Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl


Archiwum: rok szkolny 2011/2012


Kolejny rok szkolny za nami!

Koniec czerwca to czas wyczekiwany przez wszystkich uczniów, bo wtedy właśnie kończy się rok nauki. Szkołę żegnają mali i starsi uczniowie. To czas podsumowań oraz zbierania owoców swojej pracy.
Uczniowie otrzymują świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Nauczyciele zaś zbierają liczne podziękowania i kwiaty od swoich wychowanków. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego również tak wyglądało, choć wielu uczniów pożegnało mury naszej szkoły na zawsze i z pewnością będą ja wspominać po latach z rozrzewnieniem.
Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów i nowo zdobytej wiedzy oraz życzymy im przyjemnych i bezpiecznych wakacji!

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



Toruńska wycieczka trzecioklasistów

We wtorkowy poranek, 26 czerwca, uczniowie z klas trzecich wraz z opiekunami wyruszyli na całodzienną wycieczkę do polskiej stolicy piernika - Torunia. Po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy Krzywą Wieżę, Dom Kopernika oraz Katedrę Toruńską - z wieży, której podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Ciekawa i zarazem "straszna" była wizyta w ruinach zamku krzyżackiego. Byliśmy też w Grębocinie, gdzie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Tam każdy miał okazję pisać atramentem i gęsim piórem, wytłaczać kartkę papieru, podziwiać zebrane tam cenne zbiory oraz zrobić zakupy w sklepiku z pamiątkami wykonanymi ręcznie z czerpanego papieru.
Na trasie naszego zwiedzania było również Planetarium, gdzie oglądaliśmy ciekawy film o planetach i wszechświecie pt."Barwy Kosmosu". Pobyt w Toruniu zakończyliśmy warsztatami w Muzeum Piernika, gdzie piekliśmy pierniki, które "na gorąco" zabraliśmy do domu. Otrzymaliśmy nawet stosowny certyfikat dający prawo wypiekania pierników według toruńskiej receptury.
Po całym dniu niezapomnianych wrażeń, wyposażeni w różnorodne pamiątki, wróciliśmy późnym wieczorem do Redy.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



Święto Nauki w Zespole Szkół nr 2 w Redzie

W piątek 22 czerwca, w ramach projektu "Nauka kluczem do sukcesu - wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ZS nr 2 w Redzie", odbyło się w naszej szkole Święto Nauki. Studenci fizyki Politechniki Gdańskiej przygotowali dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum cztery odrębne stanowiska, na których prezentowali ciekawe doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tak atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, wyszli z zajęć pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



Wycieczka do Warszawy uczniów klas szóstych

Tradycyjnie jak co roku, odbyła się wycieczka klas szóstych do Warszawy. W dniach 21-23 maja młodzież zwiedzała współcześnie i historycznie ważne miejsca w Warszawie.
Wizyta w polskim Sejmie, seans w kinie 3D a także widok Warszawy z "lotu ptaka" z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki to nie jedyne atrakcje pierwszego dnia wycieczki.
Podczas drugiego dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski i jego wystawy, przeszliśmy Traktem Królewskim i Krakowskim Przedmieściem, zatrzymaliśmy się w głębokiej zadumie przed Grobem Nieznanego Żołnierza aby chwilę potem zrelaksować się w "Żyletkowcu" (tak warszawiacy nazywają biurowiec przy parku Saskim) i jego fontannie. Stare Miasto i jego zabytki były ostatnim punktem naszego programu w tym rejonie miasta. Naszą wycieczkę tego dnia zakończyliśmy w Parku Łazienkowskim i na Powązkach pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Ostatni dzień naszego pobytu w Warszawie przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń z ogrodów Wilanowa i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka pozostawiła wiele miłych wrażeń, była okazją do poznania nieznanych zakątków naszej stolicy, wspólnego spędzenia czasu i integracji klas.

Tekst: Barbara Borkowska
zdjęcia dostępne tutaj >>



Zabawa pożegnalna szóstoklasistów

W poniedziałek, 18 czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się wieczorek pożegnalny uczniów z klas 6. Już prawie absolwenci podstawówki stawili się licznie w pięknych i eleganckich strojach.
Zanim zabawa rozpoczęła się na dobre, samorząd szkolny podziękował dyrekcji i gronu pedagogicznemu za trud i poświęcenie, dzięki którym wielu z nich osiągnęło wiele wspaniałych sukcesów w różnych dziedzinach. Po wręczeniu kwiatów wszystkim obecnym nauczycielom rozpoczęła się zabawa, którą w wyśmienitych nastrojach szóstoklasiści skończyli późnym wieczorem.

Tekst: Teresa Dopke

1 czerwca Dzień Dziecka w naszej szkole.

W tym roku Dzień Dziecka był wyjątkowy. Dzieci z klas zerowych uczestniczyły w uroczystym oddaniu placu zabaw. Po wystąpieniu burmistrza miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego, przemawiał dyrektor ZS nr 2 Jan Skrobul. Plac poświęcił ksiądz kanonik Zbigniew Kerlin. Po czym nastąpiła część artystyczna, którą przygotowały klasy Oa,Ob.,Oc. Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę "Zielona wiosna", a dzieci z klasy Oc zatańczyły taniec ludowy "Grozik".
Po tym wydarzeniu dzieci bawiły się na placu zabaw, udzielały wywiadu telewizji TTM. Po degustacji lodów z okazji Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w Dniu Sportu na Sali gimnastycznej. Po wspólnej zabawie otrzymały podarunki ufundowane przez burmistrza miasta.

Tekst: Katarzyna Kończak
zdjęcia dostępne tutaj >>



Trzecioklasiści w Miejskim Konkursie Matematycznym "Sprawnie liczę"

W środę, 16 maja 2012 roku odbył się ostatni V etap Miejskiego Konkursu Matematycznego "Sprawnie liczę", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie. W matematycznych potyczkach brali udział uczniowie klas trzecich ze wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły: Rafał Wasiuta z klasy 3a, Maria Minczykow z klasy 3b i Szymon Pobłocki z klasy 3c, który to zdobył wyróżnienie za poprawne rozwiązanie 18 z 20 działań matematycznych. Pozostali uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy za udział w konkursie.
Gratulujemy!

Tekst: Mariola Szreder

2011/2012 2011/2012


Laureatki ekologicznych konkursów

W czwartek, 29 marca, dwie uczennice z klasy zerowej: Temina Sultanyan z Oc i Athina Galiatsatos z Od wzięły udział w konkursie recytatorskim po hasłem "Ekologia wierszem pisana" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Redzie.
Temina Sultanyan swoją recytacja wywalczyła II miejsce.
Natomiast w konkursie plastycznym "Ekomalowanka" uczennice naszej szkoły również poradziły sobie świetnie zdobywając: I miejsce - Martyna Górska z II b, II miejsce - Aleksandra Wasiuta z I b zajęła oraz wyróżnienie - Wiktoria Bojanowska z II c.
Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kończak
zdjęcia dostępne tutaj >>



"Trójka" świętuje Dzień Patrona Szkoły - Stefana Żeromskiego

Jak co roku w marcu w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzono Święto Patrona Szkoły - Stefana Żeromskiego. W tegorocznym konkursie, przygotowanym przez panie bibliotekarki: Teresę Dopke i Mirosławę Wróblewską, wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 4 - 6, którzy przygotowywali się kilka dni do testu sprawdzającego wiadomości o życiu i twórczości naszego patrona.
Każda klasa pisała test o różnym stopniu trudności. Najlepszą wiedzą o Stefanie Żeromskim wykazali się: Aleksandra Hinc z 4a, Karolina Walczyk z 4a, Oliwier Jabłonowski z 4a, Paulina Kuchnowska z 4b, Agnieszka Kaczmarek z 4b oraz Wioleta Ruszewska z 5b.
Ponadto każda klasa miała do wykonania pewne zadanie związane z postacią tego polskiego pisarza. Czwartoklasiści przygotowywali plakat poświecony Stefanowi Żeromskiemu, piąte klasy pracowały nad kalendarium życia i twórczości autora "Syzyfowych prac", zaś szóstoklasiści wykazali się talentami pisarskimi i tworzyli wiersze dotyczące Żeromskiego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas apelu, który odbył się w środę, 21 marca.
Najwyżej oceniono wiedzę i pracę klasy 4b, która zajęła I miejsce. Klasa 5b zdobyła II miejsce, zaś III miejsce należało do klasy 4a. Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy! Tekst: Teresa Dopke

2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


Akcja "Bocianie Gniazdo" w redzkiej "Trójce"

W środę, 7 marca, do redzkiej "Trójki" przybyła straż pożarna, której zadaniem było zmniejszenie bocianiego gniazda, które było już zbyt dużym obciążeniem komina szkoły. Groziło to katastrofą budowlaną, gdyż gniazdo znajdujące się na nowej metalowej platformie założonej w 2004 roku, z powodu wiatrów i innych czynników atmosferycznych przechyliło się nadmiernie w jedną stronę.
Strażacy z jednostki pożarniczej z Wejherowa zadbali o bezpieczeństwo zarówno budynku szkoły jak i mających przylecieć bocianów i zredukowali część poszycia oraz równomiernie rozłożyli ciężar gniazda, doprowadzając go do stabilnego stanu.

Tekst: Teresa Dopke Zdjęcia: Katarzyna Kończak

2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Turniej Wiedzy Pożarniczej dla szkół podstawowych.

Dnia 7. marca 2012r. w świetlicy OSP Reda odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Była to 35. edycja konkursu, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Drużyna w składzie:
Dominika Gruba - kl. 6 a
Zuzanna Dzienisz - kl.6 a
Adrian Kozłowski - kl. 6 b

zajęła I miejsce i zdobyła statuetkę ufundowaną przez prezesa OM ZOSP RP Reda-Rumia.

W klasyfikacji indywidualnej Dominika Gruba zajęła pierwsze miejsce i weźmie udział w eliminacjach powiatowych w Wejherowie, Zuzanna Dzienisz zajęła miejsce drugie, a uczennica klasy 6a Magdalena Bujak zajęła trzecie miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody.

W przerwie konkursu uczestnicy i opiekunowie uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Turniej przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, a także przybliżył podstawowe zasady postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń.

Tekst: Grażyna Napieraj

2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012


Konkurs recytatorski klas IV - VI

W środę, 14 marca, odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 20 uczestników z klas IV - VI. Najlepiej wiersze polskich poetów recytowała Gracjana Kunikowska z 6c, która zdobyła I miejsce. II miejsce zajęła uczennica z klasy 5a -Julia Sarbak, a III miejsce osiągnęła Anna Kaczmarek z 5b.
Dwie laureatki będą reprezentowały naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 17 marca. Życzymy powodzenia!
Tekst: Teresa Dopke

Konkurs recytatorski klas młodszych

W czwartek, 8 marca, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas młodszych. 18 dzieci z klas 1 - 3 prezentowało wiersze polskich poetów: Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej, Jachowicza. Najpiękniej recytowała Anna Gawrych z 2b, która zdobyła I miejsce. II miejsce otrzymał Cezary Truszkowski z 2a, a na III miejscu znalazły się: Alicja Nowosadzka z 2b oraz Nikola Wilczewska z 3b. Komisja w składzie: Klaudia Miotk, Anna Siuda, Hanna Zwierzycka i Teresa Dopke, przyznała również 4 wyróżnienia dla: Aleksandry Trzcińskiej z 1a, Małgorzaty Gawrych z 1a, Aleksandry Wasiuta z 1b i Karoliny Podbielskiej z 2c. Laureaci I i II miejsca będą reprezentowali naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 17 marca w siedzibie redzkiego MOKSiRu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst:: Teresa Dopke



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012



Plac zabaw w Zespole Szkół nr 2

Dzieci bardzo się cieszą z placu zabaw przy naszej szkole. Powstał dzięki programowi "Radosna szkoła" i wsparciu Urzędu Miasta w Redzie. Dzięki elastycznemu podłożu zabawa jest bezpieczna.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kończak
zdjęcia dostępne tutaj >>



Konkurs Interdyscyplinarny oraz VII Megaolimpiada - klasy II - III szkół podstawowych

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w VII Megaolimpiadzie w Gdańsku.
Reprezentantami klas byli:

część matematyczno-przyrodnicza Pobłocki Szymon - klasa III c, Majcherek Jakub - klasa IIIb, Mateusz Wicki - klasa IIb, Kacper Cyra - klasa IIc

część ortograficzna: Julia Sudnik - klasa IIIb, Przemysław Pepliński - IIIa, Jakub Kunikowski - kl. Iic, Julia Czuryńska - klasa IIb

część z języka angielskiego
Gruchała Zuzanna - klasa IIIa, Martyna Górska - klasa IIb, Alicja Nowosadzka - klasa IIb.

Tekst: Maria Szymoniak



Konkurs Interdyscyplinarny oraz VII Megaolimpiada - klasy IV-VI

W II etapie Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Języka Polskiego z Historią organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku brali udział:
Alicja Peplińska
Mateusz Godlewski
Adriana Biesche
Dominika Gruba
W VII Megaolimpiadzie Wiedzy pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz "Gazety Wyborczej" z języka polskiego brali udział: Adriana Biesche, Dominika Gruba, Mateusz Godlewski Patrycja Pawlik, Natalia Połom, Alicja Peplińska, Bartosz Nowak, Anna Kaczmarek, Katarzyna Wyrwa, Michał Nieradko.

Bartosz Nowak został Laureatem VII Megaolimpiady Wiedzy z języka polskiego (opiekun: p. Anna Galiń-Tatara)

Tekst: Anna Galiń-Tatara



Naukowa wycieczka czwartoklasistów

W piątek, 27 stycznia, uczniowie z klas: 4a i 4b wraz z nauczycielkami, udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Dzieci podczas pobytu w tym ciekawym miejscu mogły rozwijać swoje zainteresowania naukowo-przyrodnicze, poznać różne ciekawostki i szcztuczki naukowe, np. poskładać ciało człowieka; zamknąć się w bańce mydlanej; poznać swoje możliwości spalania energii; zważyć ciężar głowy ludzkiej; doświadczyć eksperymentów optycznych i dźwiękowych.
Uczniowie poszerzali również swoją wiedzę na lekcji "Z przyrodą za pan brat", gdzie dowiadywali się interesujących rzeczy na temat drzew i zwierząt w Polsce.
Pełni nowych doświadczeń i wiedzy czwartoklasiści z pewnością będą dobrze wspominać tę naukową wyprawę.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



Święto Babci i Dziadka, czyli Dzień Seniora w Szkole Podstawowej nr 3

W czwartek, 26 stycznia, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbył się "Dzień Seniora", przygotowany przez panią Marię Szymoniak. Podczas godzinnego programu artystycznego seniorzy podziwiali taniec współczesny w wykonaniu Joanny Janiak i Wiktorii Jabłonowskiej oraz grupę taneczną "Nice", a także kujawiaka, którego zatańczyły dzieci z klas młodszych. Goście wysłuchali również grupy wokalno-instrumentalnej "Margol", w składzie: Oliwia Szymoniak, Maciej Baran i Grzegorz Śpiewakowski oraz występu uczennicy z klasy 3c - Aleksandry Hutnik. Babcie i dziadkowie obejrzeli też "Jasia i Małgosię" w bardzo oryginalnej wersji, w której mali bohaterowie preferowali zdrową żywność, bogatą w witaminy.
Goście otrzymali mnóstwo gorących, słonecznych i pełnych miłości życzeń, a na pamiątkę dostali piękne wykonane przez dzieci laurki. Tego dnia także dzieci z zerówek zaprosiły swoich dziadków. Przejęci aktorzy recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli. A wszystko to, by wyrazić miłość i podziękowanie swoim babciom i dziadkom. Każdy otrzymał również laurki wykonane przez wdzięczne i kochające wnuczęta.
Zwieńczeniem występów dzieci był słodki poczęstunek dla zebranych gości.

Tekst: Hanna Zwierzycka
zdjęcia dostępne tutaj >>



Bale karnawałowe dla klas młodszych

W czwartek, 5 stycznia, uczniowie z klas 0 - 3 przybyli do szkoły w przeróżnych strojach po to, by bawić się na balach karnawałowych. Wśród przybyłych nie zabrakło wróżek, czarownic, księżniczek, rycerzy, piratów, muszkieterów, itp. Dzieci bawiły się wraz ze swoimi wychowawczyniami i brały udział w różnych ciekawych i trudnych konkurencjach, które wymagały od uczestników zręczności i refleksu. Tegoroczne bale poprowadziły panie: Brygida Komorkiewicz dla klas 2 - 3 oraz Alicja Formella dla dzieci z klas 0 - 1.
Po szalonej i niezapomnianej zabawie wszyscy udali się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



Świąteczne jasełka

W środę, 21 grudnia, uczniowie mieli okazję obejrzeć świąteczne jasełka, przygotowane przez grupę teatralną, prowadzoną przez panią Marię Szymoniak. Widzowie zebrani na sali gimnastycznej najpierw zostali zaskoczeni przez grupę diabełków, z których jeden postanowił zostać aniołkiem, który zawitał do stajenki. Nowo narodzone dziecię odwiedzały także różne postacie: Pszczółka, Smerfetka, Dziewczynka z zapałkami, Pani Wiosna i Czerwony Kapturek. Każda z nich przyniosła do stajenki dary i zyskała miejsce przy żłóbku.
Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim dzieciom, które nagrodziły gromkimi brawami aktorów występujących w pięknych strojach.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>



"Idą święta"

We wtorek, 20 grudnia, odbył się coroczny konkurs dla uczniów z klas 1-3 pod hasłem "Idą święta", który poprowadziły panie: Bogumiła Deksnait-Naczk i Mariola Szreder.
Dzieci przez dwie godziny zmagały się na sali gimnastycznej z różnymi zadaniami, wśród których znalazło się m.in. wyklejanie ogromnej bombki kuleczkami z krepy oraz zrobienie jak najdłuższego pięknego łańcucha z kolorowego papieru. Uczniowie odpowiadali też na liczne pytania dotyczące zwyczajów i potraw wigilijnych, znajdowali rymowanki do takich wyrazów jak: gwiazdka, prezenty, święta, żłobek oraz śpiewali kolędy.
Tegoroczny konkurs odbył się w świątecznej i pełnej emocji atmosferze, którą dzieci z pewnością miło zapamiętają.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Mikołajki w naszej szkole

Z okazji Mikołajek w naszej szkole uczniowie mieli różne niespodzianki. Obowiązywał "Dzień Mikołajkowej Czapeczki", więc uczniowie w czapeczkach byli zwolnieni z pytania i pisania kartkówek. W całej szkole pojawiły mikołajkowe gazetki i inne dekoracje. Dzieci w świetlicy były obdarowywane słodyczami.
Najmłodsi uczniowie z zerówek mieli spotkanie z Mikołajem, podczas którego otrzymywali prezenty. Także biblioteka przygotowała dla wszystkich "Konkurs Mikołajkowy", w którym czytelnicy musieli uzupełnić "Mikołajkową krzyżówkę" i wypożyczyć książkę, a otrzymywali słodką nagrodę. W konkursie tym wzięło udział prawie 100 uczestników.
Ten świąteczny dzień był dla wszystkich przyjemnym urozmaiceniem szkolnego życia.

Tekst: Teresa Dopke



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Konkurs poezji "Strofy o poezji"

W poniedziałek, 14 listopada, w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się konkurs poezji patriotycznej pod hasłem "Strofy o poezji". Była to inicjatywa związana z 93 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Redzie: Paulina Magdziak z 5b oraz Anna Kaczmarek z 5b, przygotowane przez panią Mirosławę Wróblewską.
Recytatorki za udział w tym przedsięwzięciu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Mirosława Wróblewska



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Turniej Wiedzy o Polsce i Lesie

W dniu 28 października 2011r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Polsce i Lesie. Zajęcia miały na celu podsumowanie zdobytych z tego zakresu wiadomości. Uczniowie wykonali wspaniałe makiety lasu z uwzględnieniem warstw: wysokie drzewa, podszyt, runo, ściółka. W swoich pracach wykorzystali przyniesione naturalne okazy takie jak kasztany, jarzębinę, liście, szyszki, kamyki, pióra. Oprócz pracy plastycznej wykazali się wiedzą geograficzną na temat Polski. Pracowali z mapami i atlasami, aby uzupełnić zadania konkursowe. Szukali polskich rzek, pasm górskich, większych miast oraz miejsc w których wydobywa się surowce naturalne. Wykonane makiety można oglądać na dolnym korytarzu w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder



2011/2012 2011/2012


"Akcja korek"

Samorząd Klas Młodszych przeprowadził "Akcję Korek", której celem było zbieranie plastikowych nakrętek na rzecz Mikołaja Janeczko, który urodził się bez rączek i nóżek. Dzięki zabranym zakrętkom pomożemy rodzinie w zakupie potrzebnych protez, aby chłopiec mógł w miarę normalnie funkcjonować wśród rówieśników i aby nie czuł się od nich gorszy. Potrzeba 5 ton korków, aby dofinansować leczenie i protezy. Mamy nadzieję, że zebrane w naszej szkole zakrętki pomogą Mikołajowi. Samorząd dziękuje, za okazane serce, Wam oraz Waszym rodzicom. Specjalne podziękowanie kieruje rodzicom Nikodema - państwu B. i M. Szymkowicz, którzy zajęli się przetransportowaniem zabranych nakrętek do Lublina.

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder



2011/2012 2011/2012


Psia wizyta w szkole

We wtorek, 18 października, w naszej szkole gościliśmy Grupę Psów Ratowniczych z Dogprojekt z Gdyni.
Dzieci miały okazję posłuchać na temat szkolenia i pracy psa-jego zadań specjalnych. Mogły zadawać pytania i odpowiadać na pytania zadawane przez gości. Uczestniczyły też w krótkim szkoleniu, które dotyczyło obrony przed psami. Na zakończenie, ku radości wszystkich zebranych dzieci można było pogłaskać psy. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie i z niecierpliwością oczekują następnego, które ma się odbyć wiosną.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Święto Komisji Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października, odbyła się uroczystość związana z rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Z tej okazji dyrektor szkoły, Jan Skrobul, złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz podziękowania za ich pracę na rzecz wychowania młodego pokolenia. Wręczono również "Nagrody Dyrektora"kilkunastu nauczycielom.
Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali również serdeczne życzenia od przedstawicieli Rady Rodziców. Przyjemnym akcentem tej uroczystości była część artystyczna pod hasłem "Do szkoły nie chodzą anioły", przygotowana przez panie: Mirosławę Niewiadomską i Justynę Zabrodzką. Uświetniły ją również występy chóru, przygotowanego przez panią Monikę Kitel.
Cała uroczystość zakończyła się wręczeniem kwiatów pracownikom oświaty zebranym na sali gimnastycznej.

Tekst: Teresa Dopke

"My uczniowie klas pierwszych ślubujemy"

W środę, 5 października, odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia" 73 pierwszoklasistów, którzy zostali przygotowani do tego święta przez wychowawczynie: Annę Siudę, Bogumiłę Deksnait-Naczk i Danutę Gajewską.
Dzieci wraz z rodzicami w pięknych, galowych strojach zebrały się w sali gimnastyczej, gdzie zostały powitane przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula.
Potem nastąpiło złożenie uroczystej przysięgi i pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły. Świeżo upieczeni uczniowie musieli się wykazać sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód, a także zdolnościami muzycznymi i matematycznymi. Na zakończenie trzecioklasiści wręczyli swoim młodszym kolegom i koleżankom wykonane przez siebie zakładki do książek.
Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke



2011/2012 2011/2012


2011/2012 2011/2012



Współpraca europejska w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie

W roku szkolnym 2011/2012 przystąpiliśmy do realizacji czwartego już projektu Comenius. Czas trwania Wielostronnego Partnerskiego Projekt Szkół "Jesteśmy strażnikami flory i fauny" jest przewidziany na dwa lata. Partnerami w tym projekcie są: Holandia, Turcja, Portugalia, Hiszpania, Włochy i Polska.
Projekt zakłada wykorzystanie języka angielskiego i ICT do kontaktów między uczniami, wizyty uczniów i nauczycieli w krajach partnerskich, wymianę informacji o podobieństwach i różnicach dotyczących roślin i zwierząt w krajach partnerskich w zależności od klimatu, pór roku i szerokości geograficznej, wymianę informacji nt. flory i fauny, zanieczyszczenia i problemów środowiska naturalnego, dyskusje uczniów nt. wpływu działalności człowieka na życie zwierząt i roślin. W 1. roku projektu tematem będzie fauna, a w 2. roku projektu - flora. Spróbujemy dowiedzieć się, co działo się w przeszłości i zastanowimy się nad przyszłością oraz jaki jest w tym udział człowieka.

Na realizację projektu przyznano nam dofinansowanie w wysokości 20 000 Euro. Środki te zostaną przeznaczone na mobilności, zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego dla szkoły.

Tekst: Grażyna Napieraj

Comenius REGIO w Redzie

Reda, jako jedno z 23. miast w Polsce, będzie realizowała w latach 2011-2013 Partnerski Projekt Comenius Regio "Niezbędne umiejętności kluczem do sukcesu na międzynarodowych rynkach pracy". Będziemy współpracować z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu, przedszkolem i Wydziałem Oświaty w Bursie w Turcji.
W skład polskiej grupy partnerskiej wchodzi Szkoła Podstawowa nr 3, Gmina Miasto Reda i TKS Reda - Ciechocino. Projekt zakłada współpracę dwóch regionów w celu wzmocnienia rozwoju edukacji szkolnej. Działania zaangażowanych w projekt instytucji będą integrować naukę w szkole z nauką i działaniami poza szkołą. Oba regiony zidentyfikowały problem przygotowania młodych ludzi do przyszłej pracy w firmach wielonarodowych i życia w społeczeństwach wielokulturowych. W ramach podejmowanych działań partnerzy chcą rozwijać u uczniów, rodziców i społeczności lokalnej takie umiejętności jak: posługiwanie się językami obcymi, tolerancję, szacunek dla innych kultur, kreatywność, umiejętność współpracy i dokonywania właściwych wyborów. Całkowita wartość projektu - 45 000 Euro. Otrzymany grant - 38 750 Euro.

Tekst: Mirosława Niewiadomska

Leśna wyprawa trzecioklasistów

W dniach 13, 14 i 16 września klasy trzecie odbyły wyprawę do lasu. W leśnictwie "Muza" spotkaliśmy się z panią Agnieszką, pracownikiem Nadleśnictwa Wejherowo. Zanim wyruszyliśmy w teren na ścieżkę dydaktyczną, poznaliśmy pierwszego mieszkańca tej nietypowej leśniczówki. Był nim puszczyk, który po nocnych łowach spał w otworze wentylacyjnym komina.
Następnie ruszyliśmy w ostępy leśne. Najpierw obejrzeliśmy maszyny, którymi pracowano do niedawna w lesie. Potem zobaczyliśmy naturalną warstwową budowę lasu. Dowiedzieliśmy się m.in. po co leżą martwe drzewa, dlaczego buduje się tamy i co to są pomniki przyrody. Znaleźliśmy też tropy dzika. W izbie leśnej mogliśmy dokładnie obejrzeć skrzydlatych i czworonożnych mieszkańców lasu oraz posłuchać ich głosów. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można rozpoznawać drzewa.
Na koniec pani Agnieszka opowiedziała nam o pracy leśnika. Podczas zwiedzania Izby leśnej poznaliśmy innych mieszkańców leśniczówki - pszczoły, które zrobiły sobie ul między szybą, a okiennicą. W ten sposób mogliśmy zobaczyć ul od środka. To niesamowite zjawisko!!!
Po tak ciekawym i pracowitym dniu wróciliśmy z bagażem pełnym nowych wiadomości do domu.

Tekst: Hanna Zwierzycka





Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007