|
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 3
Język kaszubski
Logopeda
Archiwum
NEWS:
XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>
Polecamy
Bezpieczne strony
Zagłosuj na nas
|
|
Archiwum: rok szkolny 2011/2012
Kolejny rok szkolny za nami!
Koniec czerwca to czas wyczekiwany przez wszystkich uczniów, bo wtedy właśnie kończy się rok nauki. Szkołę żegnają mali i starsi uczniowie. To czas podsumowań oraz zbierania owoców swojej pracy.
Uczniowie otrzymują świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Nauczyciele zaś zbierają liczne podziękowania i kwiaty od swoich wychowanków.
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego również tak wyglądało, choć wielu uczniów pożegnało mury naszej szkoły na zawsze i z pewnością będą ja wspominać po latach z rozrzewnieniem.
Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów i nowo zdobytej wiedzy oraz życzymy im przyjemnych i bezpiecznych wakacji!
Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>
Bal Absolwentów 2012
We wtorek, 19 czerwca, o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Redzie odbył się bal absolwentów Gimnazjum nr 2. Uczniowie tradycyjnie rozpoczęli go polonezem, którego choreografię opracowali: Lidia Skrobul i Tomasz Grodzicki. Tancerze zostali nagrodzeni brawami grona pedagogicznego.
Pan dyrektor Jan Skrobul powitał wszystkich na balu oraz życzył udanej zabawy. Uczniowie zaś podziękowali za wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły.
Wyśmienita zabawa trwała niestety zbyt krótko. Mimo to, bal ten będzie z pewnością dla wielu miłym wspomnieniem z lat szkolnych.
Tekst: Hanna Zwierzycka
Hotel dla wybrednych
Uczniowie z naszego gimnazjum realizujący projekt CEO "Młodzi przedsiębiorczy" stworzyli blog ukazujący ich pomysł na biznes.
Blog, który dostępny jest pod adresem http://hotel-fatalerror.blogspot.com zawiera pełną ofertę usług hotelowych. Można tam obejrzeć zdjęcia pokoi urządzonych w różnym stylu np. pirackim, gotyckim, hawajskim, a także zapoznać się z cennikiem pokoi, menu restauracji. Można też sprawdzić, czy jest się potencjalnym klientem, który skorzystałby z usług tego hotelu. Nocleg w FatalError to propozycja dla tych, którym znudziły się tradycyjne wnętrza wynajmowanych pokoi oraz tych, którzy szukają mocnych wrażeń.
Usługa pozwala przeżyć klientom niezapomniane chwile, spędzić noc w niezwykłych warunkach, spełnia marzenia klientów, daje poczucie wyjątkowości, satysfakcji z pobytu w nietypowym hotelu. Do tego hotel oferuje usługi restauracyjne. Do każdego pokoju przypisane jest odpowiednie menu, dopasowane do stylu urządzenia wnętrza, co pozwala na spróbowanie egzotycznych potraw.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga!
Tekst: Justyna Zabrodzka
Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2 w Redzie
W niedzielę, 3 czerwca, w Zespole Szkół nr 2 w Redzie odbył się Festyn Rodzinny, którego celem było nie tylko wspólna zabawa i przyjemne spędzanie czasu, ale także zebranie środków finansowych na obchody 50-lecia powstania szkoły, które będą miały miejsce w październiku.
Podczas festynu uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczne, muzyczne oraz aktorskie występując na scenie. Całość tworzyła ciekawy program artystyczny, który podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Odbywały się również zawody sportowe, w których brali udział rodzice i uczniowie z klas trzecich. Emocjonujący był także mecz piłki siatkowej UM Reda - ZS2 Reda.
Oprócz tych atrakcji można było wziąć udział w licytacjach; skosztować pysznych wypieków, przygotowanych przez rodziców; posmakować kiełbasek z grilla; spróbować swoich sił na strzelnicy czy kręglach; przejechać się konno lub bryczką oraz puszczać ogromne bańki.
Dzieciom dużą frajdę sprawiło malowanie twarzy w fantazyjne wzory oraz możliwość stylizacji fryzur i paznokci.
Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy bawili się wyśmienicie spędzając czas na świeżym powietrzu.
Społeczność Zespołu Szkół nr 2 dziękuje wszystkim, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu przyczynili się do zorganizowania tego rodzinnego festynu.
Tekst: Teresa Dopke
zdjęcia dostępne tutaj >>
Gimnazjaliści z wizytą w biurze poselskim
29 maja czworo przedstawicieli Samorządu Szkolnego naszego gimnazjum wraz z opiekunem uczestniczyło w spotkaniu z Panią Krystyną Kłosin, Posłem na Sejm RP obecnej kadencji.
Podczas spotkania, które odbyło się w biurze poselskim Pani Poseł w Rumi, uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą posła i rolą polskiego Parlamentu. W trakcie prezentacji filmu, "Wirtualny spacer po Sejmie", Pani Poseł przekazała uczniom szereg interesujących informacji nt. wewnętrznych zasad działania Sejmu oraz sposobów zgłaszania i procedowania ustaw i innych aktów prawnych. W odpowiedzi na pytania uczniów, Pani Poseł wyjaśniła również, czym zajmuje się osobiście, w jakich komisjach sejmowych pracuje, w jakich kwestiach zgłaszała zapytania i interpelacje, a także - jak wygląda jej praca poza Sejmem, w okręgu wyborczym.
Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli krótką prezentację o rozwoju parlamentaryzmu polskiego. Przedstawiała ona nie tylko kolejne etapy formowania się demokratycznych struktur w Polsce różnych epok, ale też uświadamiała, iż polski parlamentaryzm należy do wielkich osiągnięć naszej historii.
Spotkanie to dla obecnych na nim uczniów było bardzo cenną i ciekawą, praktyczną lekcją wychowania obywatelskiego oraz miłym wyróżnieniem i nagrodą za ich społeczną pracę na rzecz społeczności szkolnej. Takie inicjatywy stwarzają możliwość konfrontowania z rzeczywistością teoretycznej wiedzy uzyskiwanej przez młodzież podczas lekcji WOS-u (Wiedza o społeczeństwie) i historii. Dziękując za zaproszenie Pani Poseł, mamy nadzieję, że takie spotkania posłów różnych opcji z młodzieżą mogą stać się częstszą praktyką.
Tekst: Iwona Nowicka
zdjęcia dostępne tutaj >>
Wymiana językowa z Holandią
W dniach 08 - 11 maja 15-osobowa grupa gimnazjalistów wzięła udział w kolejnym, piątym już wyjeździe do holenderskiego Zwolle. Opiekunami wyjazdu były p. K. Czylkowska i p. I. Nowicka. W trakcie pobytu uczniowie mieszkali w domach swoich holenderskich rówieśników, dzięki czemu mogli uczestniczyć w ich codziennym życiu oraz ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne w j. angielskim.
Program pobytu w Zwolle obejmował szereg wspólnych zajęć sportowych i integracyjnych oraz wycieczki w najbliższej i dalszej okolicy. Tradycyjnie już, nasi uczniowie mieli okazję popływać kajakami w Hattem, zwiedzali Zwolle, uczestniczyli w mini-lekcjach w laboratoriach chemicznym, fizycznym i biologicznym. Dużą atrakcją, jak co roku, była dyskoteka, w której tym razem, oprócz naszej polsko-holenderskiej grupy uczestniczyła też grupa młodzieży włoskiej, będącej również w tym samym czasie na wymianie w szkole Van der Capellen.
W trzecim dniu wymiany, podczas całodniowej wycieczki, nasza grupa zwiedziła muzeum - skansen Zaanse Schans, gdzie można było obejrzeć tradycyjne domy oraz warsztaty i sklepiki dawnych holenderskich rzemieślników. Wśród licznych zabudowań ogromne zainteresowanie wzbudziły m.in. pracownia słynnych holenderskich chodaków (tzw. klumpy), sklep z serami i sklep kolonialny - z imitacjami zamorskich produktów spożywczych, wyposażony w dawne urządzenia i sprzęty do przechowywania i ważenia towarów, jak wiszące wagi czy różnorodne pojemniki o ciekawych kształtach i przeznaczeniu.
W tym samym dniu odwiedziliśmy również Amsterdam - największe i najbardziej znane miasto Holandii. Kilkugodzinny pobyt wypełnił nam spacer po starym centrum z przystankiem na zakup pamiątek na słynnym Targu Kwiatowym (Blumen Market).
W ostatnim dniu, po wspólnym spacerze i zakupach w Zwolle, pożegnaliśmy się z naszymi holenderskimi gospodarzami pełni wrażeń i z żalem, że już trzeba wracać.
Nasi uczniowie zgodnie podkreślają ogromną życzliwość i otwartość holenderskich uczniów i ich rodziców. Z taką samą życzliwością będziemy teraz oczekiwać na kolejną wizytę naszych holenderskich przyjaciół w Redzie.
Tekst: Iwona Nowicka
zdjęcia dostępne tutaj >>
Święto Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół nr 2
W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 2 w Redzie uczczono 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odchodząc od tradycyjnej formuły uroczystego apelu. Zamiast tego została zorganizowana wystawa poświęcona Konstytucji i jej twórcom, którą uczniowie poszczególnych klas zwiedzili. Ponadto wszyscy wychowawcy na godzinach wychowawczych przedstawili uczniom, krótki rys historyczny dotyczący Konstytucji 3 Maja.
Tekst: Barbara Stenzel-Wencel
Zdjęcia: Teresa Dopke
Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2
19. kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień otwarty, na który zaproszone zostały klasy szóste ze szkół podstawowych z Redy i okolic. Dla szóstoklasistów, którzy odwiedzili nas w tym dniu, przygotowaliśmy szereg prezentacji, dzięki którym mogli zapoznać się z naszą placówką.
Na wstępie, po przywitaniu przez Pana Dyrektora, nasi goście obejrzeli krótki występ artystyczny, w którym znalazły się: wiersz wygłoszony przez Kasię Kabatę, układ taneczny w wykonaniu Joasi Janiak i Wiktorii Jabłonowskiej oraz przedstawienie „Śnieżka w XXI wieku”, napisane i wyreżyserowane przez Kasię Kabatę. W przedstawieniu udział wzięło 12 uczniów z klas I i II.
W kolejnym punkcie programu szóstoklasiści odwiedzili naszą halę sportową, gdzie obejrzeli pokaz wspinaczki na ściance i zapoznali się z możliwościami wykorzystania hali, zaprezentowanymi przez p. M. Mentela. Następnie, w niewielkich grupach, wzięli udział w prezentacjach przygotowanych w trzech gabinetach. Pod okiem p. H. Rojek uczestniczyli w mini-lekcji j. polskiego z użyciem tablicy multimedialnej. W pracowni fizyczno-chemicznej obejrzeli prezentację i szereg doświadczeń chemicznych wykonanych przez zespół uczniów z kl. II b, przygotowanych przez p. E. Wróblewską. W sali 210 uczennice kl. III a wyświetlały każdej grupie prezentację nt. życia naszej szkoły, naszych działań i tradycji, opatrując kolejne slajdy własnymi komentarzami oraz informacjami dodatkowymi na pytania zainteresowanych uczniów.
Podczas Dnia otwartego gościliśmy w naszej szkole ok. 160 uczniów klas szóstych ze szkół Redy i z okolicy. Dziękujemy im oraz ich Opiekunom za życzliwą odpowiedź na nasze zaproszenie. Było nam miło zaprezentować naszą szkołę, nasze tradycje, sukcesy i codzienne działania wobec tak licznego grona. Mamy nadzieję, że również nasi Goście czas spędzony u nas uznali za pożyteczny i interesujący.
Dyrekcja
i Społeczność Uczniowska
Gimnazjum nr 2
zdjęcia dostępne tutaj >>
Wyróżnienia i gratulacje dla najlepszych na apelu szkolnym
04. kwietnia Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor podczas apelu wyróżnili i nagrodzili tych wszystkich uczniów, którzy w ciągu II semestru uzyskali wysokie lokaty i wyróżnienia w wielu konkursach, olimpiadach i turniejach - zarówno wiedzy, jak sportowych, oraz wzięli udział w różnych działaniach i akcjach szkolnych (np. Palemka dla ...).
Cała społeczność szkolna miała okazję zobaczyć, jak liczna jest grupa uczniów, którzy z sukcesami startują w różnych formach rywalizacji, a także tych, którzy poświęcają swój czas i energię w działaniach na rzecz innych. Wszyscy ci uczniowie odebrali zasłużone gratulacje i oklaski.
Tekst: Iwona Nowicka
Wersja uczniowska ;)
Joł, joł, ziomale!
W budzie jest czas ciężkiej (hello! dla kogo ciężkiej, tego żal;) ) pracy, ale też jest (czasem ... no, powiedzmy uczciwie - bardzo czasem) czas przyjemności. Takie przyjemne chwile to dla przykładu apel (czaicie - a lekcja leci ...), kiedy Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor przychodzą na salę i mają do przekazania listę tych, którym się chce robić coś więcej, niż tylko chodzić na lekcje. Ktoś się czemuś dziwi? - Nie, nie, to nie ściema - takich dziwnych ludzi trochę w szkole jest. Sam byłem ostatnio zdziwiony! A było tak:
Na stoliku puchary, dyplomy, jakieś zajączki czekoladowe, a Szanowna Dyrekcja odczytuje i wywołuje, odczytuje i wywołuje ... A aktywni i wyróżnieni wychodzą: wyjście - aplauz dziki publiczności - uścisk dłoni Pana Dyrektora - fotka - aplauz - dziękujemy :)
I tak przez dobre pół godziny. Prawie cała szkoła wyszła na ten czerwony dywanik (no - nie wszyscy - witajcie w klubie, nieaktywni - może następnym razem?). A za co tak tymi szeregami wychodzili? Trochę tego było. Wyliczę, co pamiętam.
- za sukcesy w konkursie recytatorskim i w turniejach tańca;
- za wygraną w konkursie ekologicznym i miejsce w finale olimpiady biologicznej i chemicznej;
- za I miejsce w miejskim turnieju wiedzy pożarniczej i w turnieju bezpieczeństwo ruchu drogowego;
- za rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły w siatkówce i koszykówce;
- za udział w zawodach lekkoatletycznych;
- za udział w akcji "Palemka dla ...";
- za wyróżnienia w konkursach informatycznych.
Szczerze powiem - trudno mi było uwierzyć, że tyle rzeczy się u nas dzieje i że jest tylu ziomków, którym się chce dodatkowo ruszać palcem i głową. Ale okej - mi się podobało, jak mawia klasyk. Pełen szacun! Respect! A następnym razem może i ja tam wyskoczę;)...
Wasz nieujawniony jeszcze - Koleś Benek.
Akcja "Palemka dla ..."
W Niedzielę Palmową już po raz dziesiąty przeprowadziliśmy naszą tradycyjną akcję charytatywną, podczas której sprzedajemy przy redzkich kościołach palemki, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji ciężko chorych dzieci z naszego miasta. Akcję tę realizujemy razem z Gimnazjum nr 1. W tym roku całkowity dochód z akcji wyniósł aż 5986 złotych! Zostały one w całości przeznaczone na pomoc piątce maluchów z Redy, w tym trojgu dzieci z obwodu naszej szkoły.
Tak znakomity wynik finansowy był możliwy przede wszystkim dzięki bardzo dużej ilości palm, jakie zostały przygotowane przez uczniów całego naszego zespołu. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali palemki oraz wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu palemek i zbieraniu ich od dzieci.
W niedzielę od godziny siódmej do południa, przy trzech redzkich kościołach palemki sprzedawała liczna grupa naszych wolontariuszy pod opieką nauczycieli. Ich wytrwałość - mimo przenikliwego chłodu i wiatru - zasługuje na ogromne uznanie i podziękowanie. Był to naprawdę duży trud i wyrzeczenie.
Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom: Asi Roksz, Julii Pioch, Sandrze Zalewskiej, Oli Strosowskiej, Karolinie Gelińskiej, Małgosi Kamińskiej, Mireli Kaczmarek, Ani Bujak, Magdzie Koy, Agnieszce Talaś, Julii Błaszczyk, Malwinie Kokosińskiej, Szymonowi Czarneckiemu, Danielowi Szrederowi, Markowi Wasilke, Monice Śniateckiej, Weronice Necel, Klaudii Rosenkranz, Oskarowi Patockiemu, Wiktorowi Konik, Bartkowi Rejmonciak, Michałowi Mróz.
Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy opiekowali się uczniami w tę niedzielę. Były to Panie: Teresa Liegman, Ramona Bronk, Mariola Szreder, Barbara Kisiel, Lidia Skrobul, Iwona Nowicka.
Tekst: Beata Zawal-Brzezińska, Iwona Nowicka
Z wizytą w Gifhorn
W dniach od 17 do 23 marca 2012 roku młodzież z Gimnazjum nr 2 w Redzie po opieką pań: Marioli Szreder i Iwony Nowickiej, uczestniczyła w kolejnym spotkaniu grupy EUROCAMP, które odbyło się w Gifhorn. Oprócz uczniów z Redy w wymianie brali udział uczniowie z Bułgarii i Niemiec. Pierwsze dwie noce gimnazjaliści spędzili u rodzin niemieckich, poznając ich życie codzienne. Natomiast podczas kolejnych dni mieszkali
w Jugenheim położonym w urokliwym zakątku Gifhorn.
Podczas tygodniowej wizyty młodzi ludzie zajmowali się tematem: "Europa w XXI wieku- teraźniejszość i przyszłość". Młodzież, podzielona na międzynarodowe grupy, zajmowała się następującymi problemami: polityka, szkolnictwo, gospodarka, ekologia, klimat i dzień powszedni. Uczniowie z zaangażowaniem porównywali systemy ekonomiczne, edukacyjne oraz życie codzienne w Polsce, Niemczech i Bułgarii.
W czasie pobytu w Niemczech uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Hamburga, gdzie zwiedzili część portową miasta oraz rynek. Ważnym elementem naszych spotkań była integracja, poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego na wycieczkach, spacerach, zajęciach sportowych.
Celem każdego spotkania w ramach projektu Eurocamp jest wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych, poznanie innych kultur, promowanie miasta i regionu oraz tworzenie wspólnej Europy.
Tekst: Mariola Szreder
Powiatowy Konkurs Geograficzny "Sfery Ziemi"
W środę, 28 marca, w Zespole Szkół nr 2 w Redzie odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem "Sfery Ziemi", przygotowany przez panie: Esterę Miotk i Urszulę Obłudę.
Tegoroczny konkurs podzielony był na dwa etapy: szkolny i powiatowy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach i polegał na przeprowadzeniu testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności dotyczących zagadnień związanych z klimatem. Zadaniem każdej szkoły było wytypowanie 3-osobowej reprezentacji, która miała wziąć udział w drugim etapie. Reprezentacja szkoły musiała również wybrać do prezentacji jeden spośród podanych tematów.
W drugim etapie uczestnicy konkursu, w części pisemnej rozwiązywali test, a w części ustnej rywalizowali ze sobą rozwiązując w grupach liczne zadania, np. wykonywali zadania obliczeniowe, rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą pojęć związanych z klimatem oraz rozpoznawali organizmy i strefy klimatyczne. Komisja oceniała także prezentację wybranego tematu: "Zmiany klimatu w Polsce. Czy nas to dotyczy? Przyczyny i skutki globalnego ocieplenia".
Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji. Uczniom biorącym udział w konkursie spodobała się zarówno forma całego przedsięwzięcia jak i nagrody w postaci akcesoriów komputerowych. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Redzie, w składzie: Agnieszka Modzelewska, Aleksandra Stenka i Kinga Ranachowska.
II miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego z Rumi, reprezentowany przez uczennice pierwszej klasy: Nicolę Krauze, Natalię Szarwińską, Annę Trendel, przygotowane do konkursu przez panią Alicję Kozłowską.
Obu drużynom serdecznie gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: Estera Miotk
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Wejherowie
10 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum.
W I etapie uczestnicy odpowiadali na pytania testu sprawdzającego znajomość angielskiej gramatyki i słownictwa oraz realiów krajów anglojęzycznych.
W II etapie pięć osób z najlepszymi wynikami testu zaprezentowało po angielsku swoje wystąpienia na opracowane wcześniej przez siebie zagadnienia dotyczące tematu "Kultura".
Uczennica naszej szkoły, Katarzyna Tomczuk (kl. III a) zajęła II miejsce i z tytułem laureata konkursu powiatowego uzyskała cenne 5 punktów na świadectwie ukończenia szkoły.
Serdecznie gratulujemy!
Tekst: Iwona Nowicka
Turniej Wiedzy Pożarniczej
7 marca 2012r. w siedzibie OSP Reda odbyły się miejskie eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania testowe z wiedzy o historii straży pożarnych, o taktyce i ochronie przeciwpożarowej oraz z zasad pierwszej pomocy medycznej.
Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Strosowska, Radosław Horbik, Szymon Grubba, Dawid Merchel zajęła I miejsce w grupie gimnazjalnej i zdobyła puchar ufundowany przez prezesa ZM ZOSP RP Reda-Rumia.
Ola Strosowska, jako zdobywczyni I miejsca w klasyfikacji indywidualnej, będzie reprezentowała Redę w eliminacjach powiatowych turnieju.
Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników był pokaz pierwszej pomocy - ze szczególnym uwzględnieniem resuscytacji. Chętni uczniowie mogli osobiście przećwiczyć reanimację krążeniowo-oddechową na specjalnym manekinie ("mała Ania").
Przygotowania do turnieju i udział w nim są dla młodzieży dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat zasad ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania na wypadek powstania pożaru i innych zagrożeń.
Tekst: Iwona Nowicka
Konkurs recytatorki w Gimnazjum nr 2 w Redzie
6 marca 2012r. został przeprowadzony w naszym gimnazjum konkurs recytatorski. Uczniowie przygotowali m.in. wiersze W. Szymborskiej, J. Tuwima, Z. Herberta czy J. Kofty. Zaprezentowali oryginalną interpretację utworów. Poza błyskotliwą pamięcią wykazali się także poprawną dykcją. Komisja w składzie: T. Liegman, J. Zabrodzka i H. Rojek oceniała popisy młodych recytatorów.
I miejsce wywalczyła Katarzyna Kabata z klasy II c, dając świetny popis podczas recytacji utworu pt. "Inge Bartsch" K. I. Gałczyńskiego. II miejsce zajęła Joanna Janiak z klasy II c , która zachwyciła komisję utworem "Taktownie umrzeć" J. Brzechwy. Dziewczyny będą reprezentować nasze gimnazjum na etapie miejskim, który odbędzie się 17 marca w sali widowiskowej MOKSiR-u. III miejsce zdodobyła Magda Pachulska z klasy III b. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Klaudia Deptuła kl. I b, Klaudia Sikora kl. I b, Alicja Sprada kl. I b, Jakub Neumann kl. I a, Anna Klebba kl. I a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Doceniamy wkład Waszej pracy w przygotowaniach do konkursu, dlatego już dziś zapraszamy do udziały w konkursie w przyszłym roku. Reprezentantkom naszego gimnazjum życzymy powodzenia.
Tekst: Hanna Rojek
Nasze uczennice medalistkami Mistrzostw Świata!
Joanna Janiak i Wiktoria Jabłonowska - uczennice naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Świata, które odbyły się 06 - 10 grudnia 2011 roku w Mikołajkach pod patronatem Polskiej Federacji Tanecznej oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w tańcu modern&jazz dance.
Asia i Wiktoria tańczą w zespole "Spinki". Zespól zdobył złoty oraz dwa srebrne medale. Konkurował w czterech kategoriach: solo, duet, mini formacje, formacje od 8 do 11 lat oraz od 12 do 15 lat. W konkurencji 8-11 lat duet Magdaleny Konkel z Weroniką Sapińską wywalczył srebrny medal. Formacja 8-11 lat składająca się ze wszystkich tancerek zdobył Mistrzostwo Świata. W konkurencji 12-15 lat, formacja i mini formacja zajęła IV miejsce. Duet Joanny Janiak i Patrycji Zwolińskiej osiągnął Wicemistrzostwo Świata.
Tekst: Joanna Janiak
zdjęcia dostępne tutaj >>
Konkurs grafiki komputerowej "Multimedialna Kartka Świąteczna"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej "Multimedialna Kartka Świąteczna" zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Konkurs był zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Redzie i objęty był patronatem Burmistrza Miasta Redy.
Decyzją jury uczennica naszej szkoły Aurelia Myszkowia z klasy 2b otrzymała III miejsce - za oryginalny pomysł, umiejętne zastosowanie motywu kaszubskiego. Uczennica Julia Błaszczyk z klasy 2b otrzymała wyróżnienie - za umiejętne zastosowanie motywów
kaszubskich. Uczennice wykonywały swoje prace w czasie lekcji pod opieką p. Elżbiety Rybarczyk.
Tekst: Elżbieta Rybarczyk
"Europa bez barier"
W grudniu w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie pt. "Europa bez barier", poświęcone międzynarodowej wymianie młodzieży między naszą szkołą a holenderską szkołą Van der Capellen w Zwolle.
Podczas spotkania została przedstawiona informacja nt. dotychczasowego przebiegu wymiany językowej w naszej szkole (w wymianie ze szkołą w Zwolle uczestniczymy od 2007r.) i informacja o pobycie młodzieży holenderskiej w Redzie w październiku b.r.. Nasi uczniowie, uczestnicy tegorocznej wymiany, przedstawili prezentację multimedialną - "Holandia w oczach polskich nastolatków", przygotowaną na podstawie swoich obserwacji podczas pobytu w Holandii w maju 2011r.
Jako wynik dyskusji i przemyśleń związanych z udziałem w wymianie, zaprezentowana została analiza SWOT pt. "Język angielski naszym kluczem do Europy" - na temat mocnych i słabych stron uczenia się i wykorzystania w praktyce języka angielskiego przez naszych uczniów.
W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz i wiceburmistrz Redy, wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Redzie, przewodniczący miejskiej Komisji Edukacji i Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz przedstawiciele uczniów Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie.
Tekst: Iwona Nowicka
Święto Odzyskania Niepodległości
W czwartek, 10 listopada, odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rys historyczny związany z tym wydarzeniem przedstawił wszystkim uczniom dyrektor szkoły, Jan Skrobul. Następnie odbyła się krótka scenka, które przedstawiała życie przeciętnej rodziny warszawskiej w 1918 roku. Gimnazjaliści, którzy wcieli się znakomicie w swoje role zostali przygotowani przez panią Gabrielę Orzechowską. Uroczystość zakończyła się krótkim recitalem w wykonaniu chóru, przygotowanego przez panią Monikę Kitel.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
Międzynarodowa wymiana młodzieżowa
W dniach 17 - 20 października 2011r. po raz piąty już gościliśmy w naszej szkole grupę holenderskiej młodzieży ze szkoły Van der Capellen w Zwolle. Przez cztery dni holenderscy uczniowie mieszkali w domach swoich polskich rówieśników i uczestniczyli we wspólnych wycieczkach i różnorodnych zajęciach.
Jak co roku, w programie znalazła się wycieczka do Gdańska, gdzie młodzież miała okazję poznać uroki tego dawnego hanzeatyckiego miasta oraz odwiedzić interaktywne eksperymentatorium Hewelianum, mieszczące się w dawnych fortach Góry Gradowej.
Kolejny dzień poświęcony był spotkaniom z historią. Zwiedzanie Muzeum Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof w Sztutowie oraz wizyta na Westerplatte były przejmującą lekcją o wydarzeniach, które stanowią elementy naszej wspólnej, europejskiej historii.
Program pobytu holenderskich gości w Redzie obejmował również wiele zajęć nastawionych na integrację młodzieży i na wspólne ciekawe spędzanie czasu. Uczniowie uczestniczyli w wieczorze sportowym, w czwartkowe przedpołudnie pracowali w grupach podczas mini-lekcji j. polskiego, geografii i biologii, a nawet, pod kierunkiem p. Lidii Skrobul, nauczyli się kroków i figur poloneza! Interesującym, nowym punktem programu było sadzenie cebulek kwiatów w parku nad rzeką, co odbyło się pod życzliwym patronatem burmistrza Redy, p. Krzysztofa Krzemińskiego. Na wiosnę z ciekawością będziemy oczekiwać na efekty tej akcji.
Wizyty holenderskiej młodzieży, jak i nasze wyjazdy do Zwolle, wpisały się już w dobrą tradycję działań naszego gimnazjum. Sprzyjają one budowaniu wzajemnych kontaktów między uczestnikami wymiany i dają naszym uczniom możliwość posługiwania się językiem angielskim w codziennych, naturalnych sytuacjach. Warto również podkreślić, iż program wymiany, realizowany w partnerskiej współpracy z Gimnazjum nr 1, sprzyja nawiązywaniu bliższych kontaktów i integracji środowisk uczniowskich oraz nauczycieli obu naszych szkół.
Tekst: Iwona Nowicka
zdjęcia dostępne tutaj >>
Ślubowanie i otrzęsiny klas I gimnazjum
29 września odbyło się uroczyste ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych. Tradycyjny Turniej Otrzęsinowy w tym roku przebiegał pod hasłem: Turniej Czwórmagiczny i nawiązywał do popularnej serii książek o Harrym Potterze.
Uczniowie klas I, ubrani w kolory jednego z "domów" Hogwartu, rywalizowali w licznych konkurencjach testujących ich wiedzę o szkole, umiejętności improwizacji, autoprezentacji oraz dowcip i sprawność fizyczną. Ważną rolę odegrali wychowawcy klas, prezentujący się jako czarodzieje - opiekunowie poszczególnych domów.
Wszystkie magiczne konkurencje rozegrano w atmosferze zaciętej rywalizacji, a jednocześnie dobrej zabawy. Zwycięska klasa Ib, z wychowawcą, p. Justyną Zabrodzką, została nagrodzona dyplomem i pucharem z magicznymi żelkami oraz wolnym wejściem na dyskotekę szkolną. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Certyfikaty zaświadczające o zasłużonym wejściu do społeczności naszego gimnazjum.
Turniej Otrzęsinowy przygotowali i prowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego i uczniowie klas III i II pod opieką p. Iwony Nowickiej.
Tekst: Iwona Nowicka
Ekologiczne spotkanie młodych w Burgas
W drugim tygodniu września grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Redzie pod opieką pań: Marioli Szreder i Justyny Zabrodzkiej gościła w Burgas. Polscy uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Bułgarii wspólnie pracowali nad projektem: "You can change the world" dotyczącym ochrony środowiska.Wyjazd redzkich gimnazjalistów został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Redy oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na sprawy dotyczące oszczędzania energii i wody, ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz poznanie przyjaznych środowisku technologii stosowanych w zakładach przemysłowych. Uczniowie odwiedzili przedsiębiorstwo Kronospan produkujące płyty stolarskie. W tym nowoczesnym zakładzie młodzież zapoznała się ze sposobami ochrony środowiska naturalnego poprzez stosowanie filtrów. Dzięki zastosowaniu różnych barier pył powstający przy produkcji płyt wiórowych nie przedostaje się do atmosfery. Innym ciekawym doświadczeniem była wycieczka do Narodowego Parku Strandja, gdzie można było zobaczyć zagrożone wyginięciem gatunki roślin charakterystyczne dla regionu Morza Czarnego, np. Rhododendron Ponticum.
Podczas wędrówki po Parku Narodowym uczniowie szukali odpowiedzi na pytania dotyczące ekologii, np.: Jaki cel i sens ma zakładanie parków narodowych? Czym różnią się parki narodowe od rezerwatów przyrody? Jaki wpływ wywierają na mieszkańców, gospodarkę, społeczeństwo? - mówi opiekun grupy pani Mariola Szreder.
Efektem końcowym projektu było wykonanie szablonu znaczków zwracających uwagę na potrzebę ochrony środowiska.
W czasie tygodniowego pobytu redzka młodzież miała okazję poznać kulturę bułgarską, walory turystyczne regionu Pomorie, a także rozwijać umiejętności językowe poprzez konwersację w języku angielskim i niemieckim.
Tekst i zdjęcie: Mariola Szreder
|
|
Gimnazjum nr 2
Kalendarz
Kącik komputerowy
NEWS:
Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>
O nas
Statystyka strony
Standardy
Strona spełnia dwa ważne standardy:
|
|