Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory

Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl


Archiwum Szkoły Podstawowej nr 3


Archiwum: rok szkolny 2010/2011


"Pożegnania nadszedł czas", czyli zakończenie podstawówki przez szóstoklasistów


We wtorek, 21 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez klasy szóste. 75 szóstoklasistów otrzymało od swoich kolegów z klas piątych pamiątkowe czapki absolwenta. Następnie podziękowania i życzenia wszystkim zgromadzonym uczniom, rodzicom i nauczycielom złożył dyrektor szkoły, Jan Skrobul.


Sportowe rozgrywki szkół im. Żeromskiego


We wtorek, 21 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez klasy szóste. 75 szóstoklasistów otrzymało od swoich kolegów z klas piątych pamiątkowe czapki absolwenta. Następnie podziękowania i życzenia wszystkim zgromadzonym uczniom, rodzicom i nauczycielom złożył dyrektor szkoły, Jan Skrobul.
Uczniowie z rąk dyrektora i wychowawców odebrali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej, świadectwa oraz dyplomy za różne osiągnięcia naukowe i sportowe. Aż 24 uczniów otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem, a 20 rodzicom najlepszych absolwentów wręczono listy gratulacyjne. Po części oficjalnej zgromadzeni w sali gimnastycznej mogli podziwiać krótkie przedstawienie, przygotowane przez panią Mirosławę Niewiadomską, a uświetnione występami chóru pod opieką pani Moniki Kitel, w pięknej dekoracji pani Beaty Zawal-Brzezińskiej.
Szóstoklasiści ze łzami w oczach wspominali lata spędzone w podstawówce i żegnali się z nauczycielami, kolegami i murami szkolnymi.

Tekst: Teresa Dopke

Sportowe rozgrywki szkół im. Żeromskiego


W piątek, 17 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni, odbyły się sportowe rozgrywki szkół noszących imię Stefana Żeromskiego.Swoje reprezentacje w zawodach wystawili: gospodarze, Szkoła Podstawowa w Swarożynie i Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie.
Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: koszykówka dziewcząt klas 4 - 6, piłka nożna chłopców klas 4 - 6 oraz wyścigi rzędów klas 1 - 3. Po zaciętej rywalizacji I miejsca we wszystkich konkurencjach zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie pod opieką: Hanny Zwierzyckiej, Karoliny Hajdel i Leszka Bielickiego. Z tytułu wygranej przyszłoroczne rozgrywki odbędą się w redzkiej podstawówce.

Tekst: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Konkursu literacki "Najpiękniejszy zakątek Małego Trójmiasta Kaszubskiego" rozstrzygnięty!

W czwartek, 2 czerwca, odbyły się obrady komisji w składzie: Teresa Kania - przewodnicząca, Hanna Janiak, Justyna Zabrodzka, Mirosława Niewiadomska, Teresa Dopke. Komisja miała do wykonania bardzo trudne zadanie, gdyż spośród kilkudziesięciu prac musiała wybrać i nagrodzić te najlepsze.
Komisja miała do wykonania bardzo trudne zadanie, gdyż spośród kilkudziesięciu prac musiała wybrać i nagrodzić te najlepsze. Przyznano nagrody w kategoriach: proza i wiersz.

W pierwszej z nich nie przyznano I miejsca.

II miejsce (150 zł) - Artur Szreder, Gimnazjum nr 2 w Redzie, opiekun: Teresa Liegman
III miejsce (100 zł) - Beata Gruba, Gimnazjum nr 2 w Redzie, opiekun: Teresa Liegman

W kategorii wiersz nagrodzono następujące osoby:

I miejsce (200 zł) - Marta Plichta, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Anna Galiń-Tatara
II miejsce (150 zł) - Klaudia Misiak, Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, opiekun: I. Buczyło-Sikora
III miejsce (100 zł) - Bartłomiej Szwarc, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
III miejsce (100 zł) - Karol Ruchniewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska

Przyznano również wyróżnienia oraz nagrody specjalne:
Wyróżnienia (50 zł)

Alicja Peplińska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie,opiekun: A. Galiń-Tatara

Anna Romanow, Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie, opiekun: M. Norowska
Grzegorz Gołyński, Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie, opiekun: A. Kostencka
Paulina Kreft, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: M. Wróblewska

Nagrody specjalne:

Nagroda proboszcza Parafii św. Wojciecha Zbigniewa Kerlina - Katarzyna Wyrwa, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Wróblewska
Nagroda proboszcza Parafii św. Wojciecha Zbigniewa Kerlina - Klaudia Piórkowska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, opiekun: J. Buczyło-Sikora
Nagroda radnej Hanny Janiak - Angelika Hoppe (50zł) Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Redzie, Jana Skrobula - Magdalena Szymańska, Społeczna Szkoła Podstawowa nr1, opiekun: Joanna Lisiewicz
Nagroda p. Teresy Kani - Anna Klebba, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
Nagroda p. Teresy Kani - Weronika Stanulewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
Nagroda p. Teresy Kani - ;Magdalena Bujak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Wróblewska
Nagroda p. Teresy Kani - Wojciech Kuchta, Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi, opiekun: Jadwiga Orzeł Nagroda p. Teresy Kani - Monika Śniatecka, Szkoła Podstawowa nr 3w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
Nagroda p. Teresy Kani - Daniel Fleiszer, Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie, opiekun: Danuta Kowalik
Nagroda p. Teresy Kani - Agnieszka Lademann, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska
Nagroda p. Teresy Kani - Sandra Czoska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, opiekun: J. Buczyło-Sikora
Nagroda p. Teresy Kani - Aleksandra Cichoń, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Anna Galiń-Tatara
Nagroda p. Teresy Kani - Krystian Szydlik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie, opiekun: Mirosława Niewiadomska.


Tekst: Teresa Dopke

Wycieczka klas piątych do Biskupina!


Dnia 25 maja uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Biskupina. Zwiedziliśmy skansen archeologiczny, w którym między innymi obserwowaliśmy pracę mincarza, krzemieniarza i garncarza, obejrzeliśmy obozowisko łowców epoki kamienia, a także "Zagrodę Wisza" będącą scenografią do filmu "Stara Baśń".
W Wenecji nie podziwialiśmy kanałów i mostów, natomiast poznaliśmy legendę o Diable Weneckim, który straszy w ruinach zamku... Dawne dzieje ziemi zgłębiliśmy w czasie pobytu w Parku Dinozaurów w Rogowie, gdzie spotkaliśmy wielkiego diplodoka, groźnego tyranozaura, pterodaktyle i inne wierne kopie zwierząt, które kiedyś władały światem.
Wycieczka pozostawiła wiele miłych wrażeń, była okazją do poznania nieznanych zakątków naszego kraju, wspólnego spędzenia czasu i integracji klas.

Tekst: Grażyna Napieraj

zdjęcia dostępne tutaj >>

Spotkanie nauczycieli w Holandii


W maju, w miejscowości Houten, odbyła się ostatnia wizyta robocza w ramach projektu "Building Bridges Between Cultures". W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, koordynatorzy i nauczyciele szkół partnerskich z Polski (SP nr 3 w Redzie), Turcji, Anglii, Irlandii Północnej, Czech, Finlandii, Włoch i Holandii.
Głównym celem wizyty była prezentacja i omówienie bieżących działań związanych z poznawaniem tradycji i zwyczajów oraz ewaluacja projektu.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem oświaty w Holandii, obserwowali zajęcia w szkołach podstawowych "De Vlaswiek", "De Wegwijzer" oraz w szkole średniej "Het Wellandt". W czasie wolnym nauczyciele i uczniowie zwiedzili Utrecht, gospodarstwo rolne w IJsselstein produkujące sery, śluzę księżniczki Beatrix - Locks Nieuwegein, wzięli udział w wycieczce rowerowej po Houten, w czasie której uczniowie prezentowali atrakcje turystyczne swojej miejscowości. Nauczyciele i uczniowie wspólnie grali w kręgle oraz stare holenderskie gry podwórkowe.
Było to ostatnie spotkanie w ramach realizowanego projektu, ale nie jest to koniec przyjaźni nawiązanych ze wspaniałymi, otwartymi i życzliwymi partnerami.

Tekst: Grażyna Napieraj

zdjęcia dostępne tutaj >>

Konkurs "Mała zakrętka" zakończony!

Przez cały rok szkolny 2010/2011 uczniowie z klas 0 - VI zbierali plastikowe zakrętki. W czerwcu nastąpiło podsumowanie całorocznej akcji, którą kierowały panie: Katarzyna Kończak, Estera Miotk i Łucja Sadowska.
W klasach młodszych zwycięzcami konkursu zostali: Szymon Jarzembiński z 3b, który zebrał 23329 zakrętek; Krystian Żak z 3c - 12500 zakrętek i Aleksandra Hutnik z 2c - 11000 zakrętek.
Natomiast w klasach starszych najwięcej zakrętek zebrali: Przemysław Głodowski z 6c - 10000 zakrętek, Anna Skorupska z 4a - 8780 zakrętek i Karol Ruchniewicz z 6b - 3250 zakrętek. Gratulujemy!
Pieniądze ze sprzedaży zakrętek zostały w całości przeznaczone na nagrody, które wręczono najbardziej wytrwałym zbieraczom zakrętek.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2010/2011 2010/2011


2010/2011


"Festiwaliada", czyli Przegląd Piosenki Dziecięcej


Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, dzieci z klas 0-III wzięły udział w "Festiwaliadzie", podczas której prezentowały swoje zdolności wokalne. Najpierw wybrany utwór śpiewały kolejne klasy podzielone na dwie kategorie: 0 - I oraz II - III, a potem występowali reprezentanci poszczególnych klas. Wśród dzieci z klas 0 - 1, I miejsce zajęła Alicja Nowosadzka z 1b oraz Cezary Truszkowski z 1a. Na II miejscu znalazły się: Laura Joskowska i Aleksandra Trzcińska z 0a, a III miejsce zdobyła Anna Gawrych z 1b. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały: Aleksandra Wasiuta, Małgorzata Gawrych i Maja Paszke z 0b. Uczniowie z klas II i III śpiewali karaoke. Wcześniej wybrali sobie swoje ulubione przeboje i dobrali się w zespoły lub indywidualnie. Piosenki przez nich śpiewane były bardzo dobrze przygotowane, więc jury stwierdziło, że wszystkim należą się słowa uznania. Dzieci wykazały się pomysłowością w przebraniu się za wykonawców oraz profesjonalnym dobraniem utworu do swoich możliwości głosowych. W związku z czym na tym poziomie nie wyłoniono zwycięzców.
Konkurs odbył się pośród pięknej dekoracji muzycznej, przygotowanej prze panią Hannę Zwierzycką.
Dzieci z okazji swojego święta miały okazję przyjemnie i z niespodziankami spędzić czas w szkole.

Tekst: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

IX Miejski Konkurs Matematyczny szóstoklasistów

We wtorek, 31 maja, w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie odbył się IX Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów z klas 6. Był on poprzedzony eliminacjami szkolnymi, w których w naszej szkole wzięło udział 22 szóstoklasistów.
Ostatecznie do konkursu miejskiego zakwalifikowali się: Alicja Sprada z 6c, Jakub Zdrojewski z 6b i Jakub Nalepa z 6b, którzy przygotowywali się pod czujnym okiem pań: Anny Lewińskiej i Anny Mielewczyk-Haustein.
Wśród nich najlepszy okazał się Jakub Zdrojewski, który zajął III miejsce.
Gratulujemy matematycznego sukcesu!

Tekst: Teresa Dopke

IV Miejski Konkurs Matematyczny Trzecioklasistów "Sprawnie liczę"

Tradycyjnie w maju już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski Konkurs Matematyczny pod hasłem "Sprawnie liczę", przeznaczony dla uczniów z klas trzecich. Eliminacje do tego konkursu trwały w redzkich podstawówkach od lutego do kwietnia i miały formę sprawdzianów. Z naszej szkoły do miejskiego konkursu zakwalifikowali się: Agnieszka Kaczmarek z 3b, Paweł Sawicki z 3b oraz Piotr Damrath z 3b, przygotowani przez panią Ewę Ryś.
Finał konkursu odbył się w środę, 11 maja. Najlepiej z różnymi matematycznymi działaniami, które musiały być rozwiązane w jak najkrótszym czasie, poradzili sobie uczniowie z naszej szkoły. Laureatem konkursu został Piotr Damrath, II miejsce zajął Paweł Sawicki, a na III miejscu znalazła się Agnieszka Kaczmarek.
Serdecznie gratulujemy zdolnym matematykom!

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Ewa Ryś

2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011


Informacja dla rodziców uczniów klas 0 - 3


Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie przystąpiła do udziału w projekcie unijnym: "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych". Projekt będzie realizowany w ramach projektów systemowych MEN w roku szkolnym 2011/2012.

Zaplanowaliśmy w nim: • zajęcia dodatkowe – zarówno dla uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach, jak i tych, którzy wymagają pomocy w nabywaniu umiejętności;
• zakup atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym nauka stanie się ciekawsza.

Jeśli projekt zostanie nam przyznany – nabór uczniów do udziału w różnych zajęciach odbędzie się we wrześniu 2011 roku.

Tekst: Łucja Sadowska

XVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W sobotę, 26 marca, w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla trzecioklasistów. W wyniku eliminacji z naszej szkoły zakwalifikowali się: Paweł Sawicki z 3b, Agnieszka Kaczmarek z 3b oraz Kinga Nalborska z 3b, przygotowani przez wychowawczynię, p. Ewę Ryś.
Po niezwykle trudnych zmaganiach z ortografią i interpunkcją, komisja przyznała Tytuł Mistrza Ortografii Małego Trójmiasta Kaszubskiego Pawłowi Sawickiemu, który uzyskał maksymalną liczbę punktów nie popełniając ani jednego błędu. Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Teresa Dopke Zdjęcia: Agnieszka Sawicka

2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011


Spotkanie w ramach projektu COMENIUS


W dniach 21 – 25 marca 2011r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie gościła dyrektorów i nauczycieli szkół wspólnie realizujących projekt „Building Bridges Between Cultures”. Goście reprezentowali 7 państw: Finlandię, Czechy, Irlandię Północną, Anglię, Włochy, Holandię i Turcję. W wizycie uczestniczyli także uczniowie z Czech i Finlandii, których bardzo serdecznie przyjęły rodziny uczniów polskiej szkoły.
Ważnym punktem programu wizyty była Konferencja „Europejski wymiar szkoły. Projekty unijne”, w której uczestniczyli między innymi: Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego, Jan Domański; Burmistrz Miasta Redy, Krzysztof Krzemiński, zastępca Burmistrza Miasta Redy, Teresa Kania; zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Redy, Hanna Janiak; Wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku, Renata Matys; dyrektor MOKSiR-u, Jerzy Conradi oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i Biblioteki Miejskiej w Redzie. Każda ze szkół partnerskich przedstawiła system oświaty swojego kraju, a następnie nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 podzieliły się swoim doświadczeniem w tworzeniu szkoły europejskiej. Przedstawiły projekty unijne, realizowane przez SP nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w latach 2005 – 2011, formy pozyskiwania funduszy, korzyści dla uczniów, szkoły, nauczycieli i środowiska lokalnego. Konferencję zakończył występ zespołu regionalnego „Redzanie”.
Podczas pobytu w Polsce nauczyciele i dyrektorzy instytucji partnerskich gościli w Zespole Szkół nr 2, gdzie uczestniczyli w lekcjach, obejrzeli ciekawy program artystyczny oraz zapoznali się z nowoczesną bazą sportowo – dydaktyczną szkoły. Zwiedzili również w pełni przygotowane do potrzeb rozwojowych dzieci Przedszkole nr 1 w Redzie. Wspólnie z uczniami goście zwiedzili Gdańsk, Gdynię, Szymbark oraz Eko Dolinę.
W czasie wizyty ustalono plan dalszej wspólnej pracy, wymieniono się pracami plastycznymi dzieci, materiałami i produktami, które powstały w ramach podejmowanych działań oraz ustalono szczegóły spotkania kończącego projekt, które odbędzie się w maju w Holandii.

Tekst: Grażyna Napieraj

zdjęcia dostępne tutaj >>

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 21 marca 2011r. w świetlicy OSP Reda odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Była to już XXXIV edycja konkursu, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Drużyna w składzie:

Adrian Kozłowski - kl. 5 b Aleksandra Cichoń - kl.6 c Krystian Horbik - kl. 6 a
zajęła I miejsce i zdobyła puchar ufundowany przez prezesa ZM ZOSP RP Reda-Rumia.
W klasyfikacji indywidualnej Adrian Kozłowski zajął pierwsze miejsce i weźmie udział w eliminacjach powiatowych w Wejherowie.

W przerwie konkursu uczestnicy i opiekunowie uczestniczyli w pokazie podręcznego sprzętu gaśniczego.

Turniej przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, a także przybliżył podstawowe zasady postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń.

Tekst: Grażyna Napieraj

2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011Miejski Konkurs „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla redzkich szkół


W dniu 30 marca w Zespole Szkół nr 2 w Redzie odbył się etap miejski Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjum. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie, którą reprezentowali: Maciej Renusch, Martyna Lademann i Antoni Kreft.Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 , którą reprezentowali: Mikołaj Majkowski, Szymon Kryża oraz Krystian Pettke Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 reprezentowana przez: Michała Kolak, Kamila Antosiewicz i Macieja Jaworek.
W punktacji indywidualnej zwyciężył Maciej Renusch ze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobywając 16 punktów. II miejsce zdobyli dwaj zawodnicy: Antoni Kreft ze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobywając 13 punktów i Krystian Pettke ze Szkoły Podstawowej nr 6 zdobywając również 13 punktów. Nie przyznano nagrody za trzecie miejsce.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 reprezentowane przez: Marcina Nawrockiego, Dominika Gburek i Mateusza Jacak. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD. II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyło Gimnazjum nr 2, które reprezentowali: Dawid Zdrojewski, Radosław Horbik oraz Michał Deptuła.
W punktacji indywidualnej szkół gimnazjalnych I miejsce zajął – Marcin Nawrocki z Gimnazjum nr 1 zdobywając 7 punktów, II miejsceDominik Gburek z Gimnazjum nr 1 zdobywając 5 punktów. Natomiast III miejsce zdobyli dwaj zawodnicy: Dawid Zdrojewski z Gimnazjum nr 2 zdobywając 3 punkty i Mateusz Jacak z Gimnazjum nr 1 zdobywając również 3 punkty.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Tekst: Barbara Borkowska

zdjęcia dostępne tutaj >>

Uczennice z „Trójki” w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym


W dniu 26 marca, cztery uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3: Zuzanna Orłowska z 6b, Weronika Stanulewicz z 6b, Adrianna Bieschke z 5a oraz Paulina Kreft z 4b, wzięły udział w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową w Gdyni.
Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłami: „Torreador walka z ortobykami” oraz „Poszukiwania Jemsa Błąda”. Dwie uczennice: Weronika Stanulewicz oraz Adrianna Bieschke zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Mirosława Niewiadomska

2010/2011


Recytacje klas starszych


W piątek, 25 lutego, 10 uczniów z klas 4–6 wzięło udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Komisja w składzie: Anna Galiń–Tatara, Mirosława Niewiadomska, Mirosława Wróblewska, przyznała: I miejsce Marcelinie Wilczewskiej z 6B, II miejsceGracjanie Kunikowskiej z 5A oraz Weronice Stanulewicz z 6B. Zostały również przyznane wyróżnienia, które otrzymały: Natalia Bil z 4A i Julia Sarbak z 4A.
Laureatki I i II miejsca wezmą udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Teresa Dopke

Recytacje klas młodszych


We wtorek, 22 lutego, w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 uczestników. Dzieci recytowały wiersze M. Konopnickiej, J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Wawiłow i innych polskich poetów.
Komisja w składzie: Teresa Dopke, Katarzyna Kończak, Maria Szymoniak, przyznała: I miejsce Nikoli Wilczewskiej z 2B, II miejsce - Alicji Nowosadzkiej z 1B i Rafałowi Wasiuta z 2A, III miejsce - Natalii Młodak z 2B oraz Julii Czuryńskiej z 1B. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Zuaznna Gruchała z 2A, Tomasz Głodowski z 1A oraz Aleksandra Hutnik z 2C.
Laureaci I i II miejsca będą reprezentowali naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 26 lutego w siedzibie MOKSiR w Redzie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

„Dzień Babci i Dziadka” w klasach młodszych


W lutym dzieci z klas młodszych zaprosiły swoich dziadków i babcie na uroczystości związane z ich styczniowym świętem. W udekorowanej sali gimnastycznej, licznie zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać swoich wnuczków w roli młodych aktorów, którzy tańczyli, śpiewali, recytowali oraz składali piękne życzenia. Szczególny podziw wśród publiczności wzbudził Polonez w wykonaniu drugoklasistów. Wszyscy goście otrzymali również upominki wykonane przez dzieci. Po zakończonych występach babcie i dziadkowie udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice dzieci.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 3 w I semestrze roku szkolnego 2010/2011.


Uczniowie naszej szkoły grający w klubie „Orlęta Reda” zdobyli brązowy medal w międzynarodowym turnieju halowej piłki nożnej: SADIDA CUP 2011. Skład drużyny: J. Nalepa, P. Zawitkowski, M. Odżga, J. Zdrojewski, B. Dopke, K. Grabowski, L. Klebba, Ł. Matusiak, P. Buć.

Halowe mistrzostwa Redy:

• I m – pchnięcie p. lekarską – Wiktoria Wenta
• I m – skok w dal – Jędrzej Niewiadomski
• I m – bieg na 30m – Jakub Nalepa
• I m – bieg na 1000m – Łukasz Matusiak
• II m – skok wzwyż – Dominika Klebba
• II m – pchnięcie p. lekarską – Jakub Grubba
• II m – bieg na 1000m – Szymon Krause
• II m – skok wzwyż – Szymon Klawikowski
• III m - pchnięcie p. lekarską – Magda Konkel
• III m – pchnięcie p. lekarską – Szymon Szreder
• III m – bieg na 1000m – Patryk Zawitkowski
• III m – bieg na 30 m - Dominika Klebba

Halowe mistrzostwa powiatu:

• I m - pchnięcie p. lekarską – Wiktoria Wenta
• II m – bieg na 30 m – Jakub Nalepa
• II m - skok wzwyż – Dominika Klebba
• III m - pchnięcie p. lekarską – Magda Konkel
• III m – bieg na 30 m - Dominika Klebba
• III m - skok wzwyż – Anita Milewczyk
• III m – skok wzwyż – Szymon Klawikowski
• III m – bieg na 1000 m - Łukasz Matusiak

Dziewczęta:

• I m – Mistrzostwa Redy – mini piłka siatkowa
• V m – na szczeblu powiatowym (A. Cichoń, M. Śniatecka, W. Stanulewicz, M. Plichta, Z. Orłowska, O. Lilla, P. Pranczka, A. Płomin, K. Deptuła, A. Klebba)
• I m w Mistrzostwach Redy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Chłopcy:
• Im - Mistrzostwa Redy – piłka siatkowa (J. Grubba, J. Nalepa, J. Zdrojewski, A. Drobik, M. Odżga, K. Grabowski, W. Konik, J. Niewiadomski, P. Buć, P. Maszota, L. Klebba)
• III m – w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
• V m – w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Siatkowej

Miejski konkurs Bożonarodzeniowy:

• Nagroda Proboszcza – Tomek Głodowski 1a
• Nagroda Przewodniczącego RM – Patrycja Pawlik 5b
• I m – Karol Ruchniewicz 6b
• II m – Dawid Żabiełowicz 1a
• II m – Klaudia Elwart 6a
• II m – Anna Klebba 6b
• III m - Ola Hinc 3a
• III m - Wiktoria Wenta 4a
• III m - Michał Mróz 6c


Tekst: Łucja Sadowska

Bal karnawałowy klas 0 - 3


Prezentujemy zdjęcia z balu karnawałowego klas 0 - 3. Zdjęcia są autorstwa p. Teresy Dopke i p. Hanny Zwierzyckiej.
zdjęcia dostępne tutaj >>

Akcja „Góra grosza” w SP3

W listopadzie Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”.
Uczennice z klas piątych: Paulina Paczoska i Magdalena Bujak oraz uczniowie klasy 2B zbierali monety wśród uczniów naszej szkoły. Udało nam się usypać prawdziwą górę zawierającą 6796 sztuk, na co złożyło się 2930 - „jednogroszówek”, 1823 - „dwugroszówek”, 1175 - „pięciogroszówek”, 446 - „dziesięciogroszówek”, 307 - „dwudziestogroszówek”, 73 - „pięćdziesięciogroszówek” oraz 31 - monet jednozłotowych, 8- monet dwuzłotowych oraz 3 monety pięciozłotowe. Było również kilka monet w walucie obcej.
Dzięki ofiarności rodziców i waszej zebraliśmy 329,01 zł. Kwota ta została przekazana towarzystwu „Nasz Dom”, które wspiera Rodzinne Domy Dziecka.
Dziękujemy oraz zachęcamy zbierajcie groszówki, aby w przyszłym roku nasza góra była jeszcze większa.

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder

2010/2011 2010/2011


2010/2011


Idą święta


W poniedziałek, 20 grudnia, już tradycyjnie odbył się konkurs pt. „Idą święta”. W tym roku upłynął on pod znakiem tradycji świątecznych w różnych krajach europejskich. Klasy młodsze zostały podzielone na dwie grupy: 0 – I oraz II – III. Wśród różnych konkurencji największe emocje wzbudzało klejenie jak najdłuższego łańcucha na choinkę oraz ozdobienie papierowej choinki jak największą ilością własnoręcznie wyciętych i pokolorowanych bombek. Ciekawe było również zaprezentowanie przez poszczególne klasy tradycji świątecznych m.in., we Włoszech, Anglii, Szwecji oraz śpiewanie uprzednio wylosowanych kolęd w różnych językach europejskich.

Tekst: Hanna Zwierzycka
Zdjęcia: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Jasełka klas młodszych


We wtorek, 21 grudnia, już w świątecznej atmosferze, dzieci z klas młodszych miały okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez ich kolegów i koleżanki z klas 0 – 3, które należą do grupy taneczno – teatralnej z PZPOW w Wejherowie.
Uczniowie przygotowani przez panią Marię Szymoniak, w pięknych strojach zaprezentowali jasełka o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Licznie zebrana publiczność wysłuchała również kolędy w wykonaniu dzieci z klasy 3a.
Wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożył dyrektor szkoły, Jan Skrobul.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Mikołajkowe atrakcje w naszej szkole


W poniedziałek, 6 grudnia, w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Uczniowie przychodzili na zajęcia w mikołajkowych czapeczkach, które tego dnia zastępowały szczęśliwy numerek. Dzieci z klas młodszych otrzymywały słodkie prezenty oraz słuchały mikołajowych opowieści, czytanych przez panią bibliotekarkę. Ponadto wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w bibliotecznym „Konkursie o świętym Mikołaju”, podczas którego oprócz wypożyczenia książki należało z mikołajowej skarpety wylosować pytanie dotyczące postaci św. Mikołaja i tradycji mikołajkowych w Polsce oraz w Europie. Nagrodą za dobre odpowiedzi był słodki upominek.
Dzień mikołajkowy upłynął w radosnej i słodkiej atmosferze.

Tekst: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Drugoklasiści w konkursie „Co wiem o stolicach Polski?”


We wtorek, 30 listopada, uczniowie z klas: 2a, 2b i 2c wzięli udział w konkursie pod hasłem „Co wiem o stolicach Polski?”. Dzieci podzielone na grupy miały do wykonania liczne zadania, wśród których znalazło się m.in.: pisanie wymyślonej przez siebie legendy oraz malowanie pracy do legend: „ O Warsie i Sawie”, „O złotej kaczce”, „O Bazyliszku”, „O Baraniej Górze”, „O zamku Rogalin”, „O królu Zygmuncie III Waza”. Dzieci odpowiadały również na pytania dotyczące historii trzech stolic Polski, śpiewały piosenki związane z tymi miastami oraz rozpoznawały na zdjęciach zabytki Gniezna, Krakowa i Warszawy.
Zadania nie były łatwe, ale dzieci doskonale sobie radziły. Drugoklasiści wspaniale ze sobą współpracowali w grupach, więc prace były ciekawe i pomysłowe.

Tekst: Hanna Zwierzycka
Zdjęcia: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

92. rocznica odzyskania niepodległości


W środę, 10 listopada, odbyła się uroczysta akademia z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wprowadzenia do tematu dokonał dyrektor szkoły, Jan Skrobul, który rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o znaczeniu odzyskania wolności i suwerenności przez Polskę oraz o naszych symbolach narodowych.
Następnie odbyło się przedstawienie pod hasłem „By nie zginęła, byś mógł mówić – Polska”, podczas którego młodzi aktorzy mówili o ważnych wydarzeniach w historii naszego narodu, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę wolności. Publiczność mogła również wysłuchać fragmentów przemówień Józefa Piłsudskiego oraz Józefa Becka. Całość akademii, przygotowanej przez panią Barbarę Stenzel–Wencel, pięknie uzupełniały pieśni w wykonaniu chóru, prowadzonego przez panią Monikę Kitel oraz dekoracje wykonane przez panią Beatę Zawal–Brzezińską.
Tekst: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Spotkanie nauczycieli we Włoszech


We wrześniu, w miejscowości Partinico, odbyła się wizyta robocza w ramach programu COMENIUS, w której wzięli udział dyrektorzy, koordynatorzy i nauczyciele szkół partnerskich z Polski (SP nr 3 w Redzie), Turcji, Holandii, Anglii, Irlandii Północnej, Czech, Finlandii i Włoch, które wspólnie realizują projekt „Budujemy międzykulturowe mosty”.
Głównym celem wizyty była prezentacja i omówienie bieżących działań związanych z poznawaniem przez uczniów pisarzy swojego kraju. Nauczyciele wymienili się płytami CD oraz DVD, albumami, książkami, pracami plastycznymi dzieci, a także listami od uczniów.
Ważnym punktem programu była wizyta w szkole podstawowej „Cap.Polizzi” w Partinico, której uczniowie przywitali gości afrykańskimi rytmami. Następnie nauczyciele obserwowali prowadzone nowoczesną metodą zajęcia, których celem było rozwijanie myślenia abstrakcyjnego dzieci. Nauczyciele odwiedzili także szkołę partnerską Istituto Per L’industria E L’Artigianato “Mario Orso Corbino” w Partinico. Wizyty w szkołach zakończyła debata na temat stosowanych metod i form pracy z uczniami oraz efektów podejmowanych działań. Uczestnicy spotkania ustalili także plan pracy na kolejne miesiące oraz omówili szczegóły dotyczące kolejnego spotkania, które odbędzie się w marcu 2011 r. w Redzie.
Tekst: Grażyna Napieraj

zdjęcia dostępne tutaj >>

Pierwszoklasiści pasowani na uczniów


Tegoroczna uroczystość „Pasowania na ucznia” klas pierwszych odbyła się we wtorek, 5 października. Wszystkich licznie zebranych gości, nauczycieli i uczniów, powitał bardzo serdecznie dyrektor szkoły, Jan Skrobul. 62 przejętych pierwszoklasistów wraz ze swoimi wychowawczyniami: Marzeną Bizewską, Marią Szymoniak i Klaudią Osowicką, zebrało się na na sali gimnastycznej, gdzie w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie.
Następnie pan dyrektor dokonał ceremonii pasowania każdego ucznia.
Potem pierwszoklasiści musieli wykazać się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód, na końcu którego musieli się przedstawić i otrzymywali literę rozpoczynającą ich imię. Oprócz tego wszyscy pięknie liczyli do 10 oraz zaśpiewali piosenkę.
Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz słodkim poczęstunkiem dla bohaterów tego dnia.

Tekst: Teresa Dopke

zdjęcia dostępne tutaj >>

Wycieczka klas 2a i b

We wtorek, 5 października, klasy 2a i b wyjechały na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa hodowli dzikich zwierząt. Przy bramie gospodarstwa przywitał nas pan opiekujący się tamtejszą zwierzyną. Musieliśmy być cicho, żeby podejść jak najbliżej zwierzyny. Najpierw zobaczyliśmy dziki. Stado było duże i były w nim osobniki w różnym wieku. Nie widzieliśmy tylko warchlaków w paski - to najmłodsze dziki. Potem odwiedziliśmy muflony, czyli odmianę osła. Bardzo się kłóciły ze sobą, ale kiedy nas zobaczyły przerwały swoją dyskusję i zainteresowały się nami. Z bardzo dużej odległości widzieliśmy jelenie. Niestety, nie mogliśmy podejść bliżej, bo teraz miały okres rykowiska, czyli walki między samcami o przywództwo w stadzie i są wtedy bardzo agresywne. Nawet opiekun wówczas do nich nie wchodzi. Na koniec obejrzeliśmy ptaki. Jako pierwszy zaprezentował nam się struś. Był nami zaciekawiony. Sąsiadami strusia były bażanty różnego gatunku, a po podwórku spacerowała para gęsi krótkodziobych.
Po wizycie w gospodarstwie pojechaliśmy do Muzeum Piśmiennictwa w Wejherowie. Tam obejrzeliśmy pałac Przebendowskich. Dowiedzieliśmy się, kto założył to miasto, a także mogliśmy z bliska zobaczyć instrumenty muzyczne kaszubskie.

Tekst i zdjęcia: Hanna Zwierzycka

2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


Leśna wyprawa klas 3

W poniedziałek, 20 września, klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do leśniczówki Muza. Jest to leśniczówka, w której Nadleśnictwo Wejherowo prowadzi działalność promocyjną. Pani leśnik, Izabela Pleskot, poprowadziła zajęcia w grupach na temat: „Mieszkańcy lasu”. Dzieci wyszukiwały informacje o sposobach zdobywania pokarmu przez zwierzęta leśne.
Na piętrze obiektu mieszczą się sale do zwiedzania. W jednej z nich dzieci obejrzały: przekroje drzew, karmniki i przekroje glebowe. W drugiej sali, która wzbudziła największe zainteresowanie, można było obejrzeć zwierzęta leśne.
Po zwiedzaniu wystawy dzieci wybrały się z wychowawczyniami na ścieżkę dydaktyczną „ Las za Muzą”. Uczniowie poznawali pracę leśnika oraz zbierali okazy przyrody. Ścieżka jest bardzo malownicza. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła leśna szkoła. Mimo że, nie dopisała pogoda wyprawa leśna była bardzo udana.

Tekst: Katarzyna Kończak

2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


2010/2011 2010/2011


Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół nr 2 w Redzie


Tegoroczna wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2010/2011 miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Redzie. Ten zaszczyt przypadł szkole między innymi dzięki oddanej do użytku nowej hali sportowej wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym.
Przed oficjalną częścią inauguracji uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej mszy koncelebrowanej przez Ekscelencję Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego - Sławoja Leszka Głódzia.
Po mszy licznie zgromadzenie goście, uczniowie oraz ich rodzice przeszli w uroczystym orszaku z placu kościelnego do budynku hali sportowej, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie nowo wybudowanego obiektu. Przecięcia wstęgi dokonali:
•  Joanna Dutkiewicz - przedstawiciel Ministra Edukacji Narodowej, z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej,
•  Roman Zaborowski - Wojewoda Pomorski,
•  Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego,
•  Zdzisław Szudrowicz - Pomorski Kurator Oświaty,
•  Arcybiskup Metropolita Gdański - Sławoj Leszek Głódz,
•  Krzysztof Krzemiński - Burmistrz Miasta Redy ,
•  Kazimierz Okrój - Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie,
•  Janusz Molak - Zastępca Burmistrza Miasta Redy,
•  Jan Skrobul - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Redzie,
•  Paweł Piechota - wykonawca hali, przedstawiciel firmy P&P,
•  Jacek Skorupski - Przewodniczący Rady Rodziców
•  Wiktoria Kowalewska - przedstawicielka uczniów

Dużo emocji wśród publiczności wzbudziły symboliczne strzały na bramkę, której skutecznie bronił burmistrz naszego miasta. Następnie Wojewoda Pomorski dał sygnał pierwszego dzwonka, informujący o rozpoczęciu nowego roku szkolnego.
Po przemówieniach i wystąpieniach zaproszonych gości nastąpił czas wręczania nagród. Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowani zostali: Jan Skrobul oraz Janusz Molak. Pomorski Kurator Oświaty, Zdzisław Szudrowicz, wręczył Nagrody Kuratora paniom: Lucynie Sadowskiejwicedyrektor w ZS2 i Halinie Klajnszmitwicedyrektor w ZS1. Natomiast nagrodami burmistrza zostali nagrodzeni dyrektorzy redzkich szkół i przedszkoli. Na koniec przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego wręczył medale„Zasłużony dla rozwoju sportu szkolnego ” dwóm nauczycielom wychowania fizycznego z ZS2: Lidii Skrobul i Leszkowi Bielickiemu. Natomiast wszyscy obecni goście otrzymali okolicznościowe pamiątki.
Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu uczniów. Dzieci i młodzież zaprezentowały m.in. aerobik, spontaniczną zabawę z wykorzystaniem elementów programu „Radosna szkoła”, wspinaczkę, układ taneczny do hymnu UE wykonanego na instrumentach perkusyjnych melodycznych, natomiast grupa UNITY pokazała nowoczesny układ taneczny.
Po obejrzeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni do zwiedzania obiektu szkoły, a także na mały poczęstunek.

Tekst: Justyna Zabrodzka Zdjęcia: Adam Zabrodzki


zdjęcia dostępne tutaj >>

2010/2011


Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional
Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007