umieszczone na światowej liście UNESCO. Nessebar ukazało nam jak wyglądała tradycyjna zabudowa miasta z czasów Osmańskich. W drodze powrotnej pojechaliśmy nad jezioro solne, gdzie oglądaliśmy ciekawą prezentację na temat, jak powstało to jezioro, jak wydobywano sól oraz jakie jest jej znaczenie dla regionu. Obecnie jest to popularne miejsce uzdrowiskowe, pod ochroną wykorzystywane na kąpiele lecznicze. Miejsce to jest również chronionym środowiskiem naturalnym wielu gatunków roślin i zwierząt. Wieczorem w ramach projektu poszliśmy na plażę i rozmawialiśmy cały czas po angielsku.
Gdy skończyły się prace nad projektem poszliśmy do rodzin przygotować się na następny dzień pełen wrażeń - Kinga Zabrodzka.
Piątek
14 września - dziś wstaliśmy o 7.30, gdyż na miejsce spotkania musieliśmy dojechać autobusem. Zjedliśmy śniadanie i poszliśmy na przystanek. Po spotkaniu się z resztą uczniów poszliśmy zwiedzać. Na początku zwiedziliśmy muzeum zwierząt. Najbardziej podobała mi się wystawa owadów, gdyż nigdy nie widziałem ich z tak bliska. Następnie podążyliśmy ku muzeum historycznych narzędzi i biżuterii. Po zwiedzaniu ruszyliśmy na plażę, gdzie odbyła się wystawa figur z piasku. W trakcie spaceru zauważyliśmy ciekawy sposób segregowania śmieci. Były tam śmietniki, które zamiast worka miały dziury. Po wrzuceniu odpadów spadały one do segregacji. Gdy już zwiedziliśmy wystawę piaskową. Mieliśmy czas wolny. Wieczorem wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się na kolacji. Po powrocie musieliśmy spakować się, ponieważ z samego rana udaliśmy się w podróż powrotną - Dawid Sahota.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Sandra Jażdżewska, uczestnicy projektu
Zdjęcia: Sandra Jazdżewska, Mariola Szreder, uczestnicy projektu
Owocowy dzień w klasach IIc i IId
W środę, 12 września, w naszej sali zrobiło się smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z klas: IIc i IId samodzielnie wykonywały pyszną sałatkę owocową. Wszyscy z wielkim zapałem obierali, kroili i wrzucali do miseczek kawałki owoców, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Praca przy samodzielnym przyrządzaniu sałatki, poza zaangażowaniem, wyzwoliła w dzieciach również wiele radości i satysfakcji. Sałatki oczywiście wszystkim się udały, wyglądały pięknie i bardzo apetycznie, oraz doskonale smakowały.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Anna Siuda, Bogumiła Deksnait-Naczk
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek, 3 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniów, rodziców i nauczycieli zebranych na placu apelowym powitał serdecznie dyrektor szkoły - Jan Skrobul. Na uroczystości klas 1 - 3 obecne były również: pani wiceburmistrz, Teresa Kania oraz pani sekretarz miasta Redy - Hanna Janiak.
Wszyscy otrzymali życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku pracy i nauki.
Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały czas rozwijania umiejętności i zdolności oraz nawiązywania pięknych przyjaźni.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
|
|
Gimnazjum nr 2
Kalendarz
Kącik komputerowy
NEWS:
Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>
O nas
Statystyka strony
Standardy
Strona spełnia dwa ważne standardy:
|
|