Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory

Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.plArchiwum: rok szkolny 2007/2008

Majowy Konkurs Biblioteczny

W związku z Majowymi dniami Książki biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie przygotowała dla swoich czytelników ciekawe konkursy: dla klas młodszych oraz dla uczniów klas starszych. Chętne dzieci musiały rozwiązywać ciekawe krzyżówki z hasłami związanym z biblioteką, np. „Maj w bibliotece”, „Urodziny książki”; rozpoznawać fragmenty różnych książek ze wskazaniem ich tytułów i autorów; orientować się w przygodach licznych bohaterów literackich, czy też wykazać się znajomością terminów związanych z działalnością biblioteki.
Konkursy cieszyły się sporym powodzeniem zarówno wśród klas 2 - 3 jak i 4 – 6. W sumie wzięło w nich udział 44 uczestników, z których aż 14 udzieliło poprawnych odpowiedzi na wszystkie zagadnienia: Anna Klebba z 3B, Natalia Połom z 2A, Paulina Gniewek z 2A, Adriana Bieschke z 2A, Weronika Stanulewicz z 3B, Monika Śniatecka z 3B, Kacper Grabowski z 3B, Marta Konik z 6A, Malwina Miotk z 6C, Sołtysiak Klaudia z 6B, Agnieszka Kozendra z 6C, Magda Piaskowska z 6A, Daria Chudzik z 6C, Krzysztof Rydlewicz z 6C. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe podczas szkolnego apelu.

Tekst: Teresa DopkeMajowy Konkurs Biblioteczny

Wizyta klas młodszych w „Miniaturze”

W czwartek, 15 maja klasy 0-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie odbyły wspaniałą wycieczkę w świat jednej z najciekawszych i najśmieszniejszych bajek autorstwa Jana Brzechwy. O godzinie 10.00 dzieci w towarzystwie swych wychowawców wyruszyły w drogę z Redy do gdańskiego Teatru Miniatura, by obejrzeć spektakl pod tytułem „Pchła Szachrajka”.
Po godzinnej podróży oraz zwiedzeniu pobliskiego parku, dzieci zasiadły na widowni by podziwiać przedstawienie. Było ono bardzo dowcipne, kolorowe i ciekawe. Uczniom przypadły do gustu zarówno kreacje aktorskie, jak i piosenki śpiewane przez aktorów. Uczniowie klas „0” mięli okazję po raz pierwszy w życiu uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym. Starsi koledzy dawali maluchom dobry przykład nienagannym zachowaniem i kulturą. Ulubioną postacią sztuki została prawie jednogłośnie wybrana Pchła, która opowiadała dzieciom swoje zabawne przygody.

Tekst: Katarzyna ŁajewskaMiniatura Miniatura


Miniatura MiniaturaZ wizytą w Austrii, czyli Socrates Comenius w redzkiej „Trójce”

Z wizytą u Krzyżaków, czyli czwartoklasiści w Malborku

W piątek, 16 maja, uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się do siedziby Krzyżaków w Malborku. Pod kierunkiem przewodnika wycieczkowicze zwiedzali zamek krzyżacki i poznawali jego historię oraz ciekawe anegdoty z nim związane. Najbardziej podobały się wszystkim refektarze: letni i zimowy; kapitularz, gdanisko i świetlica. Spore wrażenie wywarła także sala bursztynowa; pokoje należące niegdyś do wielkiego mistrza krzyżackiego oraz sala rycerska, w której można było podziwiać zbroje rycerzy i koni. Dzieci miały również okazję poznać sposób ogrzewania zamku Krzyżaków, obejrzeć kuchnie i piwnice zamkowe. Wszyscy chętnie spacerowali po dziedzińcu i podziwiali zamkowe baszty i zabezpieczenia obronne.
Po zwiedzaniu Malborka wycieczkowicze „uzbrojeni” w krzyżackie pamiątki wybrali się do ogrodu dendrologicznego w Wirtach, gdzie mieli okazję zobaczyć liczne gatunki drzew z różnych stron świata. Swoimi odczuciami i spostrzeżeniami dzieci dzieliły się przy ognisku, które było „smakowitym” zakończeniem wycieczki. Wszyscy pełni nowych wrażeń i w doskonałych nastrojach powrócili do Redy.

Tekst: Teresa DopkeŚwięto Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego w redzkiej „Trójce”

Kwiecień w Szkole podstawowej Nr 3 w Redzie upłynął pod znakiem obchodów Święta Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki poświęcone życiu i twórczości tego pisarza. Uczniowie przygotowywali różne prace związane z Żeromskim: klasy 6 pracowały nad kalendarium życia i twórczości pisarza, klasy 5 wykonywały prace plastyczne do wylosowanych tytułów utworów pisarza: „Przedwiośnia” i „Ludzi bezdomnych”, natomiast klasy 4 przygotowywały gazetkę poświęconą patronowi szkoły. Ponadto wszyscy uczniowie klas 4 – 6 pisali test dotyczący życia i twórczości Żeromskiego. Nagrodami i dyplomami wyróżniono pięcioro uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów na tym teście: Martę Konik z 6A, Klaudię Kaśnicką z 6A, Aurelię Myszkowiak z 4B, Pawła Jóźwickiego z 4B oraz Dawida Pachuckiego z 4B.
W wyniku oceny, zarówno testów jak i prac, w rywalizacji klasowej zwyciężyła 6A, II miejsce zajęła klasa 6B, natomiast III miejsce wywalczyła klasa 4B. Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy oraz słodkie nagrody.
Główne obchody Święta Patrona, przygotowane przez panie: Teresę Dopke i Mirosławę Wróblewską, odbyły się w piątek, 18 kwietnia na sali gimnastycznej. Z uczniów, którzy najlepiej wypadli na teście utworzono 6 – osobowe drużyny na poziomie klas 4, 5 i 6. Zawodnicy w czasie konkursu zmagali się z różnymi konkurencjami: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali portrety osób związanych z Żeromskim, układali puzzle oraz wykazywali się znajomością utworów pisarza. W wyniku dosyć wyrównanej rywalizacji zwyciężył zespół z klas 6 w składzie: Marta Konik, Magda Piaskowska, Karolina Piotrowska, Adriana Wensierska, Maciej Stanulewicz. II miejsce wywalczyła drużyna z klas 5, a III miejsce zajęli uczniowie z klas 4. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że obchody Święta Patrona przyczyniły się do poszerzenia wiedzy społeczności szkolnej o Stefanie Żeromskim.

Tekst: Teresa DopkeŚwięto Patrona Święto Patrona


Święto Patrona Święto Patrona


Święto Patrona Święto Patrona


Święto Patrona Święto Patrona


Święto Patrona Święto Patrona


Święto Patrona Święto PatronaZ wizytą w Austrii, czyli Socrates Comenius w redzkiej „Trójce”

W dniach 31.03. – 5.04.2008r. nauczycielka Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie, Mariola Szreder uczestniczyła w wymianie nauczycieli w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie”. Podczas pobytu w austriackiej miejscowości Lienz, nauczycielka miała możliwość porównania programów szkolnych oraz metod uczenia stosowanych w Austrii. Prowadziła również zajęcia wykorzystując różne metody aktywizujące i dramę. Uczniowie austriaccy nauczyli się dzięki temu kilku podstawowych zwrotów w języku polskim.
Ponadto pani Szreder zwiedziła kilka szkół, w których zwłaszcza podobały jej się nowoczesne sale gimnastyczne ze ścianami do wspinaczki i nagłośnieniem. Podczas tej wizyty nauczycielka spotkała się również z burmistrzem miasta Lienz.
W maju gościem Zespołu Szkół Nr 2 będzie nauczycielka z Austrii.

Tekst: Teresa DopkeWizyta w Austrii

Wizyta w AustriiPuchar dla uczniów redzkiej "Trójki"

Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się 17 marca 2008r. w świetlicy OSP Reda, zakończyły się zwycięstwem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Redzie.
Uczniowie, przygotowywani przez nauczycielkę Grażynę Napieraj, zdobyli wiedzę z zakresu historii straży pożarnych, taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Drużyna, składająca się z trzech reprezentantów szkoły, zajęła I miejsce i zdobyła puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Redy oraz prezesa ZM ZOSP RP Reda-Rumia. W klasyfikacji indywidualnej uczennica Adriana Dopke zajęła I miejsce, a Szymon Maszota II miejsce. Zdobywczyni I miejsca weźmie udział w eliminacjach powiatowych.
Turniej przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy medycznej, przybliżył uczniom podstawowe zasady postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń.
Tekst: Grażyna Napieraj
zdjęcia dostępne tutaj >>

Biblioteczny konkurs wielkanocny w szkolnej bibliotece

W dniach 6 – 14 marca w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr2 w Redzie odbywał się „Konkurs Wielkanocny”. Najpierw uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu i Świętami Wielkanocnymi, zapoznając się z gazetkami przygotowanymi przez panie bibliotekarki. Następnie chętne dzieci i młodzież mogli wziąć udział w „Konkursie Wielkanocnym”, w którym należało odpowiedzieć na pytania dotyczące, np. rodzajów jaj wielkanocnych i ich symboliki, czy też obrzędów związanych z Wielkim Tygodniem. W konkursie wzięło udział 22 uczestników, wśród których 6 osób bezbłędnie odpowiedziało na wszystkie pytania: Anna Jeka - 4B, Natalia Jeka - 3B, Agnieszka Lademann z 2A, Julianna Pioch z 5A, Połom Natalia z 2A, Alicja Peplińska z 2A.
Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodycze oraz drobne nagrody rzeczowe.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

"Pasowanie na czytelnika" w szkolnej bibliotece

W piątek, 14 marca, w bibliotece Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” pierwszoklasistów. W tym roku było to 26 uczniów z IA i 26 uczniów z IB. Dzieci mówiły o różnicach między biblioteką a księgarnią, zapoznały się z regulaminem biblioteki i podstawowymi pojęciami związanymi z jej działalnością. Pierwszaki wzięły też udział w inscenizacji scenki „Po raz pierwszy wypożyczam książkę z w biblioteki szkolnej”. Uczniowie złożyli także uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekali być dobrymi czytelnikami, szanować książki i przestrzegać zasad korzystania z biblioteki szkolnej.
Na zakończenie uroczystości nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VI oraz Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej

W poniedziałek, 25 lutego, w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI oraz Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej. W konkursie recytatorskim komisja w składzie: Anna Galiń – Tatara, Mirosława Niewiadomska i Mirosława Wróblewska, przyznała:

I miejsce: Katarzynie Kabata z 4A;
II miejsce: Adrianie Wensierskiej z 6A oraz Joannie Janiak z 4B;
III miejsce: Wiktorii Jabłonowskiej z 4B oraz Agnieszce Modzelewskiej z 4A.

Wyróżnienia otrzymały również: Marta Konik z 6A i Magda Piaskowska z 6A.

Natomiast w Konkursie Poezji Śpiewanej, przygotowanym przez panią Agnieszkę Dzienisz, w kategorii klas IV – VI:

I miejsce zajęła: Kinga Misiakiewicz z 6A,
II miejsce przyznano Joannie Janiak z 4B.

Wśród uczniów gimnazjum:

I miejsce zdobyła Oliwia Szymoniak z IB,
II miejsce zaś przyznano Poli Gosz z IIIB. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas Miejskiego Konkursu Poezji!!!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Tekst: Teresa Dopke

Szkolny Konkurs Recytatorski klas młodszych

We wtorek, 19 lutego w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w którym wzięły udział dzieci z klas młodszych. W konkursie wzięło udział 17 uczestników, którzy recytowali wiersze m.in. J.Brzechwy, J. Tuwima, J. Ficowskiego, J. Kulmowej, M. Konopnickiej, D. Gellner. Komisja w składzie: Bogumiła Deksnait – Naczk, Teresa Dopke i Katarzyna Kończak przyznały:
I miejsceMarcelinie Wilczewskiej z 3B, za recytację wierszy J. Brzechwy „Hipopotam” i „Wyssane z palca”;
II miejsceNatalii Frybezowskiej z 3B, która zaprezentowała wiersze: „Pączki” J. Kulmowej i „Przygoda Mańci” Marii Konopnickiej;
III miejscePaulinie Kreft z 1B, która recytowała wiersze J. Brzechwy „Arbuz” oraz „Skarżypyta”. Przyznano również 2 wyróżnienia: Julii Sarbak z 1A oraz Oliwii Skoczka z 1B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

Magia Harry’ego Pottera wciąż trwa!

W związku z ukazaniem się siódmej części przygód o czarodzieju z Hogwartu „Harry Potter i insygnia śmierci” biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie zorganizowała dla swoich czytelników „Magiczny Konkurs Potterowy”. Uczniowie losowali z czarodziejskiej kuli różne zestawy 10 pytań dotyczących przygód Pottera oraz jego przyjaciół ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Wszyscy uczniowie mogli również podziwiać ciekawe gazetki związane ze światem magii Harry’ego Poterra.
Konkurs wzbudził spore zainteresowanie zarówno wśród uczniów klas młodszych jak i gimnazjalistów. Choć pytania nie dla wszystkich okazały się proste znalazło się kilku potteromanów, dla których książki o słynnym czarodzieju nie kryją żadnych tajemnic: Chamerek Gabriela z 2BG, Milewczyk Izydor z 3AG, Połom Natalia z 2A, Rydlewicz Krzysztof z 6C, Sudnik Ewa z 2BG, Wyderski Wiktor z 3CG.
Wszyscy uczestnicy magicznego konkursu otrzymali potterowe nagrody rzeczowe w postaci: albumów, plakatów, naklejek, zakładek itp.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 3

W czwartek, 31 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy „0B” pod opieką pani Marii Szymoniak oraz „0C” z wychowawczynią Katarzyną Łajewską zaprosili dziadków i babcie do pięknie udekorowanych na tę okazję sal. Podczas wizyty goście mieli okazję obejrzeć krótkie programy artystyczne w wykonaniu swoich wnuków oraz posłuchać specjalnie przygotowanych piosenek. Dzieci złożyły również dziadkom serdeczne życzenia. Po części artystycznej nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów. Dziadkowie i babcie mieli okazję porozmawiać z wychowawcami klas na temat osiągnięć i zachowania wnuków. W klasie „0c” przedstawiciel gości podziękował dzieciom za serce włożone w przygotowanie pięknego przedstawienia. W miłym towarzystwie czas szybko płynie i nastał czas pożegnania. Żaden z gości nie wyszedł jednak z pustymi rękami – dzieci przygotowały dla każdego piękne prace artystyczne, zaś uczniowie klasy „0b” w podzięce za opiekę i miłość podarowały swoim dziadkom i babciom słodkie upominki.

Bardzo nam było miło gościć tak ważnych gości. Zapraszamy ponownie za rok!!!

Tekst: Katarzyna Łajewska
zdjęcia dostępne tutaj >>

Zabawa karnawałowa klas 0 - III

W piątek, 4 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbyła się zabawa karnawałowa - bal przebierańców dla dzieci klas 0-III, organizacją którego zajęły się panie: Mariola Szreder w klasach II-III oraz Katarzyna Łajewska w klasach 0-I. W ten dzień od rana na korytarzach szkoły można było zaobserwować dziwne zjawisko – zamiast dzieci pojawiały się księżniczki, królowie, potwory i inne barwne postacie.
Jako pierwsze w zabawie brały udział dzieci klas II – III, które, pod opieką wychowawców oraz licznie zgromadzonych rodziców, rozpoczęły swoje święto o godz. 8.55. Tańce i udana zabawa zachęciły dzieci do brania udziału w konkurencjach przygotowanych przez panią Mariolę Szreder, która, przebrana w stój indiański, przeprowadziła takie zabawy jak: taniec w parach z balonami, malowanie misia z zawiązanymi oczami, rozpoznawanie po smaku różnych potraw, wybieranie ziarenek fasoli i grochu w rękawicach narciarskich i wiele innych.
O godz. 10.40 sala gimnastyczna zapełniła się dziećmi z klas 0 - I, które rozpoczęły swoją zabawę. Wychowawcy poszczególnych klas wraz ze swoimi uczniami mieli okazję brać udział w licznych konkurencjach z nagrodami, takich jak: taniec na gazecie, taniec z balonami, pokonywanie labiryntu z kartek z zawiązywanymi oczami. Pomiędzy licznymi konkursami dzieci prezentowały swoje zdolności taneczne – największym powodzeniem cieszyła się zabawa w „Pociąg” i „Węża”.
Po trwającej dwie godziny zabawie każdy z uczestników imprezy otrzymał słodką niespodziankę. Dzieci, zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte, rozeszły się do swoich klas, by podzielić się swoimi wrażeniami. Na pewno na długo zapamiętają ten dzień i zabawę.

Tekst: Katarzyna Łajewska
Zdjęcie: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

„Idą święta” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Redzie

W piątek 21 grudnia, uczniowie z klas I-III uczestniczyli w konkursie pod hasłem „Idą święta”. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej. Ponadto uczniowie rywalizowali w kilku konkursach, np.: składanie łańcucha, wyklejanie choinki i układanie obrazka zimowego z puzzli.
Dzieci wykonywały wszystkie zadania chętnie i z dużym zaangażowaniem. Zabawa była wyśmienita i pełna radości. Po konkursie odbyły się spotkania wigilijne z wychowawcami.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk

Święta Bożego Narodzenia w szkolnej bibliotece

W grudniu uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie mogli skorzystać z kilku świątecznych niespodzianek przygotowanych przez bibliotekę. Dzieci z klas 0 – 2 przychodziły do biblioteki na czytanie świątecznych opowieści: „O choince”, „O gwiazdkowej czarownicy”, „ O worku prezentami”. Do każdej historii uczniowie wykonywali prace, z których powstała piękna świąteczna galeria na szkolnym korytarzu.
Także uczniowie z klas trzecich gościli w bibliotece na corocznym konkursie pod hasłem „Święta w Bullerbyn”. Dzieci odpowiadały na liczne pytania związane z książką A. Lindgren „Święta w Bullerbyn” i tradycjami Bożego Narodzenia w Szwecji oraz rozwiązywały krzyżówki i zagadki świąteczne. W rywalizacji klas najlepsza okazała się 3A, na II miejscu znalazła się 3B, a 3 miejsce zajęła 3C.
Pozostali uczniowie mogli dowiedzieć się o różnych ciekawych zwyczajach świątecznych w Polsce oraz w innych krajach europejskich, czytając przygotowane w tym celu interesujące gazetki pod hasłem „Idą święta”. Wszystkie te biblioteczne wydarzenia sprawiły dzieciom oraz paniom bibliotekarkom wiele świątecznej przyjemności.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w szkolnej bibliotece

W piątek, 7 grudnia w bibliotece szkolnej zainstalowano 4 komputery oraz urządzenie wielofunkcyjne, tworzące Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Centrum to zostało zainstalowane w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.
Z komputerów z dostępem do internetu mogą korzystać uczniowie uczący się informatyki oraz nauczyciele. Komputery mają służyć celom edukacyjnym, a korzystające z ich osoby są zobowiązane do przestrzegania Regulaminu ICIM. Panie bibliotekarki mają nadzieję, ze korzystający z ICIM uczniowie nie będą stronić także od korzystania z tradycyjnych źródeł wiedzy, jakimi są książki.

Tekst: Teresa Dopke

Mikołajkowe zabawy

W dzień Świętego Mikołaja na uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie czekało kilka miłych atrakcji. Dzieci przyszły do szkoły w mikołajkowych czapeczkach. W klasach odbywało się mikołajkowe wręczanie prezentów. Natomiast dzieci z zerówek miały „Bal Mikołajkowy”, podczas którego najmłodsi nie tylko świetnie się bawili, ale i spotkali się ze Świętym Mikołajem i otrzymali prezenty. Ponadto wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanym przez bibliotekę „Konkursie Mikołajkowym”. Chętni uczestnicy musieli wypożyczyć książkę, a następnie losowali jedno z wielu pytań dotyczących Świętego Mikołaja i tradycji mikołajkowych w Polsce oraz innych krajach europejskich. Odpowiedzi na pytania można było znaleźć na przygotowanych w tym celu wystawach, a nagrodą za dobrą odpowiedź był słodki upominek. Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Mikołajki w ZS2 upłynęły w miłej przedświątecznej atmosferze.

Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>

Szkolne Andrzejki

Z okazji Andrzejek uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie świetnie bawili się uczestnicząc w różnych wróżbach andrzejkowych. Biblioteka przygotowała ciekawe gazetki z informacjami o tradycjach, wróżbach i przysłowiach andrzejkowych. Uczniowie ze starszych i młodszych klas wraz z wychowawcami wróżyli sobie na lekcjach, a także mieli okazję pobawić się na andrzejkowej dyskotece. Również w szkolnej świetlicy dzieci przez cały dzień brały udział w andrzejkowym wróżbiarstwie. Maluchy pod okiem opiekuna lały wosk, bawiły się m.in. we wróżby numeryczne, imienne i „szpilki prawdy”.
Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w przeróżnych wróżbach, chcąc poznać swój przyszły los.

Tekst: Teresa Dopke

Góra grosza

W tym roku również wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji wspierającej domy dziecka w Polsce. Udało nam się zebrać, w klasach 1-6 Szkoły Podstawowej Nr 3, kwotę 219,81 zł. Z uzbieranych monet ułożyliśmy napis widoczny na zdjęciu. Wszystkim, którzy ofiarowali „grosiki” dziękujemy.

Tekst: Mariola Szreder
Zdjęcie: Mariola SzrederGóra groszaMisiowe święto w bibliotece

W listopadzie biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Redzie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Przez cały miesiąc poszczególne klasy gościły w bibliotece na czytaniu bajek, których bohaterami są misie, np. „Miś Uszatek i przyjaciele”, „Kubuś Puchatek”, „Gumisie”. Dzieci na te zajęcia przynosiły swoje ulubione misie, o których chętnie opowiadały. Lekcje misiowe kończyły się słodkim poczęstunkiem.
Uczniowie z klas 2 i 3 mogli wziąć również udział w „Misiowym Konkursie”, w którym należało odpowiedzieć na 10 pytań związanych z książkowymi bohaterami misiowymi. Zwycięzcami konkursu, w którym wzięło udział 32 uczestników, zostali: Magda Cimochowska z 2B, Paulina Chąciak z 2B, Natalia Połom z 2A, Jakub Grubba z 3A, Klaudia Sikora z 3B oraz Weronika Stanulewicz z 3B.
Ponadto odbył się również konkurs plastyczny, na który dzieci wykonywały rysunki z różnymi misiami. Komisja przyznała w kategorii klas 1: I miejsce – Weronice Bańdo z 1B i Weronice Kaczmarskiej z 1A, II miejsce – Paulinie Magdziak z 1B, III miejsce – Julii Pallach z 1A. W kategorii klas 2 zwyciężyli : Mateusz Jabłoński z 2A – I miejsce, Monika Bara z 2A – II miejsce, Adrian Kaśnicki z 2B – III miejsce. Natomiast wśród uczniów klas 3 wyróżniono: Aleksandrę Janczewską z 3A – I miejsce, Szymona Krauze z 3B - II, Aleksandrę Cichoń z 3C - III miejsce. Przyznano również 14 wyróżnień.
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zakończyły się 26 listopada uroczystym wręczeniem misiowych nagród rzeczowych wszystkim zwycięzcom, którym serdecznie gratulujemy!


Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Hanna Zwierzyckakonkurs konkurskonkurs konkursVIII Przegląd Piosenki Turystycznej

W dniu 24 listopada 2007r. odbył się VIII Przegląd Piosenki Turystycznej dla dzieci klas 0-VI Rumia 2007/2008.
Oceniani byli soliści i zespoły w następujących grupach wiekowych:
•  kl.0-I, •  kl.II-III, •  kl.IV-VI.
Oprócz wykonania oceniana była aranżacja i dobór repertuaru.
Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie reprezentowało dwoje solistów i dwa zespoły. Konkurs, jak co roku, poprzedziło wspólne zaśpiewanie przez wszystkich uczestników piosenki „Stokrotka”. Nasi reprezentanci: •  Filip Dzienisz (kl.0b) piosenką „Ciałko” wyśpiewał II miejsce. •  Zuzanna Dzienisz (kl.IIa) piosenką „Jaworzyna” wyśpiewała III miejsce. •  Zespół „Małe zardzewiałe” w składzie:
1. Zuzanna Błaszczyk (kl.IIIa),
2. Małgorzata Kuprowska (kl.IIIa),
3. Anita Milewczyk (kl.IIIa),
4. Patrycja Młodak (kl.IIIa),
5. Karolina Pardo (kl.IIIa),
piosenką „Szekla” wyśpiewał I miejsce!

•  Zespół „4 misie Sabinki” w składzie:
1. Marta Konik (kl.VIa),
2. Alicja Krysiak (kl.VIb),
3. Kinga Misiakiewicz (kl.VIb),
4. Klaudia Sabiniarz (kl.VIa)
, również wyśpiewał I miejsce! wykonując piosenkę „Wody tatrzańskie”. Akompaniament do wszystkich piosenek wykonali: Agnieszka Dzienisz – gitara elektro-akustyczna oraz Leszek Czapiewski – bongosy. W piosence „Jaworzyna” akompaniujących wspomagała Alicja Krysiak z kijem deszczowym.
Wszyscy nasi reprezentanci wrócili z nagrodami. GRATULACJE!!!

Tekst: Agnieszka Dzienisz
Zdjęcia: Agnieszka Dzienisz
zdjęcia dostępne tutaj >>


Astrid Lindgren wciąż lubiana i czytana

W związku z przypadającą 14 listopada stuletnią rocznicą urodzin pisarki Astrid Lindgren, biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Redzie przygotowała dla swoich czytelników ciekawy konkurs. Przez trzy dni uczniowie mogli przychodzić do biblioteki i losować pytania dotyczące życia i twórczości autorki „Dzieci z Bullerbyn”. Wiele informacji uczestnicy konkursu mogli zdobyć czytając uważnie, specjalnie przygotowaną na tę okoliczność, wystawkę poświęconą tej szwedzkiej autorce. Za dobre odpowiedzi dzieci otrzymywały słodkie nagrody.
Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów klas starszych, jak i młodszych, którzy chętnie sięgają po takie książki jak „Pippi Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce”, czy „Emil ze Smalandii”.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Mirosława WróblewskakonkurskonkursPasowanie Pierwszaków redzkiej Trójki

We wtorek, 30 października w Szkole Podstawowej Nr 3 w Redzie odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” pierwszoklasistów. W tym roku było to 26 uczniów z klasy IA i 27 uczniów z klasy IB.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dyrektor szkoły, Jan Skrobul powitał uczniów, zebranych rodziców i gości oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, dokonane przez dyrektora szkoły. Wszyscy zebrani mogli też podziwiać część artystyczną przygotowaną przez wychowawczynie pierwszaków: Bogumiłę Deksnait – Naczk i Brygidę Komorkiewicz, podczas której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Były również niespodzianki dla pierwszoklasistów od ich starszych kolegów z klas trzecich.
Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla uczestników uroczystości.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Katarzyna Kończak
zdjęcia dostępne tutaj >>

Zawody sportowe

W piątek, 12 października w Zespole Szkół Nr 2 w Redzie odbyła się uroczystość 45 – lecia szkoły. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Św. Wojciecha, koncelebrowaną przez proboszcza parafii, ks. Zbigniewa Kerlina, ks. Bogusława Kotewicza i ks. Krzysztofa Hapkę. Po mszy wszyscy zebrani goście, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły. Tu, w sali gimnastycznej, dyrektor szkoły, Jan Skrobul, powitał wszystkich bardzo serdecznie i przedstawił 45 – letnią historię szkoły. Dyrektor złożył również wszystkim pracownikom oświaty najlepsze życzenia, a zasłużonym nauczycielom wręczył nagrody.
Życzenia składali także licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się m.in. poseł Jerzy Budnik, starosta wejherowski - Józef Reszke; radni powiatu, przedstawiciele kuratorium, przedstawiciele władz Redy: burmistrz miasta - Krzysztof Krzemiński; przewodniczący Rady Miasta - Kazimierz Okrój; radni Redy; dyrektorzy redzkich placówek oświatowych oraz inni znamienici goście. Burmistrz Redy wręczył również kilku nauczycielom nagrody Burmistrza, a uczniom ZS2 stypendia naukowe i sportowe.
Po części oficjalnej wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli akademię pod hasłem „Reda – Polska – Europa”, w której uczniowie ze sporym talentem przedstawili dzień z życia szkoły, którą właśnie odwiedzili goście z Anglii.
W przedstawieniu dowcipnie i z humorem wyeksponowano regionalizm i europejskość naszej szkoły. Artystyczną stronę uroczystości przygotowała p. Mirosława Wróblewska, p. Hanna Żuk i p. Teresa Liegman, o oprawę muzyczną zadbała p. Agnieszka Dzienisz, natomiast dekorację plastyczną wykonała p. Beata Zawal – Brzezińska.
Goście zwiedzili także szkołę, udekorowaną wystawami przedstawiającymi życie ZS2, np. realizację europejskiego projektu Socrates Comenius, oraz licznymi gazetkami, np. „Nasze drogi do wspólnej Europy”, „Kaszuby jak malowane”.
Obchody uroczystości 45 – lecia zakończyły się wspaniałym poczęstunkiem w szkolnej stołówce, o wystrój której zadbały p. Hanna Zwierzycka i p. Izabela Jarzębska – Pawłowska.
Cała uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, do której przyczynili się zarówno licznie przybyli goście, jak i uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne ZS2.


Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Katarzyna Kończak
zdjęcia dostępne tutaj >>

Klasa IIB realizuje na zajęciach rozwijających program: „Poznajemy Europę i Unię Europejską”

W miesiącach: wrześniu i październiku, dowiedzieliśmy się jakie kraje leżą w Europie oraz jak nazywają się ich stolice. Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazał się Wojciech Skierka.
więcej >>
Zdjęcia - kliknij

Tekst: Mariola Szreder
Zdjęcia: Mariola Szreder

Z wizytą w leśniczówce

1 października klasy III a i III c Szkoły Podstawowej nr 3 z Zespołu Szkół nr 2 wybrały się na wycieczkę do leśniczówki „Muza”. Jest to Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kąpinie. Pani Izabela Pleskot, pracownik Nadleśnictwa przeprowadziła lekcję na temat „Warstwowej budowy lasu” i oprowadziła nas po Ośrodku. Była to dla dzieci żywa lekcja przyrody, ponieważ mogły dotykać przekrojów drzew, poznały szkodniki lasów, zwierzęta i rośliny w niej żyjące.

Po zwiedzeniu Ośrodka piekliśmy kiełbaski na ognisku. Później poszliśmy na ścieżkę „Las za Muzą”, na której dzieci zbierały liście, owoce drzew i uczyły się rozpoznawać niektóre rośliny. Jest to bardzo malownicza ścieżka, na której jest dużo kładek, zbiornik retencyjny, leśna szkoła. Dzieci pełne wrażeń powróciły do szkoły. Bardzo dziękujemy pani Izabeli Pleskot za ciekawą lekcję.

Tekst: Katarzyna Kończak
Zdjęcia: Witold Kończak

Z wizytą w leśniczówceZ wizytą w leśniczówce


Z wizytą w leśniczówce    Z wizytą w leśniczówce

Zawody sportowe

W dniu 27.09.2007 r. na stadionie MOKSiR w Redzie odbyły się Mistrzostwa Redy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacje naszej szkoły zarówno dziewcząt jak i chłopców wywalczyły pierwsze miejsca i będą reprezentować nasze miasto na zawodach powiatowych.
Dziewczęta biegły w następującym składzie: A. Dopke, K. Kaśnicka, M. Konik, S. Pardo, A. Wensierska, A. Krysiak, K. Kasprowicz, M. Krauze, D. Sidorowicz, P. Zawitkowska.

Tekst: Mariola Thomas

Zawody sportowe

Reprezentacja chłopców pobiegła w następującym składzie : P. Neumann, A. Konkel, O. Pardo, D. Bralczyk, M. Frańczak, P. Sierżanowski, D. Kożuch, A. Szulta, M. Wensirrski, D. Kowalski, K. Mackowiak, M. Gostkowski.

Tekst: Mariola Thomas

Zawody sportowe

Zawody sportowe

W dniu 24.09.2007 r. na stadionie MOKSiR w Redzie odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie w biegu na 600 m dziewcząt.
Po zaciętej rywalizacji złoty medal wywalczyła Adriana Dopke z czasem 2,06; srebrny medal Klaudia Kaśnicka, z czasem 2,07; brązowy Marta Konik z czasem 2,07.

Dalsze miejsca zajęły:
A. Wensierska, A. Krysiak, S. Pardo, K. Kasprowicz, M. Krauze, D. Sidorowicz, P. Zawitkowska, P. Remberska, P. Sierżanowska, M. Kuceł.

Tekst: Mariola Thomas

Zawody sportoweGimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional
Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007