|
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 3
Język kaszubski
Logopeda
NEWS:
XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>
Polecamy
Bezpieczne strony
Zagłosuj na nas
|
|
Archiwum: rok szkolny 2017/2018
Zakończenie roku szkolnego klas trzecich gimnazjalnych
Galeria zdjęć dostępna na Facebooku - kliknij.
Zdjęcia: Teresa Dopke
Wybory Samorządu Uczniowskiego w klasach gimnazjalnych
Dnia 14.06.2018r. przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum na rok szkolny 2017/2018. Na sali gimnastycznej odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Udział w wyborach wzięli: Karolina Zabrodzka IIA, Dawid Żabiełowicz IIB, Karolina Podbielska IIB oraz Maksymilian Sutkowski IIC. W wyniku przeprowadzonego głosowania Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 została Karolina Zabrodzka, Zastępcą Przewodniczącego - Maksymilian Sutkowski, natomiast Skarbnikiem - Dawid Żabiełowicz.
Tekst i zdjęcie: Sandra Jażdżewska
Bal gimnazjalny 2018
We wtorek 12 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny. O godzinie 17.00 pan dyrektor Jan Skrobul powitał przybyłych gości: nauczycieli, uczniów i rodziców.
Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu naszych gimnazjalistów, którzy w dostojny sposób otworzyli całą uroczystość. Do tańca przygotowali ich nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pani Lidii Skrobul.
Motywem przewodnim wieczorku był Paryż i Francja. Dekorację zaplanowała i wykonała sekcja plastyczna naszego gimnazjum pod opieką p. Beaty Zawal-Brzezińskiej. Gratulujemy pomysłu i efektownego wykonania.
To były ostatnie chwile, które uczniowie mogli spędzić ze swoimi wychowawcami: klasa 3a z panem Tomaszem Grodzickim, klasa 3b z panią Urszulą Obłudą, panią Teresą Liegman, klasa 3c z panią Katarzyną Paradowską.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspaniałą zabawę, a rodzicom za jej przygotowanie.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Katarzyna Paradowska, Elżbieta Rybarczyk
Zdjęcia: Teresa Dopke
My, następcy Marii Skłodowskiej-Curie
Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Patrona w gimnazjum, który połączono z Dniem Nauki. Uroczystość obchodzono w nietypowej dla takich świąt formie - w postaci pokazów doświadczalnych. W ten sposób młodzież uczciła pamięć Noblistki
z dziedziny chemii i fizyki.
Pokazy zostały przygotowane i zaprezentowane przez dwie grupy uczniów, rozwijających swoje zainteresowania na zajęciach unijnych.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Ewa Wróblewska
Zdjęcia: Teresa Dopke
Integracyjny wyjazd do Garczyna
21 maja br. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum, udali się do Garczyna. Celem wyjazdu było promowanie aktywnego ruchu, podniesienie sprawności fizycznej, kształtowanie ducha jednostki, ale przede wszystkim integracja zespołów klasowych. Uczestnicy wzięli udział w różnego rodzaju zadaniach zespalających, takich jak: zajęcia wysokościowe, zjazdy po linie tzw. tyrolka, "skok Tarzana", czy przejście parku linowego. Zadania miały również elementy intelektualne. Na zakończenie wyprawy, młodzież odpoczęła przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski i dzieląc się wrażeniami.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
Sukces w Wojewódzkim Konkursie "English Poetry and Drama"
17 maja br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Dramy Angielskiej "English Poetry and Drama", zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie.
Celem przeglądu było przede wszystkim upowszechnienie i doskonalenie znajomości języka angielskiego, a także promowanie uczniów ze szczególnymi zdolnościami lingwistycznymi. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: "Haste makes waste" (Co nagle, to po diable).
Komisja po długiej naradzie doceniła i nagrodziła naszych reprezentantów, którzy zaprezentowali dwa wiersze: "Haste makes waste" i "People in a hurry", oraz piosenkę Melanie Martinez "Toxic". Ostatecznie, podopieczny p. Małgorzaty Terleckiej, uczeń kl. II b - Cezary Truszkowski zajął III miejsce w kategorii wiersz, natomiast zespół Tears on Guns, w składzie: Aleksandra Wujec, Julia Czuryńska, Alicja Nowosadzka, Marta Budzisz, Natalia Brzezicka, Klaudia Lietzau, Aleksandra Hutnik, zdobył wyróżnienie w kategorii piosenka anglojęzyczna.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
Warsztaty komiksowe w Bibliotece Miejskiej w Redzie
W dniu 14 maja br. klasa II B gimnazjum pod opieką pań: Barbary Kisiel i Małgorzaty Terleckiej uczestniczyła w warsztatach komiksowych w Bibliotece Miejskiej w Redzie. Zajęcia prowadzone były przez Daniela Odiję i Wojciecha Stefańca. Pochodzący ze Słupska panowie, są laureatami wielu nagród, a ich wspólnym dziełem jest eksperymentalny kryminał w formie komiksu pt. "Stolp".
Celem spotkania było zorganizowanie twórczych działań rozwijających kreatywność, a zarazem zwiększających umiejętności artystyczne. Uczniowie podczas warsztatów poznali budowę komiksu, różne jego gatunki, techniki rysowania i kadrowania, wyrażania emocji rysunkowych bohaterów, oraz dopasowywania tekstu - dymki. W czasie spotkań warsztatowych powstało wiele krótkich i oryginalnych historii komiksowych stworzonych przez naszych uczniów, które finalnie zostały omówione i zaprezentowane wszystkim uczestnikom zajęć.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
Dzień Europy w Gimnazjum nr 2
Dzień Europy oficjalnie obchodzony jest 9 maja i chociaż jest celebrowany w naszych kraju od stosunkowo niedawna, bo zaledwie od kilkunastu lat, to zdążył już na stałe wpisać się do kalendarza corocznych uroczystości. Jest to święto, podczas którego kraje należące do Unii Europejskiej, a także kraje kandydujące, m.in. Turcja, upamiętniają kolejną rocznicę przedstawienia historycznego Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.
W trakcie licznych pikników, zabaw oraz konkursów manifestuje się poparcie dla idei integracji oraz świętuje pokój i jedność na naszym kontynencie. Podobne przedsięwzięcia organizowane są w naszym kraju, który został członkiem UE 1 maja 2004 roku. Odbywające się w tym czasie parady, koncerty i inne imprezy, pozwalają nam świętować bycie członkiem europejskiej wspólnoty. 9 maja to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zamanifestować poparcie dla idei integracji, pochwalić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli innych narodów.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień tuż po długim weekendzie; z okazji Dnia Europy klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej przygotowały gazetki ścienne związane z wylosowanym krajem europejskim, jak również zaprezentowały specjalny muzyczny "playback show"piosenek, które swego czasu podbijały europejskie listy przebojów.
Po zakończeniu efektownych występów, wszyscy zgromadzeni uczniowie naszej szkoły mieli okazję oddać swój głos na najlepszego wykonawcę , którym okazała się klasa II b, uhonorowana koszem wyśmienitych słodyczy.
Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i udział w obchodach Dnia Europy.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Patryk Wielmowiec
Zdjęcia: Grażyna Napieraj, Patryk Wielmowiec
Spotkanie projektowe Erasmus+ Ecological Footprint 2020
W dniach 22.04.2018 - 29.04.2018 gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami projektu: Sandrą Jażdżewską oraz Mariolą Szreder, wzięli udział w drugim spotkaniu projektowym Erasmus+ "Ecological Footprint 2020", które odbyło się w Redzie. Poprzednie spotkanie odbyło się w grudniu 2017 roku w Gifhorn, Niemcy. Projekt realizowany jest przy współpracy ze szkołami: Europaschule Humboldt Gymnasium z Gifhorn, Niemcy oraz Goethe Gymnasium z Burgas, Bułgaria. Podczas spotkania skupiliśmy się na naszym środowisku, a mianowicie, jak nasze codziennie życie na nie wpływa. Podczas spotkania projektowego szukaliśmy rozwiązań, jak zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie prezentowali swoje spostrzeżenia oraz pomiary, które wcześniej wykonali za pomocą prezentacji. Podczas spotkania projektowego uczniowie m.in. zwiedzili ekologiczną elektrownię wodną w Żarnowcu; udali się na Hel, by wziąć udział w Błękitnej Szkole. Podczas lekcji w Błękitnej Szkole uczniowie mogli wejść do wody i za pomocą specjalnych siatek zobaczyć, co uda im się złowić. Byliśmy ciekawi, czy siatki będą zawierać śmieci czy ryby. Uczestnicy projektu wykonali również gry ekologiczne w języku angielskim m.in. Memory oraz Tajniacy. Trzecie spotkanie projektowe odbędzie się we wrześniu w Burgas, a ostatnie ponownie w Gifhorn.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Sandra Jażdżewska
Zdjęcia: Mariola Szreder, Daniel Ringowski
Let's Do It - Konferencja "International Mobilities as a Learning Tool"
W dniach 9 - 12 kwietnia 2018 roku w duńskim Nykøbing Falster odbyła się konferencja "International Mobilities as a Learning Tool", będąca podsumowaniem projektu Let's Do It - South Baltic Initiatives to Stop Climate Changes.
Cykl projektów Let's Do It, partnerstwa pomiędzy szkołami z Danii, Litwy, Niemiec, Szwecji i Polski, odwołuje się do ekologicznych inicjatyw regionu południowego Bałtyku, mających na celu zatrzymanie zmian klimatycznych; jednakże to udział uczniów w międzynarodowych wymianach młodzieży opartych na wykorzystaniu działań artystycznych, łącznie z badaniem efektów edukacyjnych tychże wymian, stanowił główną oś programu.
W trakcie konferencji nauczyciele oraz przedstawiciele władz lokalnych z pięciu uczestniczących krajów mieli okazje podsumować główne założenia projektu, przedyskutować szczegóły wymian językowych z udziałem młodzieży, wymienić się wieloma cennymi doświadczeniami i uwagami, a także odwiedzić lokalne szkoły gminy Guldborgsund: SydFalster, Sophieskolen, Stubbekøbing i Nysted.
W trakcie całego projektu Let's Do It odbyły się nie tylko trzy szkolenia oraz konferencja dla nauczycieli, lecz przede wszystkim dziesięć wymian językowych, w które zaangażowanych było ponad 600 uczniów; nasi gimnazjaliści zaś uczestniczyli w trzech wymianach (dwukrotnie w Danii i raz na Litwie).
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec
Miejski Turniej BRD
W dniu 28 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się etap miejski Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjum. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie - pani Justyna Zabrodzka.
I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie, którą reprezentowali: Natalia Puszczewicz, Piotr Puszczewicz, Kinga Ciesielska i Anthony Okonkwo. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD. Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, a miejsce III - Szkoła Podstawowa nr 3.
W punktacji indywidualnej zwyciężył i zajął I miejsce - Wojciech Thiel z SP3. Na II miejscu uplasował się zawodnik z SP6 - Piotr Puszczewicz. Natomiast III miejsce przypadło w udziale uczniowi z SP3 - Sebastianowi Niklasowi.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2, które reprezentowali uczniowie: Mateusz Nowak, Krzysztof Skorupski i Dawid Sahota. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD.II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyło Gimnazjum nr 1, w składzie: Kamil Ferens, Kacper Kreft oraz Miłosz Niedbało.
W punktacji indywidualnej szkół gimnazjalnych I miejsce zajął - Krzysztof Skorupski z Gimnazjum nr 2, II miejsce zajął uczeń z Gimnazjum nr 2 - Mateusz Nowak., natomiast III miejsce zdobył uczeń z Gimnazjum nr 1 - Kamil Ferens.
Podczas Turnieju BRD zawodnicy rywalizowali ze sobą w 4 konkurencjach, tj.: Rowerowym Torze Przeszkód (RTP), jeździe w Miasteczku Ruchu Drogowego (MRD), teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy. Tegoroczny turniej został przygotowany przez nauczycieli: Joannę Bielińską, Rafała Czerwińskiego, Tomasza Grodzickiego i Oskara Skomskiego.
Na zwycięzców turnieju czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, które wręczyła pani Justyna Zabrodzka.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Tomasz Grodzicki
Zdjęcia: Teresa Dopke
Finał Konkursu Języka Angielskiego Lionheart 2018
W środę 28 marca 2018 roku sześcioro trzecioklasistów z naszego gimnazjum, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych, wzięło udział w V Konkursie Powiatowym Języka Angielskiego Lionheart w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.
Spośród 55 uczestników etapu półfinałowego z całego powiatu wejherowskiego, przeprowadzonego w formie pisemnego testu leksykalno-gramatycznego, wyłoniono finalistów, wśród których znalazł się uczeń klasy 3a, Przemysław Pepliński, uzyskując drugi najlepszy wynik.
W przerwie konkursu uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesującym quizie przygotowanym przez organizatorów, podczas którego reprezentanci wszystkich gimnazjów mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu angielskiego slangu i mowy potocznej.
Finał Lionheart, testujący wiedzę uczniów z zakresu gramatyki i słownictwa na poziomie rozszerzonego egzaminu gimnazjalnego oraz ogólnej wiedzy o krajach anglojęzycznych, rozgrywany był w formule i na zasadach popularnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu";, a więc zwycięzcą konkursu został ten uczeń, który najlepiej poradził sobie z wymagającymi pytaniami i odpadł jako ostatni.
Ostatecznie Przemkowi zabrakło odrobiny szczęścia; zajął 9 miejsce, jednakże należą mu się wyrazy największego uznania za wolę walki, ogromną wiedzę, odporność na stres oraz bycie jednym z dziesięciu najlepszych anglistów w powiecie.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec
Kolejne podium w konkursie języka angielskiego dla naszych gimnazjalistek
W dniu 23 marca br. uczennice klasy 3b: Aleksandra Czech, Aleksandra Hutnik i Brygida Bojka reprezentowały naszą szkołę w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Supermeni Wszechczasów", który odbył się w I LO w Rumi. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum i związany był z zaprezentowaniem osiągnięć wybranej postaci historycznej. Spośród podanych przez organizatora osób (Isaac Newton, Queen Elizabeth II, Steve Jobs) nasze uczennice wybrały Królową Elżbietę II.
Konkurs składał się z trzech etapów: prezentacji multimedialnej, testu wiedzy na temat wszystkich postaci oraz scenki teatralnej, skeczu, bądź recytacji. Ostatecznie nasze uczennice stanęły na podium uzyskując II miejsce, zdobywając cenne nagrody i punkty do szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem grupy była p. M. Terlecka.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
LET'S DO IT - Ekodebata i Forum Edukacyjne
Dnia 22 marca 2018 roku, w ramach projektu "Let's Do It - South Baltic Initiatives to stop climate changes", jedenaścioro uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w Ekodebacie dotyczącej jakości powietrza, która odbyła się w redzkiej Fabryce Kultury.
Nauczyciele i uczniowie szkół z Redy, Wejherowa i litewskich gimnazjów - partnerzy projektu Let's Do It - mieli okazję wysłuchać prezentacji przybyłych jednostek samorządu terytorialnego i przedstawicieli administracji publicznej, odpowiedzialnych za realizację zadań służących ochronie środowiska w lokalnym otoczeniu oraz projekty i działania promujące postawy ekologiczne, a także ekspertów w zakresie inwestycji ekologicznych realizowanych na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego i okolic.
Podsumowaniem czwartkowej Ekodebaty były interaktywne warsztaty ekologiczne EDU FUN dotyczące odnawialnych źródeł energii, a także towarzysząca imprezie wystawa posterów ekologicznych opracowanych i przygotowanych przez studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Podczas piątkowego spotkania - Forum Edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 3 - zaprezentowano narzędzia aktywizujące oraz metody promowania wiedzy ekologicznej w ramach edukacji szkolnej, jak również szkolne działania ekologiczne, dokonane przez samych uczniów z redzkich Szkół Podstawowych nr 3 i 4. Przedstawiono także efekty współpracy w ramach Let's Do It - prace uczniów, efekty konkursów oraz rezultaty prowadzonych w szkołach projektów ekologicznych. Zwieńczeniem Forum Edukacyjnego była aktywizacja uczniów i promowanie wiedzy o ochronie środowiska podczas warsztatów dotyczących problemu zanieczyszczenia powietrza.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Patryk Wielmowiec
Laureaci Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Super Bowl"
W dniu 22 marca najlepsi angliści z naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Super Bowl", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Redzie. Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie umiejętności językowych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, oraz możliwość sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno-gramatycznych w rywalizacji z uczniami z innych szkół powiatu wejherowskiego. Konkurs był skierowany do gimnazjalistów i uczniów klas siódmych. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, z których Aleksandra Wujec (II A) zajęła III miejsce wśród uczniów klas II, a Przemysław Peplinski (III A) - IV miejsce wśród uczniów klas III.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
OTWP 2018
Dnia 21 marca 2018 r. w świetlicy OSP Reda odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Była to 41. edycja konkursu, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
I miejsce w grupie wiekowej 10 - 13 lat zajęła drużyna w składzie:
Temina Sultanyan (kl.6a)
Jakub Sidorowicz (kl.6a)
Wiktor Zabielski (kl.6a)
W grupie wiekowej 14 - 16 lat wzięła udział drużyna w składzie:
Karolina Zabrodzka (kl.2aG)
Martyna Górska (kl.2bG)
Maciej Skibiński (kl.7c)
W klasyfikacji indywidualnej Temina Sultanyan zajęła I miejsce, a Karolina Zabrodzka II miejsce. W eliminacjach powiatowych grupę szkół podstawowych naszego miasta będzie reprezentować Temina Sultanyan.
Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz cenne nagrody: tablety, drukarki, zestawy słuchawkowe. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez prezesa OM ZOSP RP Reda - Rumia.
Podczas przerwy w konkursie uczestnicy wzięli czynny udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Turniej przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony przeciwpożarowej oraz przybliżył podstawowe zasady postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj
Turniej o Puchar Wagarowicza
W dniu 21 marca br. obchodziliśmy w klasach gimnazjalnych Pierwszy Dzień Wiosny. Rokrocznie jest to turniej klas, którego głównym celem jest integracja uczniów, zdrowa rywalizacja i motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. W tym roku impreza została przygotowana przez panie: Katarzynę Paradowską i Małgorzatę Terlecką.
Nasi uczniowie wzięli udział w kilku wiosennych konkurencjach, takich jak: robienie marzanny; konkurs na najlepsze i najbardziej zabawne przebranie, zarówno klasy jak i wychowawcy; najbardziej oryginalny taniec oraz doskonałe wykonanie hitów karaoke w stylu a cappella. Ostatecznie, komisja w składzie: p. wicedyrektor J. Zabrodzka, p. B. Zawal-Brzezińska i p. T. Dopke, przyznały nagrodę kl. 3c wraz z opiekunem p. O. Skomskim za najlepsze wiosenne przebranie, natomiast Puchar Wagarowicza 2018 i I miejsce w turnieju uzyskała klasa 2b uzyskując 92 punkty. Na kolejnych miejscach uplasowały się: kl. 2a (89 pkt), kl. 3c (73 pkt), kl. 2c (64 pkt), kl. 3a (50 pkt) oraz kl. 3b (17 pkt). Po wszystkich konkursach zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Małgorzata Terlecka
Zdjęcia: Teresa Dopke
Chemia pod napięciem
Grupa jedenastu uczniów z naszej szkoły, zafascynowanych chemią, wzięła udział w warsztatach chemicznych pt. "Chemia pod napięciem". Zajęcia odbyły się w Centrum Nauki Experyment w Gdyni dnia 20 marca 2018 r. W trakcie warsztatów młodzież budowała obwody i wytwarzała prąd elektryczny, wykorzystując do tego celu substancje powszechnie stosowane w kuchni.
Do badania charakteru chemicznego produktów powstałych w procesie wytwarzania prądu, użyto żółtego płynu zawierającego jony żelaza(II) (Fe2+), substancji o wdzięcznej nazwie: heksażelazocyjanian(III)potasu. Prawda, że proste?
kliknij>>
Tekst i zdjęcia: Ewa Wróblewska
Redzki Lagom - i Ty możesz nam pomóc!
Podobnie jak w zeszłym roku, uczniowie klasy 2 B naszego gimnazjum, biorą udział w ogólnopolskim konkursie "Szwecja z klasą" organizowanym przez Stena Line. Główną nagrodą konkursu jest wycieczka do Szwecji dla całej klasy. W tym roku, uczestnicy tworząc autorskie zdjęcia, muszą zinterpretować szwedzką filozofię życia LAGOM w szkolnej rzeczywistości. "Nie za dużo, nie za mało, w sam raz" ta szwedzka sztuka równowagi i harmonii, pozwala osiągnąć szczęście dzięki poszukiwaniu "złotego środka" we wszystkich aspektach życia. Skuteczniejsze oszczędzanie, dbałość o relacje międzyludzkie, troska o środowisko, mniej stresu, więcej aktywności fizycznej, czas na pasje - to wszystko wpisuje się w lagom.
Zdjęcia zrobione przez naszych uczniów zostały już opublikowane na facebookowym profilu konkursu. Przy ocenie prac konkursowych, jury będzie brało pod uwagę przede wszystkim zrozumienie zasad filozofii lagom, kreatywność, oryginalność, ale także pozytywny odbiór pracy przez Internautów.
Jak nas znaleźć?
W grupie 35 prac, należy odszukać zdjęcia naszej grupy: Lagom maniacy (SP 3 Reda):
kliknij>>
Liczy się każdy pozytywny komentarz i przychylna reakcja przy naszym albumie, dlatego prosimy Was o wsparcie, za które z góry dziękujemy.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
Warsztaty teatralne w Gdyni
W dniu 14 marca br., uczniowie z klas: IIa i IIb udali się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni na interaktywne warsztaty teatralne związane z kreowaniem wizerunku. Celem widowiska było poznanie kulis produkcji telewizyjnych. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działają współczesna media, zobaczyć jak na planie filmowym pracuje operator kamery, dźwiękowiec, realizator obrazu i zawodowi aktorzy. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w programie "na żywo" starając się wykreować własny wizerunek w mass mediach. Całość została uwieczniona w materiale filmowym, który niedługo będziemy mogli obejrzeć. Zanim jednak uczniowie wzięli udział w talk show, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających na celu poszerzenie wiedzy związanej z budową szkieletu osiowego oraz układem pokarmowym i jego współpracą z układem krwionośnym. Mogli również przeżyć naukową przygodę zwiedzając wystawę w formie interaktywnych instalacji i pokazów.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst i zdjęcia: M. Terlecka
Sukcesy gimnazjalistów w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo-Planeta"
W środę, 21 lutego, odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo-Planeta". Spośród 12 gimnazjalistów, którzy wzięli udział w tym konkursie najlepszy wynik uzyskał Rafał Wasiuta. Wyróżnienia natomiast zdobyły: Aleksandra Czech i Maria Minczykow. Uczniowie ci oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe. Wysokie wyniki zdobyli również: Radosław Hirsz, Martyna Szreder, Dominika Plewińska, Julia Sudnik, Mateusz Nowak, Natasza Plotzke, Kamil Grönwald, Natalia Wicon oraz Nikola Hełminiak.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni także celująca oceną z geografii. Szkolnymi opiekunami konkursu byli nauczyciele geografii: Katarzyna Danisewicz i Oskar Skomski.
Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.
Tekst: Oskar Skomski
Zdjęcia: Teresa Dopke
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018
Gimnazjaliści z naszej szkoły 14 stycznia 2018 dołączyli do zbiórki pieniędzy dla WOŚP w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków. W akcji wzięło udział dwudziestu wolontariuszy, którzy, mimo mroźnej pogody, zbierali pieniądze od rana. Razem udało im się uzbierać 4.019 zł.
Tekst i zdjęcie: Sandra Jażdżewska
Góra Grosza w klasach 7 i gimnazjalnych
W grudniu uczniowie z klas 7 szkoły podstawowej oraz z klas II i III gimnazjum rywalizowali ze sobą w akcji charytatywnej Góra Grosza. Klasy miały za zadanie zebrać jak największą ilość monet. Łącznie udało się im zebrać 15691 monet, co stanowi kwotę 438,34 złotych. Miejsce pierwsze zajęła klasa IIA z ilością monet 3938, II miejsce klasa IIB - 2782 monet oraz miejsce III klasa 7B - 2756 monet.
Dziękujemy za udział w zbiórce.
Tekst i zdjęcie: Sandra Jażdżewska
Realizacja projektu Erasmus+, Ecological Footprint 2020
W dniach 15.12.2017 - 20.12.2017 grupa młodzieży z klas 2 i 3 gimnazjum pod opieką nauczycielek: Sandry Jażdżewskiej oraz Marioli Szreder wyjechała do Niemiec w celu realizacji projektu Ecological Footprint 2020 w ramach programu Erasmus +, który tworzymy we współpracy ze szkołami z Burgas, Bułgaria oraz Gifhorn, Niemcy. Projekt ma na celu uświadomić i poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii. Praca nad projektem uczy nas między innymi, jaki wpływ mają nasze przyzwyczajenia oraz działania na ziemię oraz staramy się znaleźć rozwiązania w celu poprawy jakości nas otaczającego środowiska. Na spotkaniu w Gifhorn uczniowie tworzyli w grupach logo projektu, które później należało zaprezentować oraz zapoznawali się z problemami środowiskowymi Niemców oraz Bułgarów. Uczniowie chętnie angażowali się w prace projektowe rozwijając przy tym komunikację w językach obcych oraz umiejętność pracy w grupach. Podczas wyjazdu mieliśmy szansę zwiedzić fabrykę Volkswagena w Wolfsburgu oraz stolicę Niemiec - Berlin.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Klaudia Lietzau, Dominika Plewińska, Brygida Bojka, Maciej Charzyński, Kacper Kaczmarski oraz Michał Żygo.
Tekst: Sandra Jażdżewska
Zdjęcia: Mariola Szreder
Konkurs na najładniejszą choinkę oraz najładniej udekorowaną salę
Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 zorganizował konkurs na najładniejszą choinkę oraz najładniej udekorowaną salę. Udział w konkursie wzięły klasy siódme Szkoły Podstawowej nr 3 oraz klasy drugie i trzecie Gimnazjum nr 2. Ocena sal i choinek nastąpiła 22.12.2017r.w dniu Wigilii klasowych.
Klasy oraz choinki oceniło jury w składzie: p. Barbara Kisiel, p. Teresa Dopke oraz p. Oskar Skomski.
W kategorii najładniejsza choinka I miejsce zajęła klasa 3c, II miejsce klasa 3a i III miejsce klasa 2b. W kategorii na najładniej udekorowaną salę I miejsce zajęła również klasa 3c, II miejsce klasa 2b oraz III miejsce z tą samą liczbą punktów klasy: 2a oraz 3b.
Gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
Tekst: Sandra Jażdżewska
Zdjęcia: Teresa Dopke, Elżbieta Rybarczyk
Rejonowy etap Konkursu Kuratoryjnego z Geografii
W dniu 15 grudnia odbył się rejonowy etap Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Minczykow z 3a oraz Aleksandra Czech z 3b. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu geografii największego kontynentu - Azji. Wyniki zmagań konkursowych poznamy już z początkiem 2018 roku.
Tekst i zdjęcia: Oskar Skomski
Konkurs z historii dla gimnazjów
1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Z powiatów puckiego i wejherowskiego wzięło udział 16 uczniów. Tradycyjnie już, miłośników historii, uroczyście powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Jan Skrobul. Następnie młodzi fani historii przystąpili do rozwiązywania bardzo trudnego testu sprawdzającego ich wiedzę ze wszystkich epok historycznych. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Stenzel - przewodnicząca, Gabriela Orzechowska- członek, Teresa Brunath - członek, po sprawdzeniu prac wytypowała 6 uczniów do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy.
Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel
Gimnazjaliści w Muzeum II Wojny Światowej
We wtorek, 28 listopada, uczniowie z klas: 3a i 3b wraz z nauczycielami: Tomaszem Grodzickim i Oskarem Skomskim wybrali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nawet osoby początkowo sceptycznie nastawione zaskoczone były wyjątkowością tego miejsca. Znacznie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat tego okresu, co z pewnością przyda nam się na lekcjach historii. Czas spędzony w muzeum minął nam szybko, aczkolwiek był bardzo dobrze wykorzystany.
Tekst: Aleksandra Czech
Zdjęcia: Oskar Skomski
Zajęcia w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
W poniedziałek, 13 listopada, uczniowie z klas 2 i 3 gimnazjum wraz z nauczycielem geografii, Oskarem Skomskim wybrali się na wykład prof. dra hab. Tadeusza Palmowskiego w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Prelekcja dotyczyła podróży Profesora Palmowskiego do Wenezueli. Boliwariańska Republika Wenezueli posiada 44 parki narodowe, które zajmują 17% powierzchni całego państwa, lecz my mieliśmy przyjemność dowiedzieć się ciekawostek o szóstym pod względem wielkości (33 110 km²) parku narodowym na świecie - Canaima. Zobaczyliśmy całą trasę wyprawy od lądowania w Manaus przez postój w miejscowości Santa Elena de Uairén, aż do celu podróży, czyli Canaimy. Rezerwat posiada 115 gór stołowych z licznymi wodospadami. Największe wrażenie wywierał najwyższy wodospad świata - Santo Angelo - mierzący 979 m, spływający z Auyán Tepui zwanego "domem diabła". Oprócz przepięknych zdjęć roślinności i zwierząt zamieszkujących tamtejsze tereny zapoznaliśmy się z problemami tamtejszych mieszkańców, a także ich licznymi rozwiązaniami, jak na przykład wykorzystanie rzek przy elektrowniach wodnych. Uzupełnieniem całej tej prelekcji była dokumentacja innych wodospadów m.in. Salto: Ukaima, Vadima, El Hacha. I tak niepostrzeżenie minęły nam dwie godziny, które każdemu na długo zapadną w pamięci. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta na wykładzie u Profesora Palmowskiego i niecierpliwie oczekujemy następnych spotkań.
Tekst: Aleksandra Czech
Zdjęcia: Oskar Skomski
Tydzień profilaktyki w SP nr 3
W dniach 6 - 10 listopada 2017r. po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Tydzień Profilaktyki: w klasach gimnazjalnych i VII pod hasłem "Wybieram marzenia, a nie uzależnienia", natomiast w kl. IV - VI "Bezpieczny sposób na życie". Działania przeprowadzone w ramach Tygodnia Profilaktyki miały zwrócić uwagę uczniów na niebezpieczeństwa wynikające z różnorodnych uzależnień i promować zdrowy styl życia. Nasi uczniowie wzięli udział w różnorodnych zajęciach i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.
• W klasach 4 - 6 zostały przeprowadzone interesujące warsztaty. Szkoła gościła Tomasza Iwaniuka, który opowiedział o swoim życiu, podróżach i walce z nieuleczalną chorobą. Pan Tomasz jest znanym podróżnikiem, zachęcał uczniów, aby korzystali z możliwości, jakie dostają od życia, by byli wytrwali w swoich dążeniach.
• Zajęcia z uczniami prowadzili również policjanci z Komisariatu Policji w Redzie: st. sierżant Tomasz Werner i dzielnicowy Michał Miler. W młodszych klasach mówili o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i bardzo ważnym temacie cyberprzemocy. Natomiast w starszych klasach poruszyli temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywania narkotyków i dopalaczy.
• O zagrożeniach, jakie wiążą się z narkotykami mówili również funkcjonariusze straży granicznej we Władysławowie, którzy przyjechali na spotkanie z uczniami klas VII i gimnazjalnych. Niewątpliwa atrakcją był pokaz umiejętności psa wyszkolonego do szukania narkotyków.
• Z uczniami klas V spotkał sie kurator sądowy, pan Paweł Wittbrodt, który opowiadał o swojej pracy z młodzieżą, demoralizacji i przewinieniach młodych ludzi.
• Klasy I - III w ramach Tygodnia Profilaktyki zorganizowały w klasach Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci, pod opieką nauczycieli przygotowały w klasach przepyszne, kolorowe kanapki, które potem zjadły ze smakiem. Odbył się również Dzień Zdrowia, podczas którego uczniowie przychodzili do szkoły strojach sportowych, a na długich przerwach ćwiczyli na sali gimnastycznej razem z panią Magdaleną Guzow.
Klasy gimnazjalne i VII szkoły podstawowej przygotowały plakaty ilustrujące współczesne uzależnienia, slogany promujące modę na zdrowy styl życia i prezentacje multimedialne poświecone szkodliwości używek dla zdrowia człowieka lub alternatywie życia bez nałogów. Prace uczniów zostały ocenione, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 7c (wych. p. Grażyna Napieraj), II - kl. 2b (wych. p. Małgorzata Terlecka), III - 3a ( wych. p. Tomasz Grodzicki). Najlepsza klasa w nagrodę otrzymała tort. Gratulujemy zwycięzcom.
Tydzień Profilaktyki zorganizowali: Barbara Kisiel, Wojciech Muża, Patrycja Hewelt-Skrobul, Kamila Markowska, Dominika Fedde.
Tekst: Barbara Kisiel, Dominika Fedde
Zdjęcia: Kamila Markowska, Teresa Dopke, Dominika Fedde, Anna Rokosz
Zdjęcia dostępne tutaj >>
Integracyjny wyjazd gimnazjalistów do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Fun Arena w Gdańsku
9 listopada 2017 roku gimnazjaliści z klas: IIb, IIIa i IIIc wraz z wychowawcami udali się do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Fun Arena w Gdańsku. Celem wspólnego wyjazdu była integracja zespołów klasowych połączona z dobrą zabawą, aktywnością fizyczną, czynnym wypoczynkiem i treningiem rozwojowym.
Uczniowie skorzystali z najbardziej popularnych atrakcji w tymże parku rozrywki. Był to parkour z parkiem trampolin. Tam uczestnicy nauczyli się podstawowych ewolucji akrobatycznych, skoków i salt na airtracku. Kolejną atrakcją był paintball elektroniczny, czyli laserowa bitwa uczestników wyposażonych w karabin i kamizelkę z sensorami zliczającymi trafienia. Największych wrażeń i emocji dostarczyła jednak gra Escape Rooms, której uczestnicy zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach, musieli rozwiązać zagadki umysłowe bądź zręcznościowe, aby się z nich wydostać.
Wyjazd do Fun Arena był bardzo udany. Dostarczył uczniom oraz wychowawcom wielu niezapomnianych wrażeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu na wspaniałej zabawie.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Terlecka
Wizyta na Uniwersytecie Gdańskim
W czwartek, 26 października, uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami: Teresą Liegman i Oskarem Skomskim udali się na wykład prof. dra hab. Tadeusza Palmowskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Tematem wykładu była ostatnia podróż Profesora do Mauretanii.
Z niezwykle ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się o położeniu Islamskiej Republiki Mauretańskiej w Afryce, krajobrazie charakterystycznym dla tych terenów, który był przedstawiony m.in. na zdjęciach z Parku Narodowego Banc d’Arguin. Spora część prezentacji poświęcona była tamtejszej ludności, ich codzienności i pracy. Mogliśmy zobaczyć, jak ciężko żyje się w krajach Trzeciego Świata i jak istotne jest rybołówstwo, które stanowi tam podstawę gospodarki. Nie obyło się bez pokazania nam ważnych dla Mauretańczyków zabytków kulturalnych, takich jak meczet w Szinkicie oraz pozostałych miast wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mieliśmy też przyjemność, dowiedzieć się, jak powstało tzw. Oko Afryki, czyli Kalb ar-Richat, które zjawiskowo prezentowało się na zdjęciach. Po wspaniałej prelekcji przyszedł czas na zadawanie pytań, których nam zdecydowanie nie brakowało. Na każde Pan Profesor szczegółowo odpowiadał i rozwiewał nasze wątpliwości.
Czas spędzony na wykładzie był fantastyczny, a budynek Uniwersytetu opuszczaliśmy ze smutkiem, ale także z nadzieją na szybki powrót na kolejne wykłady.
Tekst: Aleksandra Czech 3b
Zdjęcia: Oskar Skomski
Wycieczka uczniów na Wyspę Sobieszewską
W sobotę, 14 października, nauczyciele: Oskar Skomski i Joanna Bielińska wraz ze swoimi uczniami udali się na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską w ramach zajęć dodatkowych.
Celem wyjazdu było zwiedzenie rezerwatu "Mewia Łacha" położonego w malowniczej delcie Wisły. Od pana Michała, który był naszym przewodnikiem, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją na terenie rezerwatu, jak powstał przekop Wisły oraz w jaki sposób wydobywa się bursztyn. Droga nie była łatwa i choć wynosiła aż 6,7 km, to widok, jaki mogliśmy potem podziwiać, był wart naszej wędrówki. Idąc brzegiem morza, każdy uważnie wypatrywał bursztynów i ładnych okazów muszelek, które stanowiły wyjątkową pamiątkę.
Z pewnością było to niesamowite spotkanie z naturą, które każdy uczestnik na długo zapamięta.
Tekst: Aleksandra Czech 3b
Zdjęcia: Oskar Skomski, Michał Smolarek
Dzień Komisji Edukacji Narodowej w SP3
W piątek, 13 października, na hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna, bu uczcić Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Jan Skrobul, przypomniał historię tego święta oraz złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za ich poświęcenie i pracę. W imieniu rodziców życzenia wszystkim nauczycielom złożyła pani Wioletta Buć - Przewodnicząca Rady Rodziców. Natomiast w imieniu wszystkich uczniów życzenia oraz kwiaty na ręce dyrekcji złożyły Przewodniczące Samorządów Uczniowskich.
Ten dzień był również okazją do wręczania nagród nauczycielom. W tym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Grażyna Napieraj. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Mirosława Niewiadomska.Natomiast Nagrodę Burmistrza otrzymali: Jan Skrobul, Barbara Stenzel-Wencel i Teresa Dopke. Podczas szkolnej uroczystości Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Justyna Zabrodzka, Barbara Kisiel, Mirosława Wróblewska, Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Alicja Formella, Katarzyna Danisewicz, Mariola Szreder, Patryk Wielmowiec, Małgorzata Terlecka, Katarzyna Paradowska, Lidia Skrobul, Wojciech Guzow, Ewa Ryś, Sandra Jażdżewska, Barbara Borkowska, Mariola Thomas.
Nie mogło się również obyć bez części artystycznej przygotowanej przez panie: Magdalenę Homę oraz Mirosławę Niewiadomską. W tym roku miała ona formułę popularnego konkursu "Familiada", w którym wzięli udział uczniowie z klasy 7b. Uroczystość uświetnił również występ chóru, przy akompaniamencie muzycznym pani Moniki Kitel. Na szczególną uwagę zasługiwały również występy uczennic: Aleksandry Hutnik i Dominiki Konik (śpiew)oraz Judyty Mączki i Natalii Jungiewicz (recytacja wiersza).
Dzień ten przebiegał w naszej szkole w atmosferze serdecznych życzeń, pięknych kwiatów oraz słodkości wręczanych nauczycielom przez ich wychowanków.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
Zdjęcia dostępne tutaj >>
Gimnazjalistki na międzynarodowej wymianie na Litwie
W dniach 23.09-27.09.2017 roku w ramach projektu "Let's do It" Stop Climate Changes na Litwie odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów, w której wzięło udział siedem uczennic klas II i III gimnazjum pod opieką pani Barbary Stenzel-Wencel. Uczennice wraz z opiekunką gościły na Litwie niedaleko Kłajpedy. Oprócz uczennic z Polski w wymianie brali też udział uczniowie z Danii i Litwy wraz ze swoimi opiekunami. Podczas realizacji projektu odbywały się warsztaty: muzyczne, plastyczno-teatralne i taneczne. Każdy z uczniów uczestniczących w wymianie decydował, w której formie zajęć chce wziąć udział. W efekcie warsztatów powstało przedstawienie, którego przesłaniem było uświadomienie widzom, do czego mogą doprowadzić zmiany klimatyczne spowodowane ludzką działalnością. Uczniowie prezentowali je w dwóch litewskich szkołach. Podczas pobytu na Litwie jeden z wieczorów był poświęcony prezentacji państwa, z którego byli uczniowie. Nasze uczennice zaprezentowały film o naszej szkole oraz poczęstowały pozostałych uczestników polskimi przysmakami, które ze sobą przywiozły. Szczególnym uznaniem naszych duńskich i litewskich koleżanek i kolegów cieszyły się kabanosy oraz czekoladowe cukierki z nadzieniem kokosowym. Jeden dzień wymiany został przeznaczony na zwiedzanie Kłajpedy, co okazało się być bardzo przyjemne szczególnie, że dopisała wspaniała, słoneczna i ciepła aura. Ostatniego dnia pobytu uczniowie i opiekunowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.
Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel-Wencel
Let's Do It - wrześniowa wymiana językowa w Danii
W dniach 23 - 29 września 2017 roku czternaścioro uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod opieką: Barbary Borkowskiej i Patryka Wielmowca, po raz kolejny wzięło udział w wymianie językowej Exchanges for All, która odbyła się w duńskiej miejscowości Nykoebing Falster w ramach projektu Let's Do It - South Baltic Initiatives to stop climate changes.
W trakcie sześciu dni pobytu w Sophieskolen, najnowocześnieszej szkole największej miejscowości wyspy Falster, uczniowie z trzech nadbałtyckich krajów - Danii, Niemiec i Polski - mieli niebywałą okazję do integracji ze swoimi rówieśnikami nie tylko w trakcie zajęć, wieczoru międzykulturowego, prac projektowych, lecz również wspólnych posiłków
i codziennych aktywności.
Let's Do It to także okazja do uczestniczenia w warsztatach artystycznych, podczas których - pod okiem doświadczonych instruktorów z Danii, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii - młodzież mogła rozwijać swoje umiejętności i zdolności muzyczne, taneczne i plastyczne, a przede wszystkim obcować z językiem angielskim. Efekty ciężkiej pracy zarówno uczniów,
jak i prowadzących zajęcia zaprezentowane zostały w ostatnich dniach pobytu podczas występów na forum dwu szkół: Sophieskolen oraz Nysted, gdzie uczestnicy wymiany spotkali się z gorącym przyjęciem i gromkimi brawami ze strony zgromadzonych społeczności szkolnych.
Z pewnością wymiana językowa w ramach projektu Let's Do It wywarła ogromny wpływ na wzrost motywacji i samooceny uczniów; była niewątpliwie wielką szansą na rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku angielskim i podniesienie poziomu kompetencji językowych, zrozumienie oraz poszanowanie dla osób o odmiennym języku, religii i zwyczajach, jak również zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii w regionie południowego Bałtyku.
Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia strony projektu http://letsdoit-reda-pl.exchangesforall.eu/#home, na której można na bieżąco śledzić blog (z wieloma zdjęciami i filmami) dotyczący prac i wydarzeń związanych z wymianami językowymi Let's Do It.
Wymiana odbywa się w ramach projektu Let's Do It - South Baltic Initiatives to stop climate changes -, dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 - Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla "niebieskiego i zielonego" rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska - Dania - Niemcy - Litwa - Szwecja. Organizatorem jako partner projektu jest Gmina Miasta Reda.
Tekst: Patryk Wielmowiec
Zdjęcia: Barbara Borkowska, Patryk Wielmowiec
Występ artystyczny w ramach projektu "Let's Do It"
W dniu 27 września 2017 r. w murach naszej szkoły gościliśmy grupę międzynarodowej młodzieży, która zaprezentowała pokaz artystyczny przygotowany w ramach projektu "Wymiany dla Wszystkich". Celem wymiany młodzieżowej jest zbadanie efektów edukacyjnych opartych na zastosowaniu działań artystycznych.
Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z efektem dwudniowej międzynarodowej współpracy młodzieży z Litwy, Szwecji i Polski. W czasie występu, mogliśmy podziwiać układy taneczne, scenkę teatralną, akrobacje cyrkowe oraz umiejętności wokalne, wszystko przygotowane przez uczestników wymiany oraz opiekunów i koordynatorów projektu.
Tekst: Małgorzata Terlecka
Zdjęcia: Kamila Markowska
Festiwal filmu "PATRZ WIĘCEJ"
22 września 2017 roku uczniowie najstarszych klas zostali zaproszeni do Fabryki Kultury w Redzie na projekcje filmowe z okazji 15-lecia "Wajda School & Studio". Młodzież mogła obejrzeć sześć starannie wyselekcjonowanych filmów, które zapraszały do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy - film dokumentalny.
Tekst: Magdalena Homa
Festyn Rodzinny
W niedzielę, 17 września, w parku w Redzie-Ciechocinie po raz drugi odbył się festyn rodzinny, którego organizatorami byli Radni Miasta Redy, Stowarzyszenie TKS Reda Ciechocino, działające przy SP3 oraz Miejski Dom Kultury. Impreza plenerowa zgromadziła rzesze mieszkańców, wśród których znaleźli się przede wszystkim uczniowie SP3 oraz ich rodzice i dziadkowie. Na scenie zobaczyć można było występy najmłodszych - przedszkolaków z "Omnibuska", piosenki i tańce w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pokazy judo. Nie lada atrakcją była też możliwość zajrzenia do wozu straży pożarnej. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz licytacje, a także dmuchane zamki, trampoliny i tor zręcznościowy. Przez cały czas trwania festynu działała kawiarenka z domowymi wypiekami oraz stoisko z kiełbaskami, hot-dogami i watą cukrową. Zwieńczeniem festynu był występ Weroniki Korthals, która zaśpiewała utwory z płyty "Velevetka" a także "On".
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu - radnym za zaangażowanie, rodzicom za wypiek ciast i pomoc w obsłudze festynu, nauczycielom za przygotowanie występów dzieci oraz małym aktorom
i sportowcom za pokazy talentów.
Tekst: Justyna Zabrodzka
Zdjęcia: Teresa Dopke, Barbara Borkowska, Marta Semmerling
Zdjęcia dostępne tutaj >>
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
W poniedziałek, 4 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali powitani przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, który złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia na nowy rok nauki i pracy. Jest to pełen nowości i zmian pierwszy rok w zreformowanej ośmioletniej szkole podstawowej. Podręczniki dla wszystkich uczniów, nowa podstawa programowa w klasach pierwszych, czwartych i siódmych, czteroletnie i pięcioletnie dzieci w oddziałach przedszkolnych, wygaszane gimnazjum, to główne zmiany w szkole. Będzie to również rok kontynuowania różnych projektów zagranicznych, przy jednoczesnym zapoczątkowaniu nowych działań.
Życzymy wszystkim, by ten rok sprzyjał owocnej nauce, nabywaniu nowych umiejętności, nawiązywaniu przyjaźni i przeżywaniu wielu wspaniałych przygód.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
|
|
Gimnazjum nr 2
Kalendarz
Kącik komputerowy
NEWS:
Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>
O nas
Statystyka strony
Standardy
Strona spełnia dwa ważne standardy:
|
|